TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport

bo2020

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

30.04.2018

33. kolejka za nami.

33 kolejka Lotto Ekstraklasy przyniosła roszadę na górze tabeli. Po wygranej u siebie z Koroną 3:1, samotnym liderem została Legia.

 

Lech przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 2:4, a Jagiellonia uległa Wiśle Kraków 0:1.

 

Szansy na zbliżenie się do czołowej trójki tabeli nie wykorzystała Wisła Płock, którą na jej boisku pokonało Zagłębie Lubin 2:1.

 

W grupie B nie poprawiła się sytuacja dwóch ostatnich drużyn. Sandecja przegrała w Szczecinie z Pogonią 0:2, a Bruk-Bet po walce w końcówce uległ Cracovii 2:4, mimo prowadzenia 2:1.

 

Od strefy spadkowej odbił się Piast Gliwice wygrywając w Gdynia z Arką 5:1. W meczu kończącym 33 kolejkę Śląsk pokonał u siebie Lechię 3:1.

 

Wyniki 33.kolejki Lotto Ekstraklasy:

 

Grupa B:

 

27 kwietnia 2018, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-5 Piast Gliwice
Maciej Jankowski 62 - Saša Živec 25, 51, Tom Hateley 50 (k), Martin Konczkowski 82, Michal Papadopulos 90

Arka: 1. Pavels Šteinbors - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 8. Marcus Vinícius, 4. Dawid Sołdecki (71, 90. Andrij Bohdanow), 14. Michał Nalepa, 22. Maciej Jankowski, 10. Mateusz Szwoch (57, 13. Grzegorz Piesio) - 9. Rubén Jurado (57, 16. Enrique Esqueda).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 4. Jakub Czerwiński, 88. Uroš Korun, 25. Aleksandar Sedlar - 20. Martin Konczkowski, 33. Tomasz Jodłowiec, 6. Tom Hateley, 44. Mateusz Szczepaniak (86, 16. Patryk Dziczek), 12. Saša Živec (64, 21. Gerard Badía), 2. Mikkel Kirkeskov - 10. Karol Angielski (73, 27. Michal Papadopulos).

żółte kartki: Sołdecki - Jodłowiec, Sedlar.
czerwona kartka: Marcus Vinícius (71. minuta, Arka, za brutalny faul).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 4666.

W 33. minucie Mateusz Szwoch (Arka) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Szmatuła obronił).

---------------------------------------------------------------------------------------

 

28 kwietnia 2018, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-0 Sandecja Nowy Sącz
Ricardo Nunes 42, Adam Buksa 51

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă (90, 15. Hubert Matynia), 21. Sebastian Rudol, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew (80, 24. David Niepsuj), 14. Kamil Drygas, 6. Rafał Murawski, 4. Jakub Piotrowski, 9. Adam Frączczak - 18. Adam Buksa (70, 93. Łukasz Zwoliński).

Sandecja: 1. Michał Gliwa - 77. Jakub Bartosz, 7. Grzegorz Baran, 28. Michal Piter-Bučko, 6. Płamen Kraczunow (72, 2. Jonatan Straus), 8. Maciej Małkowski - 66. Damir Šovšić (57, 92. Aleksandyr Kolew), 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Wojciech Trochim, 29. Pawło Ksionz (80, 20. Adrian Danek) - 26. Filip Piszczek.

żółte kartki: Zwoliński, Dwali - Kraczunow.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 15 288.

--------------------------------------------------------------------------------------- 

29 kwietnia 2018, 15:30 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 4-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Nicolai Brock-Madsen 16, Krzysztof Piątek 82 (k), 87 (k), 90 - Samuel Štefánik 6 (k), Rafał Grzelak 30

Cracovia: 30. Adam Wilk - 87. Diego Ferraresso, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 3. Michal Sipľak - 11. Mateusz Wdowiak (60, 92. Deniss Rakels), 8. Milan Dimun (74, 97. Daniel Pik), 5. Miroslav Čovilo, 19. Javi Hernández, 7. Antonini Čulina (60, 99. Krzysztof Piątek) - 44. Nicolai Brock-Madsen.

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 17. Bartosz Szeliga, 3. Joona Toivio, 77. Artem Putiwcew, 6. Rafał Grzelak - 7. Roman Gergel (83, 18. Bartosz Śpiączka), 25. Mateusz Kupczak, 5. Vlastimir Jovanović, 10. Samuel Štefánik (70, 30. Florin Purece), 20. Szymon Pawłowski (67, 19. Dávid Guba) - 21. Vladislavs Gutkovskis.

żółte kartki: Dytiatjew, Dimun, Diego Ferraresso - Kupczak, Szeliga, Grzelak, Putiwcew.
czerwona kartka: Roman Gergel (90. minuta, Bruk-Bet Termalica, za obrazę sędziego).

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 2263.
-----------------------------------------------------------------------
30 kwietnia 2018, 18:00 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 3-1 Lechia Gdańsk
Marcin Robak 26 (k), Jakub Kosecki 30, 45 - Sławomir Peszko 37

Śląsk: 27. Jakub Słowik - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 11. Mateusz Cholewiak - 7. Jakub Kosecki (88, 19. Mateusz Lewandowski), 21. Tim Rieder (74, 8. Dragoljub Srnić), 5. Augusto, 6. Michał Chrapek (81, 10. Kamil Vacek), 16. Róbert Pich - 9. Marcin Robak.

