TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka LinkedIn pfr Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

03.12.2018

Czas na Puchar Polski!

Po lidze nie ma zbyt wiele czasu do odpoczynku. Już jutro nasz zespół zmierzy się na Stadionie Miejskim w Gdyni w meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok.

 

To specyficzna sytuacja, gdy zespoły walczące w piątek w meczu ligowym zmierza się od razu w kolejnym meczu, którego stawką jest awans do ¼ finału PP.

 

Trenerzy zapewne analizują sytuację kadrową i głowią się nad zestawieniem, które po raz drugi w ciągu 5 dni będzie w stanie zaskoczyć rywali.

 

W rozgrywkach pucharowych musi na boisku przebywać młodzieżowiec, stąd podczas dzisiejszego briefingu z dziennikarzami trener Zbigniew Smółka potwierdził, że w kolejnym meczu tych rozgrywek między słupkami stanie Kacper Krzepisz. Kacper bronił w poprzednich rundach i życzymy kolejnej gry na zero z tyłu!

 

Co do pozostałych zawodników decyzje zapadną jutro.  Jeszcze dzisiaj 18-stka meczowa przeprowadziła trening na płycie głównej. Wcześniej odbyła się analiza piątkowego spotkania.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/47357521_523771284774454_4777876337677303808_n_60a28f6636ed8fc20bb6b14f1af0d3aa.jpg

Trener Smółka podkreślał, że ważna jest analiza błędów jakie Arka popełniła w piątek i wyciągnięcie wniosków oraz taka ich realizacja, aby jutro odnieść zwycięstwo.

 

W meczu ligowym urazu nabawił się Frederik Helstrup, który nie zagra, ale do dyspozycji będzie Marcus da Silva, który ucierpiał pod koniec spotkania.

 

Stawką meczu jest awans do kolejnej rundy. Losowanie 1/4 finału Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy piątek, 7 grudnia o godz. 12:00 w siedzibie PZPN.

 

Mecze 1/4 finału zaplanowano na 26-28 lutego, a jako terminy rezerwowe przewidziano 5-7 i 12-14 marca.

 

Historię pojedynków przypominaliśmy przed meczem ligowym.  Arka w Gdyni ma dodatni bilans spotkań. Ponad rok temu  Arka wygrała 4:1 i oby to spotkanie było natchnieniem dla naszych zawodników. 

 

W Pucharze Polski Jagiellonia wygrała główne trofeum w sezonie 2009/10, gdy m.in. w 1/8 finału pokonała w Gdyni po dogrywce Arkę prowadzoną przez Dariusza Pasiekę 2:0. 

 

Trener Ireneusz Mamrot także w wypowiedzi cytowanej przez oficjalną stronę klubową naszych rywali podkreśla znaczenie tego spotkania:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/W_SZ0207_3307dfd7056e8cb6e2ba67f3596c614a.jpg

Wiemy, że Arka poważnie traktuje Puchar Polski i choć w pierwszych rundach na te spotkania wymieniała praktycznie całą jedenastkę, tak we wtorek raczej nie należy się spodziewać większej liczby zmian. Naszych rywali, podobnie jak i nas, dotyczy również przepis o młodzieżowcu, a o ile więcej będzie tych roszad, to trudno powiedzieć. Arka ma silny zespół. W Gdyni zdają sobie sprawę, że przez Puchar Polski można awansować do europejskich pucharów i to też jest dodatkową motywacją. Rozgrywki pucharowe są już traktowane poważnie, a jeśli ktoś odpada, to wcale nie oznacza, że ten puchar zlekceważył. My również chcemy dotrzeć jak najdalej.

 

tr

Jak wejdziesz na mecz Pucharu Polski z Jagiellonią?

img

 

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony