15.08.2015

Arka - GKS 1:0! Nieprawdopodobne emocje! Gol Sochy w doliczonym czasie!

Co za mecz, co za emocje! Gol w doliczonym czasie, którego zdobywcą został Tadeusz Socha nagrodził wielki wysiłek calego zespołu! Arka zdecydowanie przeważała, zwłaszcza w drugiej połowie, ale szczęście dopisało jej dopiero w ostatniej akcji meczu!

3 kolejka 1 ligi:

Arka Gdynia - GKS Katowice  1:0 (0:0)

Bramki: Socha 90+3'

Arka: Jałocha - Socha, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Renusz (62' Yussuff),  Łukasiewicz, Nalepa (76' Tomasiewicz), Da Silva (84' Stolc) - Siemaszko - Abbott

GKS Katowice: Kuchta - Czerwiński, Jurkowski, Kamiński, Pietrzak - Pielorz, Burkhardt (89' Ciechański) - Wołkowicz (72' Bębenek), Trochim (69' Duda), Frańczak - Goncerz

Żółte kartki: Tomasiewicz - Wołkowicz, Czerwiński, Frańczak

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Widzów: 4532

0 min - trwa gorący sierpień dla kibiców i zawodników Arki. Nie tylko z powodu temperatury powietrza, ale też wyjatkowych spotkań dla żółto-niebieskich. Dziś w Gdyni gości zespół o ambicjach nie mniejszych niż nisz nasz - GKS Katowice.

0 min - w zespole ze Śląska dostrzegamy zawodnika z przeszłością w Arce - Filipa Burkhardta.

0 min - nas najbardziej interesują zmiany w wyjściowym składzie Arki - do jedenstaki wracają Brazylijczycy: Marcus da Silva i Alan Fialho. Ten drugi na grę zasłuzył występem pucharowym przeciwko Chojniczance, na ławce usiadł natomiast Marcjanik.

0 min - Trener GKS-u Piotr Piekarczyk postanowił wymóg młodzieżowca spełnić na bramce, gdzie dziś zagra Mateusz Kuchta, a dla którego będzie to ligowy debiut.

1 min - od środka rozpoczęła Arka, która atakować będzie bramkęprzed trybuną "Górka"

1 min - 10 sekunda meczu i pierwszy celny strzał da Silvy. Piłka leciała tuż nad murawą przy bliższym słupku, gdzie czujny był Mateusz Kuchta i pewnie ją chwycił.

4 min - ależ wyborną, stuprocentową okazje zaprzepaścił Frańczak! Był sam z piłką z lewej strony Jałochy posłał piłkę obok bramki! Duże szczęście gospodarzy!

10 min - renusz faulowany z lewej strony pola karnego GKS-u. Będzie okazja dla zespołu Nicińskiego.

11 min - centra da Silvy minimalnie minęła zarówno głowy arkowców, jak i bramkę!

13 min - Łukasz Pielorz zbyt bezkarnie przyjął piłkę wyrzuconą z autu i oddał celny strzał z okolic narożnika pola karnego! Jalocha pewnie broni, brawo.

14 min - Czerwiński przyjął piłkę na lewym skrzydle i zdecydował się na strzał ze psorej odległości. Znów bez zarzutu spisuje się Jałocha.

16 min - dwukrotnie Arka centrowała z rzutu wolnego w pole karne. Za każdym razem nie udało się oszukać obrońców GKS-u.

17 min - Siemaszko mógł znów trafić do bramki przeciwnika! Błąd popełnił Kuchta, piłkę przyjął na 14 metrze Siemaszko, przymierzył przy słupku, ale Pietrzak uratował GieKSę wybiciem na rzut rożny!

19 min - dwa ostre faule w środku pola, za ktore mogły posypać się kartki. Ze strony Arki upiekło się Alanowi, przy drugim przewinieniu ucierpiał da Silva, ale na szczęście szybko wrócił do gry.

22 min - indywidualna akcja i niecelny strzał z dystansu Trochima.

25 min - Pielorz dlugo walczył o piłkę na 30 metrze, aż w końcu zdecydował się na strzał, który poszybował wysoko ponad bramką Jałochy.

28 min - błąd obrony gości, Abbott zagrał do Nalepy, którego strzał jakimś cudem na rzut rożny odbił Kuchta! To byla fantastyczna okazja na objęcie prowadzenia!

32 min - strzał Trochima z 20 metrów znów wyraźnie mija naszą bramkę

35 min - ładna akcja do linii końcowej da Silvy, piłka trafia przed pole karne, gdzie celnym strzałem wszystko sfinalizował Warcholak, choć obronionym przez Kuchtę.

36 min - znów znakomita sytuacja dla Arki! Dwa na jeden wychodzili da Silva z Abbottem, ale Brazylijczyk zdecydował się sam skończyć akcję strzałem, który został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę!

