24.04.2015

Nasi rywale w liczbach: Wisła Płock.

W ostatnich dwóch spotkaniach "Arkowcy" zdobyli 4 punkty i podtrzymali passę meczów bez porażki. Arka bardzo dobrze punktuje na własnym stadionie, od ostatniej porażki z Wigrami Suwałki, gdynianie zdobyli 22 z 24 możliwych. Teraz Arkę czeka najtrudniejszy egzamin ponieważ przeciwnikiem będzie wicelider I ligi - Wisła Płock.

W drużynie z Płocka doszło do niewielu zmian. Do drużyny dołączył Piotr Darmochwał ze Stomilu oraz Przemysław Szymiński. Natomiast  odeszli Kamil Hempel oraz Daniel Szczepankiewicz.

Bilans spotkań Wisły Płock w sezonie 2014/2015:  16 zwycięstw - 6  remisów - 4 porażki

U siebie: 7 zwycięstw – 3 remisy – 3 porażki

Na wyjeździe: 9 zwycięstw – 3 remisy - 1 porażka

Wisła to najlepiej grający na wyjeździe zespół w lidze - 9 zwycięstw, o jedną wygraną mniej ma Zagłębie Lubin. Płocczanie zdobyli więcej punktów na wyjazdach. Bilans spotkań na własnym stadionie "Nafciarzy" jest taki sam jak Arki.

Sezon dla Wisły zaczął się od  przegranej z Bytovią (jedyna  na wyjeździe) oraz remisu z Pogonią Siedlce. Co ciekawe pierwszy z tych zespołów jest teraz na miejscu barażowym, a drugi na miejscu spadkowym, Wisła natomiast jest wiceliderem...

Kolejne dwa mecze płocczanie wygrali w rozmiarze 3:1 z Zagłębiem na wyjeździe i z Chrobrym u siebie. W następnych meczach Wisła remisowała na wyjazdach i przegrała u siebie z Katowicami.

W 10 kolejce do Płocka przyjechała Arka i wygrała 1:0 po bramce Michała Szuberta. W kolejnych 4 spotkaniach Wisła pokonała Widzew, Miedź, Termalicę oraz Flotę. Serię przerwał remis z Chojniczanką. Do końca roku płocczanie wygrali trzykrotnie oraz raz zremisowali.

Nowy rok drużyna rozpoczęła od porażki z Zagłębiem u siebie 0:1, a następnie wygrała z Chrobrym na wyjeździe 3:2. W kolejnych spotkaniach Wisła raz zremisowała i wygrała czterokrotnie po 1:0 z Olimpią, Katowicami, Sandecją oraz w ostatniej kolejce z Tychami.

Bilans bramek: 37 strzelonych – 18 straconych

U siebie: 16 strzelonych – 10 straconych

Na wyjeździe: 21 strzelonych – 8 straconych

Wisła ma najlepszą defensywę w lidze, straciła tylko 18 bramek. W meczach wyjazdowych płocczanie dali sobie strzelić tylko 8 bramek. Jeżeli chodzi o skuteczność to jest ona lepsza na wyjeździe, chociaż mimo tego że Wisła zdobyła najwięcej punktów na wyjazdach to bramek ma mniej niż Zagłębie i Termalica.

Statystyki indywidualne

Minuty na boisku:

Seweryn Kiełpin - 2340 minut (26 spotkań),

Krzysztof Janus - 2339 minuty (26 spotkań),

Cezary Stefańczyk - 2228 minut (25 spotkań).

Bramki:

Krzysztof Janus - 9 goli,

Dimityr Ilijew - 4 gole,

Jacek Góralski, Fabian Hiszpański, Marko Radić - po 3  bramki.

Kartki:

Jacek Góralski, Piotr Wlazło - po 5 żółtych kartek

Fabian Hiszpański, Maciej Kostrzewa, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk - po 4 żółte kartki.

Najwięcej minut na boisku do tej pory spędził Seweryn Kiełpin, który rozegrał wszystkie dotychczasowe mecze ligowe w pełnym wymiarze czasowym. Tylko minutę mniej rozegrał Krzysztof Janus, który w meczu z Widzewem zszedł minutę przez zakończeniem spotkania. Najwięcej bramek zdobył także Janus - 9 bramek, czterokrotnie pokonywał bramkarza rywali z rzutu karnego. Wśród kartowiczów po 5 "żółtek" mają Jacek Góralski oraz Piotr Wlazło.

W niedzielę Arka zagra z walczącą o awans Wisłą Płock, spotkają się dwie drużyny które w tym roku prezentują się bardzo dobrze. Gdynianie jeszcze nie przegrali, natomiast Wisła przegrała tylko z Zagłębiem. Do tej pory Wisła na Pomorzu traciła punkty, przegrywając z Bytovią i remisując z Chojniczanką... Wierzymy że także tym razem twierdza Gdynie nie zostanie zdobyta.