TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

03.06.2019

Zaczynamy z Jagiellonią w Gdyni. Derby w październiku

Ekstraklasa S.A. ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2019/20. Arka rozpocznie nowy sezon meczem z Jagiellonią w Gdyni. Derby z Lechią w Gdyni odbędą się w 12. kolejce w październiku. Do końca roku zostanie rozegranych 20. kolejek.

 

Departament Logistyki Rozgrywek przy ustalaniu terminarza skupił się na uwzględnieniu uwag zgłaszanych w ostatnich tygodniach przez kluby. Dotyczyły one głównie dostępności stadionów oraz konieczności unikania kolizji z innymi imprezami mogącymi mieć wpływ na organizację i bezpieczeństwo meczów Ekstraklasy.
 
– Najważniejsze zmiany w nowym sezonie, to zmniejszenie meczów w poniedziałki oraz tylko jedna kolejka w środku tygodnia w decydującej fazie rozgrywek w maju. Szczegółowy plan rozgrywek będzie ogłaszany, tak jak miało to miejsce w poprzednich sezonach, z około miesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, gdy nie było w ekstraklasie zespołów, które rozgrywały mecze domowe na stadionie w innym mieście, w nowych rozgrywkach, przynajmniej przez ich część, Raków Częstochowa będzie grał w Sosnowcu. Do wniosku przedstawicieli beniaminka przychyliła się Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN – mówi Marcin Stefański.
 
Ogólne założenia terminarza:

  • Początek rozgrywek: 19 lipca 2019 roku.
  • Zakończenie pierwszej części rundy zasadniczej: najpóźniej 21 grudnia 2019 roku.
  • Rozpoczęcie drugiej części rundy zasadniczej: 7 lutego 2020 roku.
  • Zakończenie rundy zasadniczej: 11 kwietnia 2020 roku.
  • Rozpoczęcie rundy finałowej z podziałem na dwie grupy: 17 kwietnia 2020 roku.
  • Koniec rozgrywek: 23 maja 2020 roku.
 
Zestaw par rundy zasadniczej 2019/20:
 
 

Kolejka 1 - 20-21 lipca 2019

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin - Cracovia
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Piast Gliwice - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Korona Kielce
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Wisła Płock - Górnik Zabrze
ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk

 

Kolejka 2 - 27-28 lipca 2019

Cracovia - ŁKS Łódź
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
Korona Kielce - Legia Warszawa
Lech Poznań - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

 

Kolejka 3 - 3-4 sierpnia 2019

Arka Gdynia - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa - Cracovia
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Wisła Płock - Lechia Gdańsk
ŁKS Łódź - Lech Poznań

 

Kolejka 4 - 10-11 sierpnia 2019

Cracovia - Korona Kielce
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
Wisła Płock - Legia Warszawa
ŁKS Łódź - Piast Gliwice

 

Kolejka 5 - 17-18 sierpnia 2019

Arka Gdynia - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław - Cracovia

 

Kolejka 6 - 24-25 sierpnia 2019

Cracovia - Arka Gdynia
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lech Poznań
ŁKS Łódź - Legia Warszawa

 

Kolejka 7 - 31 sierpnia-1 września 2019 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lech Poznań - Cracovia
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

 

Kolejka 8 - 14-15 września 2019

Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Korona Kielce - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź
Raków Częstochowa - Arka Gdynia

 

Kolejka 9 - 21-22 września 2019 (bez poniedziałku)

Cracovia - Legia Warszawa
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Wisła Płock - Wisła Kraków
ŁKS Łódź - Arka Gdynia
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

 

Kolejka 10 - 28-29 września 2019

Arka Gdynia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Wisła Kraków - Cracovia

 

Kolejka 11 - 5-6 października 2019 (bez poniedziałku)

Cracovia - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Arka Gdynia
ŁKS Łódź - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 12 - 19-20 października 2019

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - ŁKS Łódź
Jagiellonia Białystok - Cracovia
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Korona Kielce - Wisła Płock
Legia Warszawa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Piast Gliwice

 

Kolejka 13 - 26-27 października 2019 (bez poniedziałku)

Cracovia - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Korona Kielce
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
ŁKS Łódź - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

 

Kolejka 14 - 2-3 listopada 2019

Arka Gdynia - Legia Warszawa
Cracovia - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

 

Kolejka 15 - 9-10 listopada 2019 (bez poniedziałku)

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Korona Kielce
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Arka Gdynia
Wisła Płock - Cracovia
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław

------------------------------------------------------------------------

 

Kolejka 16 - 23-24 listopada 2019

Cracovia - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
Korona Kielce - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

 

Kolejka 17 - 30 listopada-1 grudnia 2019 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Korona Kielce
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Lech Poznań
ŁKS Łódź - Cracovia

 

Kolejka 18 - 7-8 grudnia 2019

Cracovia - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
Korona Kielce - Arka Gdynia
Lech Poznań - ŁKS Łódź
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

 

Kolejka 19 - 14-15 grudnia 2019 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Korona Kielce - Cracovia
Legia Warszawa - Wisła Płock
Piast Gliwice - ŁKS Łódź
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

 

Kolejka 20 - 21 grudnia 2019 (bez meczów w niedzielę i poniedziałek)

Cracovia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Lech Poznań - Arka Gdynia
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Wisła Płock - Piast Gliwice
ŁKS Łódź - Wisła Kraków

------------------------------------------------------------------------ 

 

Kolejka 21 - 8-9 lutego 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Cracovia
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Legia Warszawa - ŁKS Łódź
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

 

Kolejka 22 - 15-16 lutego 2020 (bez poniedziałku)

Cracovia - Lech Poznań
Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
ŁKS Łódź - Wisła Płock

 

Kolejka 23 - 22-23 lutego 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Cracovia
Wisła Kraków - Korona Kielce
Wisła Płock - Zagłębie Lubin
ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

 

Kolejka 24 - 29 lutego-1 marca 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - ŁKS Łódź
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Cracovia
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Wisła Kraków - Wisła Płock

 

Kolejka 25 - 4 marca 2020

Cracovia - Wisła Kraków
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Arka Gdynia
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Raków Częstochowa
ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

 

Kolejka 26 - 7-8 marca 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Wisła Płock
Górnik Zabrze - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Korona Kielce - ŁKS Łódź
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Lech Poznań

 

Kolejka 27 - 14-15 marca 2020

Cracovia - Jagiellonia Białystok
Lech Poznań - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Korona Kielce
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

 

Kolejka 28 - 21-22 marca 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Korona Kielce - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Cracovia
Raków Częstochowa - ŁKS Łódź
Wisła Kraków - Legia Warszawa

 

Kolejka 29 - 4-5 kwietnia 2020

Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Legia Warszawa - Arka Gdynia
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 30 - 11 kwietnia 2020

Arka Gdynia - Wisła Kraków
Cracovia - Wisła Płock
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Korona Kielce - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź

------------------------------------------------------------------------ 

 

Kolejka 31 - 18-19 kwietnia
Kolejka 32 - 25-26 kwietnia
Kolejka 33 - 2-3 maja (bez lub z ograniczoną liczba meczów w sobotę, niekolidujących z finałem Pucharu Polski, bez poniedziałku)
Kolejka 34 - 9-10 maja (bez poniedziałku)
Kolejka 35 - 13 maja (kolejka w środku tygodnia)
Kolejka 36 - 16-17 maja (sobota-niedziela)
Kolejka 37 - 22-23 maja (piątek-sobota)

 
 







Poprzedni Następny

Mapa Strony