17.10.2020

CLJ: Zwycięstwo juniorów młodszych!

Juniorzy młodsi Arki wygrali na wyjeździe z CWZS Bydgoszcz 1:0. Piąte zwycięstwo w sezonie dała żółto-niebieskim bramka Nikodema Pniewskiego.

Centralna Liga Juniorów U17 -  10. kolejka

CWZS Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramki: Pniewski 35'

Arka: Łukowicz - Capar, Skrobański, Baranowski, Pniewski, Staniszewski (46’ Bondara), Zieliński, Krause (46’ Luchowski), Predenkiewicz, Łyszkiewicz-Dustet (64’ Galiński), Babś (87’ Bojarczuk)

Żółte kartki: Skrobański, Krause, Zieliński, Luchowski
Czerwona kartka: Zieliński (66' - za drugą żółtą)

Od początku meczu Arka posiadała przewagę, ale przez długi czas nie stworzyła sobie klarownych sytuacji bramkowych. To samo dotyczyło drużyny gospodarzy, którzy również nie zagrozili poważniej bramce strzeżonej przez Łukowicza. W 35 min. Pniewski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i celnym strzałem wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie. Dwie minuty później mogło być 2:0, ale tym razem naszym zawodnikom zabrakło precyzji.

W drugiej połowie gra Arkowców była jeszcze bardziej składna i niemal co chwilę stwarzali oni zagrożenie pod bramką rywali. Sytuacja naszej drużyny skompilowała się nieco w 66 min., gdy Zieliński otrzymał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę. Do końca meczu Arka grała w "dziesiątkę", ale cały czas dobrze utrzymywała się przy piłce i konstruowała groźne akcje. Ostatecznie, więcej bramek już nie padło i po końcowym gwizdku żółto-niebiescy mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Zwycięstwo na wyjeździe jest na pewno cenne. Tym bardziej, że od 66 min. graliśmy w dziesiątkę.  Niestety końcówka meczu była przez to trochę bardziej nerwowa. Szkoda, że zmarnowaliśmy dzisiaj zbyt dużo sytuacji pod bramka przeciwnika. Można było mecz już wcześniej mieć pod kontrolą. Na pewno cieszy, że pomimo gry w "dziesiątkę", cały czas graliśmy rozważnie i też stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje.