Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport Wirtualna wycieczka

15.07.2017

Arka II wygrała pierwszy sparing.

Arka II rozegrała dziś pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem. Żółto-niebiescy zmierzyli się w Gniewinie z Tennis Borussią Berlin i wysoko wygrali 7:1 (4:0).

Sparing nr 1

Arka II Gdynia - Tennis Borussia Berlin 7:1 (4:0)

Bramki: Sz.Nowicki 24', Zarandia 30', Żebrakowski 3 (36', 44', 46'), Wojowski 2 (81', 87') - 58'

Arka II: Więckowicz - Babiński (46' Polański), Danch, Kaszorek (70' Lengiewicz), Wojowski - B.Nowicki (46' Sikorski), Lengiewicz (46' Chmielnicki) - Zarandia (70' Krakowiak), Hołtyn (46' Łoś), Sz.Nowicki (70' Gniadecki) - Żebrakowski

Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Roberta Wilczyńskiego podczas letnich przygotowań był niemiecki zespół Tennis Borussia Berlin, który na co dzień występuje na piątym poziomie rozgrywek w swoim kraju. W tym meczu Arkę II wzmocniło kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu.

Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 4:0 dla Arki II. Wynik otworzył w 24 min. Szymon Nowicki, a potem bramkarza zespołu z Berlina pokonali: Luka Zarandia (30') oraz dwukrotnie Michał Żebrakowski (36' i 44').

W drugiej połowie żółto-niebiescy podwyższyli wynik meczu. W 46 min. hat-trick skompletował Żebrakowski, a dwie kolejne bramki dla naszego zespołu zdobył Paweł Wojowski (81' i 87'). Rywali stać było tylko na honorowe trafienie w 58 min. spotkania.