08.11.2020

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 1:5! Znów skuteczni!

Arka odniosła efektowne zwycięstwo w Nowym Sączu. Po dwóch golach da Silvy oraz trafieniach Jankowskiego, Letniowskiego i Wolsztyńskiego wygrała z Sandecją 5:1 i może cieszyć się z dopisania trzech punktów do swojego konta. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Dudik.

Fortuna 1 Liga - 11. kolejka

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia  1:5 (1:2)

Bramki: Dudik 32' - da Silva 15' 38', Jankowski 49', Letniowski 60', Wolsztyński 88'

Sandecja: Pietrzkiewicz - Danek, Szufryn, Boczek (46' Piter-Bućko), Dziwniel - Kasprzak (61' Małkowski), Mandrysz, Ogorzały (74' Chmiel), Walski, Sovsić (74' Kuźma) - Dudik (61' Rubio)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz (54' Ślesicki), Marcjanik, Kwiecień, Marciniak - Drewniak - Żebrowski (79' Wawszczyk), Markiewicz (71' Łabojko), Letniowski, da Silva (71' Mazek) - Jankowski (79' Wolsztyński)

Żółte kartki: Boczek

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - w środowym meczu z Koroną Arka zademonstrowała grę ofensywną, która przekuwała się na sytuacje bramkowe. Zaowocowało to dwiema bramkami, przy czym jedna została zdobyta w liczebnym osłabieniu. Dziś mamy wymarzoną okazję, aby poprawę dyspozycji w tym elemencie potwierdzić w meczu ligowym.

0 min - w Nowym Sączu z pewnością inaczej wyobrażano sobie początek tego sezonu. Jeden punkt w dziewięciu meczach ulokował Sandecję w roli czerwonej latarni Fortuna 1 Ligi. Jeśli jednak ktoś myśli, że Arkę czeka dziś "spacerek", może się mocno pomylić, bo rywale w takim położeniu jak Sandecja, nie mają wiele do stracenia i mogą zagrać w bardzo nieprzewidywalny sposób.

0 min - w zespole gospodarzy zobaczymy kilku piłkarzy, których możemy pamiętać z występów w Ekstraklasie. Danek, Szufryn, Dziwniel, Kasprzak - to przykłady zawodników, którzy z racji swojego doświadczenia mogą dać tej drużynie sporo jakości.

0 min - w Arce z racji na drobne urazy zabraknie dziś Młyńskiego i Dancha. W tej sytuacji w drugiej linii zrobiło się miejsce dla powracającego po kontuzji Markiewicza, natomiast na środku obrony obok Marcjanika zagra Bartosz Kwiecień.

1 min - rozpoczęło się spotkanie w Nowym Sączu

2 min - pierwszy strzał na bramkę Sandecji oddał Letniowski. Strzał z 23 metrów poszybował wysoko nad poprzeczką.

5 min - Dziwniel próbował ograć Kasperkiewicza, aby stworzyć zagrożenie w naszym polu karnym. Górą nasz obrońca.

8 min - dośrodkowanie Kasperkiewicza Danek wybił poza linię końcową boiska. Korner dla Arki.

9 min - rzut rożny wykonał Letniowski. Piłka spadła na głowę Marcjanika, ale chwilę później padła łatwym łupem Pietrzkiewicza.

13 min - Dudik będąc już w naszym polu karnym, szukał podaniem Mandrysza, ale Marcjanik przeciął to podanie i oddalił zagrożenie.

15 min - gol dla Arki! Żebrowski stworzył akcję na prawym skrzydle, wprowadził piłkę z okolic narożnika boiska w pole karne, po czym zagrał na 18 metr przed pole karne, gdzie czekał już na piłkę Marcus da Silva. Marcus oddał strzał, który otarł się jeszcze od nóg Kasprzaka i piłka po ziemi wpadła do bramki przy samym słupku!

21 min - Marciniak zacentrował z lewej strony, ale poradzili sobie z tym gospodarze. Piłka wybita daleko poza pole karne.

25 min - dość niespodziewanie przed szansą na strzał z 13 metrów stanął Sovsić. Szybko jednak połapali się nasi obrońcy i zdążyli zablokować zawodnika Sandecji.

27 min - Jankowski przejął podanie z głębi pola i wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy! Górą okazał się Pietrzkiewicz!

29 min - rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie Letniowskiego spadło na pierwszego obrońcę piłka została wyekspediowana daleko poza pole karne Sandecji.

32 min - remis w Nowym Sączu! Strzał z 17 metrów oddał Dudik, a posłana po ziemi piłka odbiła się od Marciniaka, minęła Kajzera i wpadła do naszej bramki!

33 min - Boczek faulował Jankowskiego tuz przed polem karnym swojej drużyny i otrzymał żółtą kartkę.

34 min - Drewniak uderzył z rzutu wolnego ponad murem, ale zbyt lekko by zaskoczyć Pietrzkiewicza.

38 min - indywidualna akcja Marcusa, który zbiegł ze skrzydła do środka boiska i oddał strzał z 18 metrów, ale wyraźnie spudłował.

38 min - goooolll dla Arki! Fantastyczny strzał Marcusa da Silvy! Nasz zawodnik znów spróbował strzału z dystansu i znów się udało! Piękny gol! Asysta od Macieja Jankowskiego!

40 min - Marcus mógł już mieć hat-tricka! Piłka spadła mu pod nogi na 12 metrze, ale nasz zawodnik postawił na siłę zamiast na precyzję i piłka poszybowała wysoko ad bramką!

PRZERWA - Marcus da Silva postanowił przyśpieszyć pościg w klasyfikacji strzelców za najlepszymi snajperami w historii Arki. Jego dwa gole przybliżyły go do Grzegorza Nicińskiego na jedno trafienie i do Stanisława Gadeckiego na trzy. Być może już dziś Marcus zostanie wiceliderem tej klasyfikacji! Jego trafienia mocno przybliżają Arkę do osiągnięcia celu, jakim jest przywiezienie z Nowego Sącza trzech punktów, ale do tego konieczne jest zachowanie pełnej koncentracji w obronie i uniemożliwienie tracenia takich bramek, jak przy trafieniu Dudika.

46 min - gra wznowiona. Jedna zmiana w Sandecji - za Boczka wszedł Piter-Bućko.

48 min - rzut rożny dla Arki. Zacentrował Letniowski, ale nasi zawodnicy faulowali w polu karnym sędzia przerwał grę.

49 min- Jankowski wszedł z piłką z lewej strony w pole karne oddał strzał, który odbił bramkarz! Znów rzut rożny dla Arki.

49 min - goool dla Arki! Jankowski najwyżej wyskoczył w polu karnym Sandecji do dośrodkowania Letniowskiego podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich!

52 min - przy rzucie rożnym Sandecji faulował Szufryn i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Arki. Urazu jednak przy tym doznał Kasperkiewicz i chyba konieczna będzie zmiana.

54 min - za kontuzjowanego Kasperkiewicza wszedł Ślesicki.

59 min - znów było gorąco po dośrodkowaniu Letniowskiego z rzutu rożnego! Kwiecień trącił piłkę, ale ta odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i gospodarze uniknęli straty gola!

60 min - gol dla Arki! Letniowski! Fantastyczny strzał bez przyjęcia z 20 metrów! Pietrzkiewicz dotknął piłki, ale nie uchronił się przed stratą czwartego gola!

61 min - podwójna zmiana w Sandecji - Małkowski i Rubio za Kasprzaka i Dudika.

62 min - kolejny korner. Tym razem główkował da Silva, a piłka trafiła w obrońcę Sandecji. Czy w rękę? Arbiter nie jest tego znania, bo nakazał wznowienie gry z rzutu rożnego.

62 min - bez zagrożenia dla bramki gospodarzy

69 min - Kajzer pewnie broni strzał z dystansu Mandrysza.

71 min - podwójna zmiana w Arce. Schodzą Markiewicz i da Silva, a w ich miejsce Łabojko i Mazek. To debiut Mikołaja Łabojki w zespole Arki!

74 min - teraz dwie zmiany w Sandecji. Ogorzały i Sovsić opuścili boisko, a weszli Chmiel i Kuźma.

74 min - dwa rzuty rożne z rzędu wykonała Sandecja, ale nie było większego zagrożenia dla naszej bramki.

77 min - ładna akcja Mazka, który wprowadził piłkę w pole karne i wyłożył ją na strzał Żebrowskiemu. Strzał naszego zawodnika celny, ale w środek bramki i Pietrzkiewicz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

79 min - Wawszczyk za Żebrowskiego i Wolsztyński za Jankowskiego - to kolejne roszady trenera Mamrota.

83 min - Ślesicki zagrał z prawego skrzydła w pole karne Sandecji, tam doszedł do piłki Mazek, który złożył się do strzału, ale został zablokowany.

85 min - akcja Wolsztyńskiego z Wawszczykiem przynosi nam rzut rożny.

86 min - po zagraniu Letniowskiego z narożnika boiska, piłka została wybita przed pole karne. Wawszczyk zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów i nie była to celna próba.

88 min - Wolsztyński podwyższa wynik! Indywidualna akcja naszego napastnika, który przejął podanie od Wawszczyka, ograł Szufryna, po czym wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem i okazał się zwycięzcą tego pojedynku!

KONIEC - bardzo potrzebne było Arkowcom takie spotkanie. Wysokie zwycięstwo w Nowym Sączu powinno pozwolić na powrót do skutecznej gry także w kolejnych meczach i osiąganiu jakże upragnionych zwycięstw. Indywidualne statystyki w Arce śrubuje Marcus da Silva, który jest coraz bliżej szczytu klasyfikacji wszechczasów najlepszych strzelców naszego klubu. Cieszą także kolejne trafienia Jankowskiego, Letniowskiego i Wolsztyńskiego. My możemy z niecierpliwością oczekiwać kolejnego meczu, w którym podejmować będziemy w Gdyni GKS Bełchatów.