29.11.2016

Arka - Drutex-Bytovia 1:0! Półfinał jest nasz!

Arka w półfinale Pucharu Polski! Po bramce Dominika Hofbauera żółto-niebiescy wygrywają z Drutex-Bytovią 1:0, co pozwala im zanotować piąty półfinał w tych rozgrywkach w historii klubu. Wygrana oznacza także koniec fatalnej passy gier bez zwycięstwa.

1/4 Pucharu Polski - 2. mecz

Arka Gdynia - Drutex-Bytovia 1:0 (0:0)
Bramki: Hofbauer 76'

Arka: Steinbors - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak (74' Zjawiński) - Da Silva, Łukasiewicz (66' Sambea), Hofbauer, Bożok - Siemaszko  (79' Szwoch) - Abbott.

Drutex-Bytovia: Bieszczad - K. Bąk, Cseh, Opałacz, Wilczyński (79' J. Bąk), Mandrysz, Poczobut (84' Rzuchowski), Klichowicz, Kamiński, Wacławczyk (72' Wróbel), Surdykowski.

Żółte kartki: Szwoch - Poczobut, Wróbel

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 3117

0 min - to już przedostatnia okazja, aby w tym roku zobaczyć Arkę w meczu przy Olimpijskiej. Dziś walczymy z pierwszoligową Drutex-Bytovią o półfinał Pucharu Polski, a 12 grudnia zmierzymy się w lidze z Jagiellonią Białystok.

0 min - to może być już trzeci półfinał Arki w ostatnich pięciu sezonach. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielką sprawą byłaby możliwość zagrania o finał rozgrywek na Stadionie Narodowym.

0 min - w pierwszym meczu górą okazali się pierwszoligowcy z Bytowa, którzy wygrali na własnym boisku 2:1. Bramkę, która bardzo zracjonalizowała nasze szanse na awans był Paweł Abbott na pięć minut przed końcem spotkania.

0 min - dziś do pierwszego składu Arki zawitali m. in. Steinbors, Socha, Marciniak, Siemaszko, Abbott oraz powracający do zdrowia Michał Marcjanik.

0 min - w wyjściowym składzie gości m.in. Janusz Surdykowski i Wojciech Wilczyński. Na ławce inni byli Arkowcy: Michałowie Rzuchowski i Szromnik.

0 min - wygrana w dzisiejszym meczu byłoby dla Arki przerwaniem serii dziewięciu spotkań o stawkę bez zwycięstwa. W niewiele lepszej dyspozycji jest także zespół Drutexu-Bytovii, który w ostatnich dziewięciu meczach wygrał dwa razy.

0 min - drużyny meldują się na płycie stadionu. Arka na żółto-niebiesko, goście na czerwono.

0 min - od środka rozpoczyna Arka!

1 min - ależ mogli mieć otwarcie goście! Przedarł się środkiem boiska Klichowicz i oddał strzał z 20 metrów w słupek!

1 min - odpowiedź Arki! Prostopadłe podanie do Bożoka, który uprzedził przed polem karnym Bieszczada i skierował piłkę w kierunku pustej bramki, lecz obrońca zdołał przeciąć jej lot!

4 min - zbyt głębokie dośrodkowanie da Silvy, zawodnicy gości pozwalają opuścić piłce boisko.

7 min - zagranie w pole karne Siemaszki nie dotarło do Abbotta, piłka w rękach bramkarza Drutex-Bytovii.

10 min - Miro Bożok postanowił uderzyć z 22 metrów, lecz piłka padła łupem Bieszczada.

11 min - faul Łukasiewicza na Surdykowskim 10 metrów od pola karnego. Będzie dośrodkowanie pod naszą bramkę.

12 min - powinno być 1:0 dla Arki! Po wybiciu piłki z własnej szesnastki przez Marciniaka Arka wyprowadziła szybką kontrę. Świetnie wyszedł z piłką Bożok, łatwo ograł Opałacza i zagrał na 14 metr do wbiegającego Abbotta! Ten bez zastanowienia uderzył, ale ponad poprzeczką!

15 min - Opałacz fauluje tuż przed polem karnym Siemaszkę i będzie okazja dla Arki z rzutu wolnego!

16 min - uderzył Hofbauer, z dużymi problemami odbija piłkę Bieszczad!

19 min - zablokowana próba strzału z dystansu Marciniaka.

21 min - kolejne dośrodkowanie da Silvy. Futbolówka w rękach bramkarza z Bytowa.

22 min - szybka akcja gdynian. Siemaszko dobrze zagrał w pole karne do da Silvy, który będąc w pełnym biegu strzelił w boczną siatkę.

24 min - bardzo niecelny strzał Klichowicza, który dobiegł do piłki zagranej w nasze pole karne z głębi pola.

27 min - Arka zdecydowanie przeważa, ale liczymy na większą liczbę sytuacji podbramkowych. Goście ograniczają się do czekania na błąd żółto-niebieskich  i wyprowadzenie kontry.

