04.10.2017

Arka II gromi w regionalnym Pucharze Polski.

Arka II Gdynia rozgromiła na wyjeździe Start Mrzezino i w dobrym stylu awansowała do V rundy okręgowego Pucharu Polski. Bohaterem meczu był Norbert Hołtyn, który cztery razy pokonał bramkarza rywali.

IV runda okręgowego Pucharu Polski

Start Mrzezino - Arka II Gdynia 0:7 (0:4)

Bramki: Markiewicz 11', B.Nowicki 23', Bugajewski 34', Hołtyn 4 (31', 72', 83', 85').

Arka II: Knut - Polański (46' Nowakowski), Manteufel, Wieczorek, Kozakowski (46' Babiński) - Sikorski (60' Lengiewicz), Markiewicz - Bugajewski, B.Nowicki (60' Sarnowski), Gniadecki - Hołtyn

Podobnie jak w poprzednim meczu pucharowym, Arka II rozstrzygnęła kwestię zwycięstwa już w pierwszej połowie. Żółto-niebiescy na przerwę zeszli prowadząc 4:0. Wynik spotkania w Mrzezinie otworzył w 11 min. Dawid Markiewicz, a następnie do siatki trafiali Bartosz Nowicki (23'), Norbert Hołtyn (31') i Oskar Bugajewski (34').

W drugiej połowie podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego dołożyli kolejne bramki. W roli egzekutora wystąpił Hołtyn, który w ciągu 13 minut skompletował klasyczny hat-trick. Kapitan naszej drużyny trafiał do siatki w 72', 83' po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego i 85 min. spotkania, czym przypieczętował awans żółto-niebieskich do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

Trener Wilczyński po ostatnim gwizdku krótko podsumował przebieg meczu:

- Cieszy wysokie zwycięstwo 7:0, a w szczególności dobry styl, w jakim je osiągnęliśmy. Pewnie awansowaliśmy do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

W najbliższy weekend Arka II wraca do rywalizacji o ligowe punkty. W 11 kolejce grupy pomorskiej Saltex 4 ligi żółto-niebiescy zmierzą się z GKS-em Kolbudy.