TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktualności

img

16.04.2018

31.kolejka za nami: Liderzy na wstecznym.

31 kolejka to porażki prowadzących w tabeli drużyn. Niepodziewanie w wyścigu o mistrzostwo Polski wszyscy wrzucili bieg wsteczny. 

 

Najpierw Lech przegrał u siebie z Koroną 0:1, następnie Jagiellonia przegrała 1:2 z Górnikiem Zabrze także na swoim boisku. I na koniec szansy nie wykorzystała Legia także u siebie przegrywając 0:1 z Zagłębiem Lubin, co skutkowało zwolnieniem trenera Romeo Jozaka. Zbliżyć do lidera na 3 punkty mogła się dzisiaj Wisła Płock, ale zremisowała ze swoją imienniczką z Krakowa 2:2. Pierwszą trójkę dzieli raptem punkt, a więc każdy ma jeszcze szanse na zwycięstwo w lidze.

 

W grupie B liderem została Cracovia, która pokonała  Piast 2:1 i wykorzystała kolejną derbową porażkę Arki z Lechią. Ważne mecze wygrały Pogoń i Śląsk pokonując dwójkę zamykającą tabelę.

 

Wyniki 31.kolejki Lotto Ekstraklasy:

 

GRUPA B

 

13 kwietnia 2018, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-2 Lechia Gdańsk
Mateusz Szwoch 9 (k) - Steven Vitória 22, Flávio Paixão 43

Arka: 1. Pavels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 7. Luka Zarandia, 4. Dawid Sołdecki, 90. Andrij Bohdanow (74, 14. Michał Nalepa), 10. Mateusz Szwoch, 8. Marcus Vinícius (46, 22. Maciej Jankowski) - 11. Rafał Siemaszko (58, 16. Enrique Esqueda).

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski (84, 30. João Nunes), 25. Michał Nalepa, 5. Steven Vitória, 3. Jakub Wawrzyniak, - 17. Lukáš Haraslín (65, 22. Filip Mladenović), 35. Daniel Łukasik, 6. Simeon Sławczew, 9. Patryk Lipski, 96. João Oliveira (79, 7. Miloš Krasić) - 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Szwoch, Marcus Vinícius, Jankowski, Sołdecki, Marcjanik - Stolarski, Łukasik, Vitória, Kuciak, Nalepa, João Nunes.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 11 876.

----------------------------------------------------------------------------

14 kwietnia 2018, 15:30 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 2-1 Piast Gliwice
Milan Dimun 44, Krzysztof Piątek 66 - Saša Živec 60

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 87. Diego Ferraresso, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 3. Michal Sipľak - 11. Mateusz Wdowiak (63, 10. Sergei Zenjov), 8. Milan Dimun, 5. Miroslav Čovilo, 19. Javi Hernández, 7. Antonini Čulina (67, 92. Deniss Rakels) - 99. Krzysztof Piątek (90, 44. Nicolai Brock-Madsen).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 3. Denis Gojko (56, 10. Karol Angielski), 6. Tom Hateley (81, 82. Martin Bukata), 33. Tomasz Jodłowiec, 12. Saša Živec, 21. Gerard Badía (76, 17. Joel Valencia) - 27. Michal Papadopulos.

żółte kartki: Dytiatjew - Papadopulos, Kirkeskov.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 2147.

----------------------------------------------------------------------------

15 kwietnia 2018, 18:00 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 1-0 Sandecja Nowy Sącz
Mateusz Cholewiak 1

Śląsk: 27. Jakub Słowik - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 11. Mateusz Cholewiak - 7. Jakub Kosecki (90, 29. Arkadiusz Piech), 22. Sito Riera, 5. Augusto, 6. Michał Chrapek (69, 10. Kamil Vacek), 16. Róbert Pich (88, 8. Dragoljub Srnić) - 9. Marcin Robak.

Sandecja: 1. Michał Gliwa - 77. Jakub Bartosz, 4. Alexandru Benga, 5. Dawid Szufryn, 6. Płamen Kraczunow (75, 8. Maciej Małkowski), 22. Patrik Mráz (46, 70. Tomasz Brzyski) - 66. Damir Šovšić, 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Wojciech Trochim (67, 21. Mateusz Cetnarski), 29. Pawło Ksionz - 92. Aleksandyr Kolew.

żółte kartki: Riera, Kosecki - Kraczunow, Małkowski.
czerwona kartka: Sito Riera (72. minuta, Śląsk, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 6245.

Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Grzegorz Baran.

