29.09.2019

CLJ: Zwycięstwo i remis juniorów. Relacje

W rozgrywkach CLJ U18 nasi juniorzy starsi walczyli o punkty w Krakowie. Arka Gdynia wygrała z miejscowym Hutnikiem 2:0. Z kolei juniorzy młodsi zremisowali u siebie z Wartą Poznań 3:3.

Centralna Liga Juniorów U18 - 8. kolejka

Hutnik Kraków - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Nowicki 35', Przyborowski 87'

Arka: Skowronek - Stec, Skręta, Milachowski, Chmurzyński (46' Przyborowski), Dobek, Nowicki (77' Chojnowski), Aleksiuk (59' Rusnak), Parulski, Magdziński (69' Motyl), Kamiński

Arka odniosła cenne zwycięstwo w stolicy województwa małopolskiego i po raz czwarty w sezonie zainkasowała komplet punktów. W pierwszej połowie gra naszej drużyny funkcjonowała bardzo dobrze. Częste ataki Arki odpierał jednak dobrze spisujący się tego dnia bramkarz Hutnika. Swoje okazje mieli Parulski, Magdzinski czy Aleksiuk, ale na tablicy wyników długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 35 min. żółto-niebiescy dopięli swego i objęli zdobyli pierwszą bramkę. Po jednej z kombinacyjnych akcji Aleksiuk zagrał piłkę za linię obrony do Nowickiego, a ten uderzeniem z woleja otworzył wynik meczu.

W drugiej części Hutnik zagrał zdecydowanie odważniej i żółto niebiescy długo nie mogli podwyższyć prowadzenia. Sytuacje bramkowe mieli Rusnak, Przyborowski oraz Kamiński, ale  piłka nie chciała po raz drugi wpaść do siatki gospodarzy. Ataki naszej drużyny przyniosły efekt dopiero w końcówce. W 87 min. Przyborowski przedarł się środkiem pola i celnym strzałem przypieczętował zwycięstwo Arki w starciu z beniaminkiem CLJ.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Bardzo nas cieszy zwycięstwo. Chłopcy chcieli wygrać za wszelką cenę i dziś tego dokonali. W pierwszej połowie bardzo dobrze realizowaliśmy założenia meczowe i mieliśmy przewagę. Z kolei w drugiej części oddaliśmy delikatnie inicjatywę. Mecz powinniśmy zamknąć w pierwszych 45 minutach, jednak zawodziła nas skuteczność. Mam nadzieję, że uda nam się ją poprawić, bo już w czwartek gramy z wymagającym zespołem jakim jest Lech Poznań.

Centralna Liga Juniorów U17 - 7. kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 3:3 (1:0)
Bramki: Skóra 13', Trela 53', Soboczyński 60' - 67', 75' 88'

Arka:
 Wolny (70' Miłaszewski) - Zaryczański (67' Lis, 85' Pyrek), Mirończuk (70' Formella), Tandecki, Lipkowski, Bondara, Babś (75' Zelewski), Soboczyński, Karbowiak (64' Lipiak), Skóra, Trela (67' Szafranek)

Juniorzy młodsi zremisowali 3:3 z Wartą Poznań, mimo że po godzinie gry prowadzili różnicą trzech bramek. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Arki, która w 13 min. otworzyła wynik spotkania. Do piłki w polu karnym doszedł Skóra i celnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Pomimo kilku dogodnych sytuacji dla naszego zespołu w kolejnych minutach, rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron żółto-niebiescy nadal przeważali, a efektem dobrej gry był gol Treli, który w 53 min. podwyższył na 2:0. W 60 min. Soboczyński ograł obrońcę i strzałem lewą nogą zdobył trzecią bramkę dla Arki. Dwie minuty później zawodnik Warty otrzymał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Skórze. Od tego momentu na boisku wydarzyły się rzeczy, których nikt się nie spodziewał. Grający w osłabieniu goście zdobyli trzy bramki i doprowadzili do remisu. Gol na 3:3 padł w 88 min. po akcji lewą stroną i strzale z bliskiej odległości.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Graliśmy bardzo dobry mecz. Zdobyliśmy 3 bramki, a dodatkowo w 62 min. zawodnik Warty otrzymał czerwoną kartkę. Grając 28 minut z przewagą jednego zawodnika i prowadząc 3:0, nie mamy prawa zremisować, nawet jak zrobiliśmy aż 7 zmian.