39 min - z bólu zwija się Marcus da Silva, kartkę otrzymuje Wołkowicz.

42 min - Warcholak faulowany w odległości ponad 30 metrów od bramki Kuchty.

43 min - rzut wolny wykonał Marcus, ale to zagranie nie udało się naszemu zawodnikowi.

PRZERWA - za nami pierwsza połowa, w której obie drużyny mogły, a nawet powinny zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Ma czego żałować zwłaszcza Arka, bo bardzo dogodnych okazji miała aż trzy. Zespół z Katowic jednak też kilka razy zdołał pokazać, że potrafi być bardzo groźny i będzie czekał na najmniejszy błąd podopiecznych Nicińskiego.

46 min - powinno być 1:0 dla Arki! Spod linii końcowej przed bramkę zagrał Renusz, z piłką minęło się dwóch obrońców GKS-u, ale z prezentu nie skorzystał Siemaszko, którego strzał świetnie odbił Kuchta!

52 min - i znów wyborną okazję marnują gospodarze! Michał Nalepa dostał idealną piłke na 16 metr i mając przed sobą tylko Kuchtę, poslał piłkę prosto w bramkarza GKS-u!

53 min - Warcholak zacentrował z rzutu wolnego, a do piłki doszedł głową Siemaszko. Nie był jednak w stanie zaskoczyć bramkarza gości.

57 min - Arka wyraźnie przeważa, stwarza sobie klarowne bramkowe sytuacje, ale wciąż brakuje skutecznego wykończenia.

58 min - Mateusz Kamiński doszedł do dośrodkowania w polu karnym Arki, ale był zbyt bardzo pod piłką, aby zrobić użytek z tego podania.

59 min - Abbott nieznacznie minął się z piłką przy dośrodkowaniu z głębi pola.

62 min - Yussuff zmienił na boisku Renusza.

62 min - bardzo dobre dośrodkowanie da Silvy z rzutu wolnego trafia na głowę Łukasiewicza, a piłka po jego strzale przelatuje w niedużej odległości od światła bramki!

66 min - to jest nie do wiary!! Siemaszko po błędzie GKS-u wyszedł sam na sam z Kuchtą! Uwikłał sie jednak w drybling i oddał piłkę Abbottowi, który tez postanowił mijać bramkarza, a gdy już oddał strzał, trafił w poprzeczkę! Takie sytuacje po prostu muszą się kończyć golem!

69 min - zmiana w GKS-ie - Duda za Trochima.

71 min - Niecelny strzał sprzed pola karnego da Silvy. Wcześniej jednak w polu karnym piłka dotarła do Abbotta, któremu zabrakło dobrego przejęcia, aby móc zaskoczyć strzalem Kuchtę.

73 min - Grzegorz Goncerz uwiklał się w pojedynek z Sobierajem i Alanem, górą Arkowcy!

74 min - strzał głową gości broni na linii bramkowej Nalepa!

74 min - potężna bomba da Silvy trafia w Jurkowskiego, który padł jak rażony gromem!

75 min - i znów nie wiadomo, jak piłka nie znalazła drogę do siatki GKS-u! Miał ja pod nogami da Silva, będąc 5 metrów od bramki, ale piłka w rękach Kuchty!

76 min - Tomasiewicz zmienia Nalepę.

79 min - spięcie pomiędzy Czerwińskim i Tomasiewiczem, obaj otrzymują po żółtej kartce.

82 min - Czerwiński mógł zrobić bardzo duży pożytek z dośrodkowania w nasze pole karne, ale na szczęście zagrał wprost w ręce Jałochy.

83 min - strzał Abbotta odbijają obrońcy i będzie rzut rożny.

84 min - Stolc za zmęczonego da Silvę, który dziś grał pierwszy raz po kontuzji.

85 min - kolejny korner dla Arki, centra Warcholaka trafia do Alana, który trafia w poprzeczkę!!

87 min - żółta kartka dla Frańczaka.

88 min - Arka zamyka gosci w ich polu karnym. Uda się wreszcie wbić bramkę, na ktorą Arka w pełni zasługuje?

89 min - Ciechański za Burkhardta. Chwilę wcześniej Jałocha dalekim wyjściem z bramki uprzedza Goncerza!

90 min - Tomasiewicz technicznie milimetry od spojenia słupka z poprzeczką!

90+3 min - gooooooolllllll dla Arki!!!!!!! Socha po rykoszecie pakuje piłkę do siatki!!!!

KONIEC - za to kochamy futbol! Arka zdominowała GieKSę w drugiej połowie, ale długo nie mogła dopiąć swego. Dwukrotnie trafialiśmy w poprzeczkę, ale w końcu w ostatniej akcji meczu Tadeusz Socha, po rykoszecie trafia do bramki gości ze Śląska! Wielka rzecz!