----------------------------------------------------------------------------

15 kwietnia 2018, 15:30 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Adam Buksa 51, 55

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew (76, 8. Dawid Błanik), 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas, 4. Jakub Piotrowski (77, 93. Łukasz Zwoliński), 9. Adam Frączczak - 18. Adam Buksa (85, 13. Morten Rasmussen).

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 17. Bartosz Szeliga, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 6. Rafał Grzelak - 7. Roman Gergel, 28. Łukasz Piątek (65, 19. Dávid Guba), 5. Vlastimir Jovanović, 10. Samuel Štefánik (23, 80. Gabriel Iancu), 20. Szymon Pawłowski - 21. Vladislavs Gutkovskis (79, 18. Bartosz Śpiączka).

żółta kartka: Grzelak.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 6592.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRUPA A

 

13 kwietnia 2018, 20:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 0-1 Korona Kielce
Sanel Kapidžić 35

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny (66, 34. Tymoteusz Klupś), 66. Emir Dilaver, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz (76, 77. Piotr Tomasik) - 10. Darko Jevtić, 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski, 29. Kamil Jóźwiak (46, 11. Ołeksij Chobłenko) - 32. Christian Gytkjær.

Korona: 33. Zlatan Alomerović - 21. Łukasz Kosakiewicz, 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 23. Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste (62, 11. Michael Gardawski) - 10. Nabil Aankour, 5. Adnan Kovačević (66, 44. Ákos Kecskés), 8. Mateusz Możdżeń, 31. Zlatko Janjić - 17. Sanel Kapidžić (76, 89. Elia Soriano).

żółte kartki: Gumny, Jevtić, Klupś - Diaw, Kosakiewicz, Alomerović, Dejmek.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 20 054.

W 33. minucie Darko Jevtić (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego (Zlatan Alomerović obronił).

----------------------------------------------------------------------------

14 kwietnia 2018, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 0-1 Zagłębie Lubin
Filip Starzyński 63

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk (74, 8. Cristian Pasquato), 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 6. Chris Philipps, 7. Domagoj Antolić, 22. Kasper Hämäläinen (57, 18. Michał Kucharczyk) - 20. Marko Vešović, 11. Jarosław Niezgoda, 53. Sebastian Szymański.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 22. Rafał Pietrzak - 99. Bartosz Slisz (75, 28. Mateusz Matras), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński (88, 13. Dawid Pakulski), 11. Bartłomiej Pawłowski (85, 77. Łukasz Moneta) - 26. Jakub Mareš.

żółte kartki: Jędrzejczyk - Slisz, Matuszczyk.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 13 081.

----------------------------------------------------------------------------

14 kwietnia 2018, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-2 Górnik Zabrze
Karol Świderski 89 - Igor Angulo 81, 85

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek - 20. Jakub Wójcicki, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 19. Böðvar Böðvarsson - 21. Przemysław Frankowski, 99. Bartosz Kwiecień (70, 22. Rafał Grzyb), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (46, 28. Karol Świderski), 9. Arvydas Novikovas - 11. Roman Bezjak (63, 18. Cillian Sheridan).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz - 9. Damian Kądzior (89, 3. Adam Wolniewicz), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa, 11. Daniel Liszka (58, 18. Wojciech Hajda) - 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Böðvarsson, Romanczuk - Gryszkiewicz.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 11 098.

----------------------------------------------------------------------------

16 kwietnia 2018, 18:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 2-2 Wisła Kraków
Alan Uryga 24, Tomasz Cywka 46 (s) - Jakub Bartkowski 12, Tibor Halilović 32

Wisła: 30. Thomas Dähne - 18. Alan Uryga, 17. Damian Byrtek, 14. Adam Dźwigała, 9. Arkadiusz Reca - 77. Konrad Michalak, 4. Damian Szymański, 8. Dominik Furman, 23. Semir Štilić (75, 6. Damian Rasak), 10. Giorgi Merebaszwili (16, 96. Jakub Łukowski) - 29. José Kanté.

Wisła: 1. Julián Cuesta - 29. Matej Palčič, 44. Fran Vélez, 15. Zoran Arsenić, 5. Jakub Bartkowski - 8. Tibor Halilović (84, 9. Rafał Boguski), 16. Nikola Mitrović (76, 21. Petar Brlek), 19. Tomasz Cywka, 7. Pol Llonch, 11. Jesús Imaz (88, 88. Patryk Małecki) - 10. Carlitos.

żółte kartki: Uryga, Štilić - Llonch, Imaz, Bartkowski, Vélez.

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 7012.

 

tr, składy:90minut.pl

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony