10.03.2015

Arkowcy w "11" kolejki.

Wysoka wygrana Arki w meczu z Tychami ma odzwierciedlenie także  w podsumowaniach 20 kolejki. Marcus da Silva i Patrik Lomski trafili do jedenastek kolejki.

Prezentujemy uzasadnienie wyborów.

Portal Sportowefakty.pl:

Patrik Lomski (Arka Gdynia, 1) - spędził na boisku mniej niż pół godziny, a i tak zdążył przekonać o swoim potencjale. Jednego gola wypracował, drugiego zdobył w 89. minucie. W ten sposób ustalił wynik spotkania z GKS-em Tychy na okazałe 4:0. Lomski zrobił mnóstwo wiatru na skrzydle.

Marcus Vinicius da Silva (Arka Gdynia, 2) - czyżby błyskotliwy Brazylijczyk wracał do formy, jaką prezentował na początku pobytu w Gdyni? Na tle GKS-u Tychy pokazał wiele atutów, brał na siebie ciężar rozgrywania, a na dodatek zagrażał bramce Sebastiana Przyrowskiego. Wszystko przypieczętował golem na 1:0 z rzutu karnego.

Portal Ekstraklasa.net:

Patrik Lomski (Arka Gdynia) - Fin asystą i bramką dobił krwawiący GKS Tychy. Potrzebował na to 20 minut. Lomski jest pierwszym zagranicznym piłkarze w historii Arki, któremu udało się strzelić gola w debiucie. Czekamy na kolejny występ tego ciekawego zawodnika.

Marcus da Silva (Arka Gdynia) - kapitalny występ Brazylijczyka! W pierwszej odsłonie po faulu na nim wyleciał z murawy Muhamed Omić. Po przerwie praktycznie w pojedynkę rozbił GKS Tychy. Najpierw sam wpakował futbolówkę do siatki z jedenastu metrów, a następnie dwukrotnie idealnie obsługiwał kolegów precyzyjnymi dograniami