27.07.2017

Arka - FC Midtjylland 3:2! Znów to zrobili!!!

Co za mecz!!! Po 38 latach Arka powtarza sukces w europejskich pucharach i pokonuje FC Midtjylland 3:2!!! Arka jedzie do Danii z realnymi szansami na awans!!!

3 runda kwalifikacji Ligi Europy- mecz nr 1:

Arka Gdynia - FC Midtjylland 3:2 (2:2)

Bramki: da Silva 31', 40'(k), Siemaszko 90+2' - Hassan 33', Dal Hende 36'

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sołdecki, Marciniak - Piesio, Sambea (84' Nalepa), da Silva (70' Zarandia) - Kun (57' Siemaszko)

FC Midtjylland: J. Hansen - Kristensen K. Hansen, Halsti, Dal Hende - Sparv, Hassan, Poulsen, Drachmann (72' Kroon), Wikheim (79' Borring) - Onuachu (90' Sorloth).

Żółte kartki: Piesio, da Silva

Sędzia: Enea Jorgji (Albania)

Widzów: 14037

0 min - 38 długich lat! Tyle czekała Gdynia na powrót europejskich pucharów. Wreszcie za sprawą fantastycznego sukcesu Arki, którym było zdobycie Pucharu Polski, znów do naszego miasta przyjeżdżają drużyny z Europy.

0 min - Niegdyś bułgarskie Beroe Stara Zagora, dziś los przydzielił Arce duńskie FC Midtjylland. Zespół może bez wielkiej renomy w Europie, ale od wielu lat regularnie rywalizujący w pucharach. Dwa lata temu grał w jednej grupie z Legią Warszawa i w Polsce uległ Wojskowym, aby na własnym boisku ich ograć. Mało tego, "na rozkładzie" Duńczycy mają wielki Manchester United, którego zdołali ograć przed własną publicznością.

0 min - wyzwanie przed Arką ogromne, ale ta rywalizacja to przede wszystkim wielka przygoda dla całego klubu i naszych kibiców, którzy otrzymali piękną nagrodę za lata gry na niższych szczeblach ligowych w Polsce.

0 min - mimo środka lata w Gdyni od kilkudziesięciu godzin nieustannie pada deszcz. Mimo to murawa Stadionu Miejskiego wygląda niemal perfekcyjnie, a w czasie meczu przekonamy się, czy pod przykrywką zielonej murawy nie kryje się grząskie podłoże.

0 min - znamy już skład żółto-niebieskich przygotowany przez Leszka Ojrzyńskiego na to historyczne spotkanie. Zaskakuje z pewnością zestawienie linii ofensywnej, w której najbardziej wysuniętym zawodnik wydaje się być Marcus da Silva, a za jego plecami będzie biegać Kun, Sambea i Piesio, choć to tylko nasze przypuszczenia i niewykluczone, że szkoleniowiec Arki przygotował na ten mecz coś specjalnego.

0 min - w zespole duńskim oczywiście nie zabrakło kapitana Jacoba Poulsena, reprezentanta Danii, który błysnął skutecznością we wcześniejszej rundzie kwalifikacyjnej, gdzie Midtjylland walczyło z węgierskim Ferencvarosem, a Poulsen strzelił trzy bramki.

0 min - w Arce z opaską kapitańską na ten mecz wyjdzie Krzysztof Sobieraj. To z pewnością wielka sprawa dla naszego zawodnika.

0 min - u naszych gości uwagę przykuwa przede wszystkim niezwykle wysoki, bo mierzący 202cm reprezentant Nigerii Paul Onuachu.

0 min - trybuny już niemal wypełnione do ostatniego miejsca. Widoczne są tylko wolne krzesełka w sektorze gości.

0 min - warto zwrócić uwagę na arbitrów, którzy poprowadzą to spotkanie. Cała trójka przyjechała do Gdyni z Albanii, a głównym sędzią jest Enea Jorgji.

0 min - rozgrzewają się gdyńskie trybuny. Oj, będzie się działo! Niech poniesie to naszych piłkarzy!

0 min - Rota! Ależ efektownie stadion wita obie drużyny!

0 min - Arkowcy na żółto-niebiesko, goście na czerwono- czarno.

0 min - w pierwszej połowie Arka atakować będzie bramkę przed trybuną GOSiR.

1 min - rozpoczęła Arka!

1 min - nerwowo Arkowcy w szeregach obronnych. Na szczęście nie skorzystali z tego Duńczycy, niecelnie z dystansu uderzał Hassan.

