30.10.2016

ARKA - Lechia 1:1. Były emocje, jest punkt.

Nie zapadło rozstrzygnięcie w Derbach Trójmiasta. Arka zremisowała z liderem z Gdańska po wyrównującym golu Adriana Błąda. Lechia kończyła mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Flavio Paixao.

14. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)
Bramki: Błąd 65' - M. Paixao 31'

Arka Gdynia: Jałocha – Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak – da Silva, Marciniak, Sambea (65' Siemaszko), Hofabuer (59' Błąd) – Szwoch – Abbott (90' Nalepa)

Lechia Gdańsk: Milinković-Savić - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - F. Paixao, Slavczev, Krasić (70' Mila), Peszko, Kuświk (64' Chrapek), M.Paixao (83' Haraslin).

Żółte kartki: Krasić, Peszko - da Silva
Czerwona kartka: 86' Flavio Paixao

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

0 min - dzisiaj na trybunach spodziewamy się kompletu. Kibice z Gdańska otrzymali 742 wejściówki.

0 min - nie ważne czy to derby nr 36, 38 czy...37 (najwięcej błędów jest na Wikipedii). Ważne, że wróciły i emocje w Trójmieście sięgają zenitu.

0 min - w Arce nie zagrają ci zawodnicy, którzy pojawili się na... plakacie zapowiadającym derby. Pechowcy to Bożok (kartki), Marcjanik (choroba) i Łukasiewicz (uraz).

0 min - kibice długo zastanawiali się, na którego napastnika postawi Grzegorz Niciński. Ostatecznie zdecydował się na Pawła Abbotta. Dariusz Zjawiński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

0 min - Nie ma w składzie Bożoka, nie ma Łukasiewicza, a zatem kapitańska opaska w tym wyjątkowym meczu zagości na ręce Marcusa da Silvy!

0 min - do meczu jeszcze dwadzieścia minut, a trybuny już niemal całkowicie zapełnione!

0 min - Rota! Obie drużyny wychodzą na murawę. Arka oczywiście na żółto-niebiesko, goście na biało.

1 min -  zaczęła Arka!

3 min - pierwsze zagrożenie pod bramką Lechii. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Hofbauer, a piłka tuż obok naszych piłkarzy dociera do Milinkovića-Savića.

4 min - goście odpowiadają również centrą w nasze pole karne. Na posterunku Jałocha.

5 min - groźna akcja Flavio Paixao, wpadł z piłką w nasze pole karne i oddał strzał w boczną siatkę!

6 min - da Silva bardzo bliski szczęścia! Po wrzutce Zbozienia z autu w pole karne gości, piłka zostaje wybita na 17 metr i spadła na nogę da Silvie! Ten uderzył z powietrza, a bramkarz z Gdańska efektownie broni!

8 min - Szwoch faulowany tuż przy bocznej linii pola karnego. Mocną piłkę w pole karne z wolnego posyła Hofbauer, ale radzą sobie lechiści.

10 min - rzut rożny wykonywali goście. Piłka zostaje wybita przed pole karne, skąd płaski strzał oddał Sławczew, ale Jałocha nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

17 min - ok. 30 metrów od bramki Arki, faulowany jeden z zawodników Lechii.

19 min - strzelał z wolnego Peszko, ale tuż przed kopnięciem piłki się poślizgnął i trafił w mur.

19 min - ależ było blisko! da Silva kapitalnie zagrał z prawej strony w pole karne na siódmy metr. Piłka trafiła pod nogi Szwocha, który uderzył tuż nad poprzeczką!

20 min - powinno być 1:0 dla Arki! Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne, tam przedłużył ją Abbott, a na dalszym słupku był tylko Sołdecki! Nasz obrońca przeniósł piłkę kilka centymetrów nad poprzeczką!

22 min - Arka ciśnie! Krótko rozegrany rzut wolny Hofbauera z da Silvą, w pole karne posyła ją Brazylijczyk, a gdy ta wróciła przed pole karne, "spod siebie" uderzył Austriak, lecz niecelnie.

24 min - czujny Jałocha! Wyjściem z bramki na 16 metr uprzedził Marco Paixao!

24 min - groźnie pod naszą bramką. Na szczęście Kuświk nie zdołał złożyć się do piłki zagranej przez Peszkę. Sięgnąć jej próbował jeszcze Flavio, ale bez powodzenia.

27 min - znów gorąco pod naszą bramką. Na szczęście zbyt mocno wzdłuż bramki zagrał Peszko i piłka dla Arki.

31 min - Kuświk faulowany z lewej strony naszego pola karnego, do dośrodkowania szykuje się Peszko.

31 min - gol dla gości. Peszko wrzucił, Marco Paixao trafił głową.

34 min - znów z tego samego miejsca z wolnego centruje Peszko. Tym razem posyła piłkę poza boisko.

38 min - niezła akcja ofensywna Marcusa da Silvy, lecz zakończona zbyt głębokim dośrodkowaniem w pole karne. Piłka w rękach Milinkovića-Savića.

43 min - kombinacyjną akcję Lechi przerywa już w naszym polu karnym w ostatniej chwili Warcholak! Marcin wybił piłkę spod nóg Kuświka!

44 min - i znów bardzo dobre zachowanie naszych obrońców! Tuż pod naszą bramką zablokowany Marco Paixao!

45 min - Krasić sfaulował Warcholaka i obejrzał za to żółtą kartkę.

PRZERWA - po pierwszych trzech kwadransach prowadzą goście, choć wynik mógł być zgoła inny, gdyby choć jedną z dogodnych sytuacji Arkowcy zamienili na bramkę. Skuteczność nie opuściła jednak przyjezdnych i to oni mogą się cieszyć z prowadzenia. To są jednak derby, Arka na pewno grać będzie do samego końca o korzystny wynik!

46 min - gramy! Obie drużyny bez zmian.

49 min - Sobieraj doskonale przypilnował Krasića przy próbie prostopadłego podania w jego kierunku.

51 min - Marco Paixao niecelnie uderza głową z 6 metrów! idealną piłkę zagrał mi na głowę jego brat, Flavio.

52 min - profesor Sobieraj! Znów kapitalnie zabiera piłkę spod nóg szarżującego Krasića!

53 min - da Silva dośrodkował w pole karne, gdzie o pozycję walczył Hofbauer. Austriak doszedł do tej piłki, ale nie był już w stanie jej opanować, ani dokładnie odegrać.

57 min - Krasić prostowadle do Marco Paixao, ale ten po wejściu w pole karne uderza w trybuny!

58 min - zagotowało się między da Silvą i Peszką. Obaj otrzymali po żółtej kartce.

59 min - pierwsza zmiana w Arce. Zszedł Hofbauer, a za niego zameldował się Adrian Błąd

61 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne. Piłka długo nie opuszczała szesnastki gdańszczan, ale ostatecznie nie udało się oddać strzału na bramkę.

63 min - da Silva zacentrował z prawej strony w pole karne gości. Niestety piłkę chwyta bramkarz.

64 min - za Kuświka wchodzi Chrapek.

65 min - GOL DLA ARKI!!! kolejny wrzut z autu Zbozienia daje gola!!! Piłka spada pod nogi Adriana Błąda, który potężnym strzałem wyrównał wynik!

67 min - Abbott pakuje piłkę do siatki... ale był na pozycji spalonej!

70 min - na boisku pojawia się Sebastian Mila, który zmienia Krasića.

72 min - brzydki faul bez piłki Peszki, ale nie ma drugiej kartki dla tego zawodnika!

73 min - niecelny strzał z dystansu Zbozienia. Arka walczy!

76 min - szybki wypad gości. Flavio pognał prawym skrzydłem i zagrał w naszą szesnastkę. Piłka odbiła się od nogi Sobieraja, ale szybko zorientował się w tym Jałocha i zdołał złapać piłkę!

82 min - mógł mieć bardzo dobrą sytuację Siemaszko, bo błąd popełnili goście w obronie, ale ostatecznie gdańszczanie się wyratowali.

83 min - Marco Paixao schodzi, wchodzi Haraslin.

85 min - Damian Zbozień jest dziś nie do przejścia! Kolejny fantastyczny odbiór tego zawodnika.

86 min - czerwona kartka dla Flavio za uderzenie w twarz Sobieraja!

88 min - bardzo dobra centra Zbozienia na głowę Abbotta, ale Paweł miał trudną sytuację do oddania precyzyjnego strzału i piłka przeszła nad poprzeczką!

90 min - najpierw wątpliwy aut dla Lechii, a po chwili faul z prawej strony naszej szesnastki. Podawać z wolnego będzie Mila.

90 min - to był sprytny strzał Mili! Jałocha w akrobatyczny sposób broni!

90+1 min - Michał Nalepa debiutuje w Lotto Ekstraklasie! Zmienia Abbotta!

KONIEC - bramka Adriana Błąda dała Arce remis w meczu derbowym. Wielkie brawa dla drużyny Grzegorza Nicińskiego, która dziś pokazała wielkie serce i ambicję, co zaowocowało cennym punktem wywalczonym z liderem z Gdańska. Kolejne derby już za kilka miesięcy!