24.06.2017

Arka - APOEL 1:1. Pożyteczny sparing w Gniewinie.

Pierwszy sparing tego lata za nami. Arka zremisowała w Gniewinie z APOEL-em Nikozja 1:1. Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył przed przerwą testowany Patryk Kun.

Sparing nr 1.

Arka Gdynia - APOEL Nikozja 1:1 (1:1)
Bramki: Kun 43' - Vieira Vander 32'

Arka 1. połowa: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sambea - Kun, Nalepa, Marciniak, Piesio - Siemaszko (33' Żebrakowski).

Arka 2. połowa: Pilarz - Socha, Danch, Kosut, Wawszczyk - Sołdecki (73' Żebrakowski) - Nowicki, da Silva, Hebel, Wojowski - Lewicki.

APOEL (1. połowa): Pardo - Merkis, Adoni, Christoforou, Alexandrou - Ebecillo, Farias, Vander, Antoniou, Aloneftis - De Camargo.

APOEL (2. połowa): Romo - Artematas, Merki, Lago, Christoforou, Morais, Vinicius, Efraim, Makris, Bertoglio, Pote

Żółte kartki: Wawszczyk, Sołdecki (dwie), Hebel
Czerwona kartka: Sołdecki (73' za dwie żółte)

0 min - Arkowcy mają za sobą tydzień naprawdę ciężkich treningów, ale rywale też nie przyjechali do Polski odpoczywać. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jaką dyspozycję zaprezentują dziś obie drużyny.

0 min - Arka zacznie ten mecz z zawodnikami zasadniczo znanymi z ostatniego sezonu. Wyjątek stanowią testowany Kun oraz nowy nabytek - Piesio.

0 min - obie drużyny już gotowe do gry, za chwilę początek spotkania.

1 min - gramy!

1 min - Siemaszko od razu dał sygnał Cypryjczykom, że nie będzie z nim mieli dziś łatwo. Rafał przejął piłkę odegrał do Nalepy, a ten poszukał podaniem Marciniaka w polu karnym. Niestety szybsi okazali się rywale.

3 min - Kun zacentrował z prawej strony pola karnego, ale piłka nie dotarła do żadnego zawodnika w żółto-niebieskim stroju.

6 min - znów szybka akcja, którą zainicjował Siemaszko. Znów piłka przeszła przez Nalepę do Marciniaka, a Adam tym razem powalony przez rywali w polu karnym. Sędzia kazał kontynuować grę.

7 min - strzał z dystansu Warcholaka niezły! Pardo zmuszony do niełatwej interwencji!

8 min - tym razem do strzału z powietrza złożył się Nalepa. Piłka poszybowała daleko od bramki.

10 min - po wyrzucie z autu Warcholaka, piłka trafiła na 16 metrze do Kuna. Filigranowy zawodnik zdecydował się na strzał, a Pardo pewnie chwyta piłkę!

14 min - strzał po ziemi Siemaszki wpada w ręce bramkarza z Cypru.

15 min - pierwszy kwadrans wyraźnie pod dyktando Arki. Rywale tylko raz zbliżyli się pod nasze pole karne, ale nie zdołali nawet oddać strzału.

21 min - najlepszą okazję na zdobycie bramki przed chwilą mieli Arkowcy. Piesio miał piłkę przy nodze na 15 metrze i bez zastanowienia uderzył, a Pardo świetnie to odbił!

23 min - nieporozumienie w naszym polu karnym, ale bez konsekwencji, bo nie zorientowali się w sytuacji rywale. Wciąż bez strzału goście z Cypru.

26 min - Piesio wszedł w posiadanie piłki na 18 metrze i po przyjęciu piłki od razu uderzył! Niestety zawodnicy z Cypru skutecznie to zablokowali.

32 min - gol dla APOEL-u! Jedna szybka akcja Cypryjczyków dała im prowadzenie! Do wysokiej centry z prawej strony na 14 metrze doszedł Vander, uderzył precyzyjnie nad Steinborsem. Łotysz bez szans.

33 min - za Siemaszkę na boisko wszedł Żebrakowski.

37 min - powinien być rzut karny dla Arki! Kun centrował z rzut wolnego w pole karne rywali, do uderzenia głową szykował się Piesio, ale ręką podbił futbolówkę obrońca! Sędzia wskazuje tylko na rzut rożny dla Arki!

41 min - składna akcja Arki od własnego pola karnego. Po podaniu z prawej strony Zbozienia na 20 metr, piłkę przejął Nalepa i bardzo ładnie uderzył, choć piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

43 min - gol dla Arki! Nalepa przejął piłkę w środku boiska i podał do Żebrakowskiego, ten prostopadle zagrał do wbiegającego w szesnastkę Patryka Kuna, a ten doskonale zakończył całą akcję pokonując bramkarza APOEL-u!

PRZERWA

46 min - Arka w przerwie wymieniła cały swój skład.

47 min - pierwszy strzał po zmianie stron oddali zawodnicy z Nikozji. Tuż ponad naszą bramką z 25 metrów uderzył Nuno Morais.

55 min - od początku drugiej części meczu gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Rzadko piłkarze zbliżają się do któregokolwiek pola karnego.

55 min - żółta kartka dla Wawszczyka za faul przy linii bocznej boiska.

56 min - Makris zagrał z lewego skrzydła w kierunku Pote w nesze pole karne, ale napastnika APOEL-u wyprzedził Pilarz.

58 min - tym razem akcja prawą stroną naszych rywali. Piłka spadła no głowę Pote, a chwilę później w jej posiadanie wszedł Bertoglio. Zawodnik z Nikozji chciał przy słupku wpakować piłkę do naszej siatki, ale na posterunku byli nasi obrońcy!

61 min - Pilarz doskonale odbija strzał z 16 metrów Makrisa!

62 min - odrobinę za mocne podanie Wawszczyka do wbiegającego w pole karne Wojowskiego!

63 min - akcja naszych środkowych obrońców. Spod linii bocznej dośrodkował Danch, a piłka spadła na głowę Kosuta. Strzał Słowaka jednak zbyt lekki.

70 min - dobrze zapowiadała się akcja Arki. Środkiem boiska wyprowadził piłkę Hebel i chciał podać do Lewickiego, jednak przerwali wszystko obrońcy z Cypru.

73 min - Sołdecki przerywa faulem kontrę APOEL-u. To druga zółta kartka dla Dawida, więc opuści boisko.

73 min - ponieważ to mecz sparingowy, za Sołdeckiego na boisko powrócił Żebrakowski.

80 min - groźny strzał z ok. 20 metrów oddał Bertoglio. Piłka minęła jednak prawy słupek bramki Pilarza.

82 min - świetne przejęcie piłki na środku boiska przez Wojowskiego. Paweł bardzo dobrze podał prostopadle do wbiegającego w pole karne Żebrakowskiego, ale ten przegrał pojedynek z obrońcą cypryjskim!

83 min - Wawszczyk uważnie przypilnował Makrisa w naszej szesnastce. Ubiegł go w ostatniej chwili, wybijając piłkę poza boisko.

86 min - żółta kartka dla Hebla

89 min - to mogło przesądzić o zwycięstwie Arki w tym meczu! swietną kontrę wyprowadził zespoł trenera Ojrzyńskiego. Z lewej strony da Silva zagrał na 8 metr do Lewickiego, ale ten o włos nie sięgnął piłki!