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 25. Michał Nalepa, 16. Ariel Borysiuk, 22. Filip Mladenović (86, 20. Adam Chrzanowski) - 17. Lukáš Haraslín (55, 96. João Oliveira), 9. Patryk Lipski, 35. Daniel Łukasik (68, 7. Miloš Krasić), 6. Simeon Sławczew, 21. Sławomir Peszko - 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Rieder, Pich, Chrapek, Kosecki - Lipski, Stolarski, Oliveira, Peszko.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 14 314.

-----------------------------------------------------------------------

27 kwietnia 2018, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 3-1 Korona Kielce
Sebastian Szymański 47, Jarosław Niezgoda 56, Miroslav Radović 79 (k) - Goran Cvijanović 89

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 20. Marko Vešović, 34. Iñaki Astiz, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 8. Cristian Pasquato (61, 26. Cafú), 6. Chris Philipps, 44. William Rémy, 53. Sebastian Szymański, 22. Kasper Hämäläinen (69, 32. Miroslav Radović) - 11. Jarosław Niezgoda (80, 18. Michał Kucharczyk).

Korona: 33. Zlatan Alomerović - 21. Łukasz Kosakiewicz, 26. Bartosz Rymaniak, 5. Adnan Kovačević, 19. Ken Kallaste - 11. Michael Gardawski, 13. Oliver Petrak (60, 6. Goran Cvijanović), 31. Zlatko Janjić, 8. Mateusz Możdżeń (64, 7. Marcin Cebula) - 9. Nika Kaczarawa, 89. Elia Soriano (59, 27. Jacek Kiełb).

żółte kartki: Astiz - Petrak, Rymaniak.
czerwona kartka: Ken Kallaste (78. minuta, Korona, za faul taktyczny).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 16 865.

-----------------------------------------------------------------------

29 kwietnia 2018, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-1 Wisła Kraków
Zoran Arsenić 82

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 99. Bartosz Kwiecień (46, 28. Karol Świderski), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil, 9. Arvydas Novikovas (75, 10. Dejan Lazarević) - 11. Roman Bezjak (76, 18. Cillian Sheridan).

Wisła: 1. Julián Cuesta - 15. Zoran Arsenić, 27. Marcin Wasilewski, 44. Fran Vélez, 5. Jakub Bartkowski - 9. Rafał Boguski (84, 26. Kamil Wojtkowski), 16. Nikola Mitrović, 19. Tomasz Cywka, 7. Pol Llonch, 11. Jesús Imaz (67, 8. Tibor Halilović) - 10. Carlitos (90, 24. Marko Kolar).

żółte kartki: Romanczuk, Runje - Arsenić, Wasilewski, Nikola Mitrović, Cuesta.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 15 534.

W 61. minucie Roman Bezjak (Jagiellonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Julián Cuesta obronił).

-----------------------------------------------------------------------

28 kwietnia 2018, 20:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-4 Górnik Zabrze
Ołeksij Chobłenko 75, Maciej Gajos 90 - Marcin Urynowicz 18, Mateusz Wieteska 35, Szymon Matuszek 68, Damian Kądzior 73

Lech: 30. Matúš Putnocký - 16. Mario Šitum, 66. Emir Dilaver, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz - 34. Tymoteusz Klupś (46, 11. Ołeksij Chobłenko), 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (73, 17. Maciej Makuszewski), 29. Kamil Jóźwiak - 32. Christian Gytkjær.

Górnik: 1. Tomasz Loska - 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz (90, 3. Adam Wolniewicz) - 9. Damian Kądzior, 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 20. Marcin Urynowicz (87, 14. Michał Koj), 7. Rafał Kurzawa - 97. Daniel Smuga (80, 16. Dariusz Pawłowski).

żółte kartki: Majewski, Vujadinović, Dilaver - Bochniewicz, Wieteska, Gryszkiewicz, Matuszek.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 28 629.

-----------------------------------------------------------------------

28 kwietnia 2018, 15:30 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 1-2 Zagłębie Lubin
Nico Varela 30 (k) - Patryk Tuszyński 37, Filip Starzyński 90 (k)

Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 17. Damian Byrtek, 14. Adam Dźwigała (89, 5. Bartłomiej Sielewski), 9. Arkadiusz Reca - 96. Jakub Łukowski (67, 77. Konrad Michalak), 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański, 23. Semir Štilić, 7. Nico Varela - 29. José Kanté (90, 16. Oskar Zawada).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 3. Saša Balić - 26. Jakub Mareš (73, 9. Arkadiusz Woźniak), 20. Jarosław Kubicki, 28. Mateusz Matras (61, 25. Adam Matuszczyk), 19. Filip Jagiełło, 89. Patryk Tuszyński (84, 77. Łukasz Moneta) - 18. Filip Starzyński.

żółta kartka: Byrtek.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 7119.

 

tr, składy:90minut.pl

 

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony