05.06.2016

Arka - Chrobry 1:1. Arka triumfuje w 1. lidze!

To już jest koniec! Remisem 1:1 z Chrobrym Głogów Arka rozstaje się 1. ligą! To był bardzo ciekawy mecz, z wieloma strzałami na obie bramki i ze wspaniałym dopingiem, okraszony rekordem frekwencji na naszym stadionie! Arka kończy rundę bez porażki w tym roku!

34. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Bramki: Yussuff 85' - Szczepaniak 1'

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Wojowski - da Silva, Łukasiewicz (64' Sambea), Nalepa (46' Siemaszko), Formella  - Szwoch - Sangoy (77' Yussuff)

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Horoszkiewicz, Samiec, Hodowany, Kościelniak (66' B.Machaj), M.Machaj, Drewniak, Gąsior, Szczepaniak, Wojciechowski.

Żółte kartki: Marcjanik, Sobieraj - Gąsior, Szczepaniak

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Widzów: 11503

0 min - wyjątkowy dziś dzień dla Gdyni i całych Kaszub! Dziś żegnamy 1. ligę, mamy nadzieję na długie lata, bo już od lipca będziemy rywalizować w Ekstraklasie!

0 min - piękna pogoda, idealna na niezapomniane świętowanie!

0 min - wyjatkowy dzień, wyjątkowa Rota! Dziś w wykonaniu Orkiestry Marynarki Wojennej! Brzmi niesamowicie!

0 min - obie druzyny oczywiście już na boisku. My w żółto-niebieskich kompletach, goście w pomarańczowo-czarnych.

0 min - w drużynie Chrobrego brakuje już Macieja Górskiego, najlepszego strzelca zespołu (niegdyś zawodnika Arki), który związał się już umową z Jagiellonią Białystok.

0 min - z opaską kapitańską w Arce Krzysztof Sobieraj, który wraca do składu pierwszy raz od meczu z Miedzią!

1 min - gramy!

1 min - niewiarygodne! W 12 sekundzie meczu goście obejmują prowadzenie! Prosty błąd w obronie i z najbliższej odległości bramkę zdobywa Szczepaniak!

2 min - trudno mówić, że zapanowała konsternacja, bo trybuny bawią się w najlepsze, ale nasz zespół z pewnością mocno zaskoczony!

2 min - Arka ruszyla do przodu, ale póki co pilka trafia w rękawice Janickiego.

8 min - nieudane zagranie Sochy w pole karne Chrobrego, piłka trafia wprost do bramkarza z Głogowa.

10 min - znów niebezpieczny atak podopiecznych trenera Mamrota. Techniczny strzał Kościelniaka sprzed pola karnego okazał się niecelny, ale gdyby zawodnik Chrobrego odrobine lepiej przymierzył...

12 min - rzot rozny wykonał Sangoy, a do piłki wyskoczył Marcjanik, lecz obrońcy nie pozwolili mu na oddanie celnego strzału.

14 min - ależ zamieszanie pod naszą bramką! Wojciechowski był w idealnej sytuacji na pokonanie Jałochy, ale nasz bramkarz swoim wyjściem uniemożliwił mu na oddanie strzału na bramkę! Napastnik Chrobrego utrzymał się jednak przy piłce, a Jałocha znów mu się rzucił pod nogi i tym razem chwycił piłkę!

17 min - efektownie Socha z da Silvą w polu karnym gości, lecz znów nie udało się sfinalizować akcji strzałem.

18 min - Sangoy przejął piłkę idealnie zagraną przez Formellę, ale polu karnym nie dał sobie rady z Hodowanym

19 min - niecelny strzał Ilkowa-Gołąba zza pola karnego.

23 min - najlepsza okazja dla Arki jak do tej pory! Z lewej strony piłkę w szesnastkę gości posłał Warcholak, przyjął ją tam Szwoch i uderzył ponad poprzeczką!

28 min - duże szczęście przy Arce! Ilków-Gołąb dośrodkował spod linii końcowej, piłka dotarła do Kościelniaka, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę obok naszej bramki!

29 min - mogło byc 1:1! Strzał Marcusa da Silvy z 17 metrów, po rykoszecie sprawił duże problemy Janickiemu! Do odbitej piłki doszedł Szwoch, ale z dużego kąta nie był w stanie pokonać bramkarza Chrobrego!

34 min - indywidualna, przebojowa akcja Nalepy przed polem karnym, zakończyła się jego niecelnym strzałem z 18 metrów!

36 min - tym razem koronkowa akcja Arki! Wszystko sfinalizował strzał da Silvy posłany metr obok słupka bramki Janickiego.

39 min - rzut wolny po faulu na Formelli wykonał Sangoy. Nie zrobił tego najlepiej, bo piłka wpadła wprost w ręce bramkarza z Głogowa.

41 min - nieudany tym razem strzał Sangoya z dystansu.

PRZERWA - po szokującym otwarciu meczu, Arkowcy uparcie dążyli do wyrównania wyniku, ale bezskutecznie. Nadziewali się przy tym na akcje gości, którzy mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Do przerwy jednak utrzymało jednobramkowe prowadzenie głogowian i pozostaje liczyć na to, że zespół Nicińskiego w tym wyjątkowym meczu potwierdzi swoją klasę i ogra Chrobrego.

46 min - Arka rozpoczęła drugą połowę z jedną zmianą. W miejsce Nalepy na murawie zameldował się Rafał Siemaszko.

47 min - Formella w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońców w polu karnym Chrobrego!

50 min - centra Warcholaka dociera wprost do Janickiego.

52 min - Szymon Drewniak wykonał rzut wolny, posyłając piłkę w nasze pole karne. Obroniliśmy się, wybijając piłkę na rzut rożny.

53 min - z kornerem też sie uporaliśmy i wyprowadziliśmy kontrę. Akcja zakończyła się odważną i niecelną próbą strzał Warcholaka.

55 min - Drewniak z rzutu rożnego. Znów bez zagrożenia dla naszej bramki, ale przy interwencji faulowany został Warcholak, a żółta kartkę otrzymał w tej sytuacji Marcel Gąsior.

56 min - Marcjanik doskonale zachowuje się w obronie przy akcji wyprowadzanej przez Wojciechowskiego.

58 min - Szwoch dośrodkowuje z rzutu wolnego. Siemaszko w ostatniej chwili wyprzedzony przez obrońcę!

59 min - zagotowało się przy linii bocznej! Przepychanki z udziałem zawodników obu drużyn. Żółte kartki dla Marcjanika i Sobieraja z Arki oraz Szczepaniaka z Chrobrego.

63 min - krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Sangoya i Warcholaka, dośrodkowuje nasz obrońca w kierunku Marcjanika, ale ten zostaje uprzedzony!

64 min - Sambea zmienił Łukasiewicza.

64 min - i od razu mamy celny strzał Yannicka! Spokojnie broni to uderzenie Janicki.

65 min - Siemaszko o włos od przejęcia piłki zagranej przez Sangoya w pole karne!

66 min - Siemaszko ładnie uderza z 18 metrów! Piłka szybuje obok bramki.

66 min - Bartosz Machaj zmienia Dominika Kościelniaka w zespole Chrobrego.

68 min - Siemaszko w ostatniej chwili wyprzedzony przez obrońcę, a zagrywał mu pilkę da Silva!

70 min - Siemaszko pada w polu karnym Chrobrego, ale nie ma gwizdka arbitra.

70 min - akcja juz pod naszą bramką! Szczepaniak zagrywa do wchodzącego w naszą szesnastkę Szymona Drewniaka, ale na szczęście ten nie opanował najlepiej piłki. Przy późniejszym jego zagraniu pierwszy piłkę dopadł Jałocha.

71 min - akcja za akcję! Tym razem Formella strzela z ostrego kąta! Zbyt ostrego, by zaskoczyć Janickiego.

73 min - Szczepaniak zza pola karnego posyła piłkę ponad naszą bramką!

73 min - identyczne zagranie z naszej strony, a konkretnie Formella!

74 min - Hudyma zastąpił na murawie Mateusza Machaja.

75 min - a tymczasem spiker poinformował, że mamy dziś na trybunach rekord frekwencji! Jest nas 11503! BRAWO!

77 min - Yussuff za Sangoya!

78 min - Formella faulowany pod linią końcową. Szwoch z rzutu wolnego chciał uderzyć technicznie, ale próba mu się nie udała!

83 min - Sambea uderza z 25 metrów. Celnie, ale Janicki nie dał się zaskoczyć.

85 min - goooollll dla Arki!!! Yussuff skutecznie zamknął akcję z lewej strony, a piłkę zagrywał z przeciwległej strony boiska da Silva!

88 min - da Silva faulowany pod linią końcową. Centruje Sambea a da Silva główkuje! Bedzie kolejny rzut rozny dla Arki!

89 min - po rzucie rożnym piłka laduje w rękawicach bramkarza gości.

90+1 - ależ szczęście Arki! kontra Chrobrego kończy się strzałem w poprzeczkę Bednarskiego i w słupek Bartosza Machaja!

90+3 min - ależ okazja Formelli! Wyłożył mu idealną pilkę Socha, a Darek z 14 metrów posyła piłkę nad poprzeczką!

KONIEC - pożegnalny mecz Arki w 1. lidze obfitował w strzały i sytuacje podbramkowe. Możemy żałować, że nie udało się go zakończyć zwycięstwem, ale i tak dziś najwaźniejszy jest końcowy wynik w tabeli. A ten mówi jedno: Arka wygrywa 1 ligę i awansuje do Ekstraklasy!