29 min - uderzenie Hofbauera z 18 metrów minimalnie mija bramkę Drutex-Bytovii!

33 min - Arka wychodzi z kontrą, faulowany przez Opałacza jest Marcus da Silva. Brak kartki za zawodnika gości.

34 min - bez zagrożenia po rzucie rożnym wykonanym przez Bożoka.

36 min - tym razem korner dla Bytovii. Akcja przerwana po faulu na Sobieraju.

42 min - Rafał Siemaszko faulował przy próbie strzału przewrotką w polu karnym gości.

45 min - zaskakujący strzał Marcusa da Silvy z 18 metrów. Piłka jednak wyraźnie mija bramkę Bieszczada!

45 min - tym razem uderza Hofbauer, ale po nodze obrońcy piłka szybuje wysoko ponad bramką. Arbiter nie pozwala na wykonanie rzutu rożnego, kończąc pierwszą połowę spotkania.

PRZERWA - Arka wyraźnie przeważa, ale brakuje poważnego zagrożenia bramce Drutex-Bytovii. Najlepszą okazję miał Abbott, ale nie trafił w światło bramki. Goście wyraźnie skupili się na zabezpieczaniu dostępu do we własne pole karne i na razie ta taktyka przynosi im zamierzony efekt. Liczymy, że po zmianie stron uda się przełamać defensywę z Bytowa.

46 min - tym razem od środka grę rozpoczynają podopieczni trenera Kafarskiego.

47 min - zaczęliśmy od dobrego zagrania Abbotta w pole karne do Siemaszki. W ostatniej chwili szybszy okazał się Bieszczad.

54 min - piłka zagrana z prawej strony w nasze pole karne bezkarnie mijała kolejnych zawodników, aż wreszcie wybił ją Socha.

56 min - da Silva skutecznie zablokowany z prawej strony pola karnego gości przy próbie dośrodkowania.

58 min - celny strzał Surdykowskiego z 25 metrów pewnie obroniony przez Steinborsa.

60 min - Poczobut faulował wyprowadzającego akcję Arki Hofbauera. Sędzia puścił akcję, którą zakończył niecelnym strzałem da Silva. Kartka dla zawodnika z Bytowa.

62 min - przy stałych fragmentach Arki zespół gości broni się jedenastoma zawodnikami we własnym polu karnym. Jak się przez to przebić?

63 min - jeden z nielicznych ataków Drutex-Bytovii. Szczęśliwie zagranie z lewej strony Klichowicza przecinają nasi obrońcy.

66 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Łukasiewicza wchodzi Yannick Sambea.

70 min - nadal Arka szuka sposobu na przełamanie obrony Bytovii. Jednak trudno znaleźć odrobinę wolnego miejsca w polu karnym, gdzie w komplecie bronią się goście.

72 min - na zmianę decyduje się trener Kafarski. Za Wacławczyka wprowadza Łukasza Wróbla.

74 min - trener Niciński stawia wszystko na jedną kartę. Za Marciniaka wchodzi Zjawiński.

76 min - goooollll dla Arki!!! da Silva precyzyjnie centruje na 7 metr, a Hofbauer wbiega między obrońców i pakuje piłkę głową pod poprzeczkę!

77 min - ten wynik promuje Arkę! Do ataku ruszają zatem goście z Bytowa, ale Arka będzie starała się to wykorzystać.

79 min - zmiany w obu zespołach. Za Siemaszkę wchodzi Szwoch, za Wilczyńskiego Jakub Bąk.

82 min - zbyt mocna piłka w kierunku Surdykowskiego i piłkę chwyta Steinbors.

83 min - nieporozumienie w szeregach pierwszoligowca. Zyskujemy dzięki temu rzut rożny.

84 min - centra da Silvy pada łupem obrońców.

84 min - Rzuchowski wprowadzony na boisko za Poczobuta.

85 min - Sambea uderzony bez piłki przez Wróbla. Tylko żółta kartka!

85 min - ależ okazja dla Rzuchowskiego, który osamotniony na 16 metrze posyła piłkę wysoko w trybuny!

87 min - Bytovia napiera. Przy rzucie wolnym wykonywanym przez Kamińskiego, sędzia dopatrzył się faulu na naszym zawodniku.

88 min - żółta kartka dla Szwocha.

90 min - ciekawa akcja Arki, ale Szwoch na spalonym.

90 min - trzy minuty doliczone.

90+2 min - gorąco w naszym polu karnym, ale szczęście przy Arce!

90+3 min - żółta kartka dla Steinborsa za odwlekanie wznowienia gry.

KONIEC - długo skutecznie bronił się zespół Drutexu-Bytovii. Upór Arki przyniósł jednak efekt w postaci efektownego trafienia Dominika Hofbauera. Goście próbowali jeszcze desperacko wyrównać, ale ostatecznie to Arka zagra wiosną dwumecz o finał Pucharu Polski!