2 min - najbardziej wysuniętym zawodnikiem Arki jest jednak Patryk Kun, a tuż za jego plecami porusza się Adam Marciniak.

5 min - Piesio faulowany w bocznej strefie boiska, będzie chyba próba dośrodkowania w pole karne.

6 min - centruje da Silva, ale dobrze ustawiona defensywa z Danii radzi sobie z tym zagraniem.

7 min - pierwsza okazja dla Arki! Z piłką zabrał się Kun i wykorzystując swoją szybkość wbiegł pomiędzy środkowych obrońców, którzy dopiero w polu karnym ofiarnie ratują się przed strzałem Patryka!

10 min - indywidualną akcją Piesio przebił się z lewej strony w pole karne Midtjulland i oddał strzał, ale zupełnie nieudany! Świetna akcja naszego zawodnika!

12 min - stały fragment gry Duńczyków wykonał Poulsen, ale dobrze ustawiona obrona Arki wymusiła pozycję spaloną u jednego z rywali.

15 min - Warcholak blokuje dośrodkowanie Nissena i goście mają rzut rożny.

16 min - Poulsen centruje, a na piłkę bardzo dynamicznie nabiegł Onuachu! Na szczęście Nigeryjczyk nie trafił czysto w piłkę!

18 min - widać gołym okiem wysoką kulturę gry Duńczyków. Świetnie poustawiani w obronie, sprawnie przechodzą do ataku, a w ich grze nie ma krzty przypadku.

20 min - wysoki Onuachu przy każdym kontakcie z naszym obrońcą traci równowagę, a sędzia niestety używa gwizdka. Na szczęście kolejny stały fragment gry wykonany przez Poulsena odpierają nasi obrońcy.

23 min - dwukrotnie rzut rożny wykonywali Arkowcy. Przy drugiej próbie dośrodkowania da Silvy gorąco się zrobiło w polu bramkowym gości, ale Hansen ostatecznie górą!

27 min - znów Poulsen wykonuje rzut rożny. Główkuje Sparv, a Steinbors bez najmniejszych problemów chwyta piłkę.

28 min - Piesio mocno naciskał Halstiego pod linią końcową, zdaniem arbitra zbyt mocno i odgwizdał rzut wolny dla Midtjylland.

30 min - Wikheim dość szczęśliwie minął dwóch naszych obrońców, alezagrał zbut mocno do Onuachu i Marcjanik bez zastanowienia wyekspediował piłkę w trybuny.

31 min - gooooolllll dla Arki!!! Kapitalny strzał da Silvy z 18 metrów!!!

33 min - niestety błyskawiczna odpowiedź gości... Hassan otrzymał piłkę z lewego skrzydła i pewnym strzałem w górny róg bramki dał remis Midtjylland.

36 min - Dal Hende... Poulsen dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a tam Dal Hende z bliska pakuje piłkę do naszej siatki... 2:1 dla Midtjylland.

37 min - Kun wykorzystał swoją szybkość i dogonił piłkę w polu karnym gości, był szybszy od bramkarza, który sfaulował Patryka i mamy rzut karny!!!

40 min - da Silva... i gooollll!! 2:2!!

42 min - centra w pole karne Arki, Onuachu fauluje Steinborsa i sędzia przerwał grę.

45+2 min - dośrodkowanie z prawej strony naszego pola karnego na głowę Onuachu, ale po jego zagraniu piłkę łapie Steinbors.

PRZERWA - co za mecz, co za emocje! Szalone widowisko w Gdyni, gdzie widzieliśmy już cztery bramki! Oczywiście w kontekście rywalizacji pucharowej wynik nie jest korzystny, ale kibice Arki z pewnością nie są zawiedzeni. Od 30 minuty zawodnicy obu ekip urządzili sobie strzelaninę i pozostaje żałować, że strzelona bramka nazbyt rozluźniła naszych zawodników, którzy trochę za łatwo pozwolili dwukrotnie wbić sobie piłkę do bramki. Wszystko zaczął Marcus da Silva, który strzałem z gatunku "stadiony świata" przeniósł gdynian w stan ekstazy. Druga bramka to zasługa Patryka Kuna, z którym ogromne kłopoty mają Duńczycy. Kun dał się sfaulować w ich polu karnym, a Marcus da Silva po raz drugi pokonał Hansena.

46 min - gramy! Obie drużyny bez zmian.

50 min - mamy rekord frekwencji na Stadionie Miejskim! Na trybunach zasiadło dziś 14037 kibiców, czyli dokładnie o 8 więcej niż w Wielkich Derbach Trójmiasta!

50 min - Tadeusz Socha o włos od strzelenia bramki! Bardzo przytomnie Marciniak dostrzegł Sochę wolnego z prawej strony pola karnego gości i zagrał mu głową piłkę, a Tadek uderzył mocno po ziemi, lecz Hansen odbija to nogami!

51 min - Socha tym razem z dystansu, ale bardzo niecelnie.

52 min - faul Piesio na Hassanie i żółta kartka dla naszego zawodnika.

53 min - coż za rozegranie rzutu wolnego przez gości. Poulsen zagrał lekko do Hassana w nasze pole karne, czym kompletnie zaskoczył Arkowców! Hassan wyłożył jeszcze piłkę na siódmy metr i tam gdynianie ofiarnie blokują uderzenie! Po chwili poprawka z 14 metrów przechodzi tuż nad naszą poprzeczką!

56 min - znów szczęście przy Arce! Zagranie z głębi boiska w nasze pole karne, pomiędzy naszych obrońców dociera do Wikheima, ten zgrywa do Onuachu, ale niedokładne przyjęcie Nigeryjczyka wpada w ręce Steinborsa!

57 min - Siemaszko zmienia Kuna.

58 min - niecelny strzał z dystansu Hassana.

62 min - Nissen osamotniony na prawej stronie boiska otrzymał piłkę od Onuachu, uderzył z 16 metrów i trafił w poprzeczkę! Znów szczęście przy Arce! Za dużo swobody miał zawodnik gości...

67 min - goście w ataku pozycyjnym. Tego rodzaju akcje zazwyczaj kończą się dośrodkowaniem na wysokiego Onuachu, ale radzą sobie obrońcy!

68 min - nie poznajemy Sochy! da Silva zagrał piłkę w pole karne spod prawego narożnika boiska, a Socha przyjął piłkę, a drugim kontakcie uderzył z powietrza i minimalnie przeniósł piłkę ponad poprzeczką!

70 min - da Silva opuszcza boisko, wielkie brawa dla strzelca dwóch bramek! W jego miejsce Luka Zarandia!

71 min - pierwszy sprint Gruzina, ale nie miał szans ze Sparvem.

72 min - zmiana w zespole gości. Schodzi Drachmann, w jego miejsce Kroon.

74 min - Halsti fauluje Siemaszkę w pobliżu pola karnego. Będzie okazja dla Arki.

75 min - z wolnego uderzył Warcholak, ale przymierzył w sam środek bramki. Hansen spokojnie chwyta piłkę.

79 min - druga zmiana w Midtjylland. Schodzi Wikheim, a na boisku pojawił się Borring.

80 min - rzut rożny wykonał oczywiście Poulsen, ale dobrze radzą sobie Arkowcy.

82 min - doskonała akcja Zarandii, który sprytnie minął rywala, ale drobny błąd w polu karnym spowodował, że Sparv wybił piłkę!

83 min - faul na Zarandii z prawej strony pola karnego gości. Sambea centruje w kierunku Marciniaka, ale ten został wyprzedzony przez golkipera z Danii.

84 min - ostatnia zmiana trenera Ojrzyńskiego. Za Sambeę wchodzi Nalepa.

86 min - rzut rożny dla Duńczyków i oczywiście centruje Poulsen. Arkowcy na raty, ale wybijają piłkę poza boisko.

89 min - goście długo celebrują wznowienie gry. Gdy ostatecznie piłka wraca na boisko, szybko wchodzimy w jej posiadanie.

90 min - zmiana w zespole gości. Onuachu opuszcza plac gry, w jego miejsce Sorloth.

90+1 min - Arka o włos od trafienia! Warcholak wrzucił piłkę z autu pod bramkę, a tam Marciniak był bliski skierowania jej do siatki! Ależ szkoda!

90+2 min - goooollllll dla Arki!!! Nalepa wykonuje rzut wolny z prawej strony pola karnego gości, a Siemaszko kapitalnie główkuje!!! Co tu się dzieje!!! Tego się nie da opisać!!!

90+2 - żółta kartka dla da Silvy za wbiegnięcie na boisko z ławki rezerwowych

KONIEC - takie spotkania zostają na w pamięci kibiców na zawsze! Podobnie jak 38 lat temu z Beroe Stara Zagora, Arka znów wygrywa w Gdyni z rywalem w europejskich pucharach 3:2! Midtjylland nie sprostało bardzo ambitnej Arce, która sprawiła ogromną niespodziankę i z realnymi szansami na awans uda się za tydzień na spotkanie rewanżowe do Danii!