28.02.2015

Sparing nr 7: Arka - Gryf 3:1. Udany debiut na naturalnej trawie

Wygraną 3:1 zakończył się sparing Arki z Gryfem Wejherowo rozegrany w Mostach. To był pierwszy mecz żółto-niebieskich w tym roku rozegrany na naturalnej murawie.

Sparing nr 7 - Zima 2014/15

Gryf Wejherowo - Arka Gdynia  1:3 (0:3)

Bramki: Fierka 74' - Wojowski 27', da Silva 35', 45'

Arka: Miszczuk - Stolc (46' Marcjanik), Łukasiewicz, Sobieraj, Warcholak - Renusz (57' Lomski), Nalepa (73' Gałecki), Rzuchowski (73' Lech), Wojowski (73' Jagiełło) - Da Silva - Abbott (73' Szubert).

Rezerwowi: Skowron, Marcjanik, Lomski, Jagiełło, Gałecki, Lech, Szubert

Gryf: Ferra - Skwiercz (75' Kenner), Godula (46' Wiśniewski), Kostuch, Rzepa, Gicewicz, Szymański, Kowalski, Brzuzy, Czoska, Wicki (46' Fierka)

Żółte kartki: Wicki, Czoska

0 min - w zespole Gryfa nie brakuje znajomych twarzy. Jeszcze niedawno Godula, Brzuzy i Czoska reprezentowali barwy Arki

0 min - Trener Niciński coraz poważniej rozważa postawienie na Przemysława Stolca, dziś Przemek znów zagra od pierwszej minuty. Co ciekawe, do drugiej linii wraca Wojowski. Warto podkreślić powrót na boisko Krzysztofa Sobieraja.

0 min - spotkanie w Mostach będzie pierwszym kontaktem naszej drużyny z naturalną murawą.

8 min - na razie nie doczekaliśmy żadnego strzału na bramkę. Zawodnicy Arki zdają się zapoznawać z podłożem boiska w Mostach.

9 min - pierwsze poważne zagrożenie bramki Ferry. Renusz przerzucił piłkę w kierunku dalszego słupka. Tam czekał na nią Warcholak, ale z ostrego kąta nie był w stanie skierować jej w światło bramki.

10 min - pierwsza celna próba Arki. Jej autorem Nalepa, ale Ferra nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

11 min - brzydki faul Wickiego na Renuszu. Na szczęście po interwencji masażystów skrzydłowy z Gdyni wraca na boisko.

18 min - bardzo niecelny strzał Brzuzego z 25 metrów.

20 min - ładna akcja Wojowskiego, który na lewym skrzydle z łatwością ograał Kowalskiego i wyłożył piłkę wchodzącemu w pole karne Rzuchowskiemu, ale niestety próba strzału pomocnika Arki została skutecznie zablokowana.

25 min - niezbyt udana próba strzału Abbotta, który nieczysto trafił w piłkę i Ferra mógł ją spokojnie chwycić.

27 min - gol dla Arki! Warcholak wybijał piłkę z autu, a Kowalski chciał ją wybić, ale nie trafił w futbolówkę. Ten prosty bład wykorzystał Wojowski, który pomknął w kierunku bramki i nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi z Wejherowa!

33 min - Abbott z Marcusem byli bliscy ogrania Kostucha przed polem karnym Gryfa, ale ostatecznie obrońca z Wejherowa wyszedł z obresji obronną ręką.

35 min - 2:0 dla Arki! Wojowski powalczył z lewej strony pola karnego, odegrał do Warcholaka, który posłał piłkę w pole karne. Tam dopadł jej da Silva, który z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki obok rozpaczliwie próbującego interweniować Ferry!

39 min - Rzuchowski zacentrował z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego, ale Ferra efektownie wypiąstkował piłkę

45 min - Arka kończy pierwszą połowę trafieniem na 3:0! To była efektowna akcja całego zespołu, a w końcowej fazie wymianą podań popisali się Wojowski z Marcusem, co golem sfinalizował Brazylijczyk!

PRZERWA

46 min - drugą połowę rozpoczął na boisku Marcjanik, który zmienił Przemka Stolca. Dwie zmiany także w Gryfie.

49 min - mocno poturbowaniu w starciach z obrońcami najpierw Wojowski, a potem Rzuchowski, ale arbiter nie dopatrzył się przewinień zawodników z Wejherowa.

50 min - Rzuchowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Tam bliski oddania strzału był Renusz, lecz obrońcy uniemożliwili mu zagrożenie bramce Gryfa.

57 min - Lomski zmienia Renuszaa

58 min - najlepsza okazja Gryfa w tym meczu. Brzuzy dokładnie podał w pole karne do Gicewicza, a ten uderzył ponad poprzeczką!

62 min - szybka akcja prawym skrzydłem Arki. da Silva podał do Lomskiego, a ten bez zastanowienia uderzył w światło bramki. SKuetczna interwencja Ferry!

63 min - Nalepa poszukał podaniem Lomskiego i Fin znów postanowił uderzać. Tym razem strzał zablokowany przez obrońców.

65 min - imponuja dwójkowe akcje da SIlvy i Lomskiego na skrzydle. Tym razem Brazylijczyk chciał wyłożyć piłkę Wojowskiemu, ale nie wykonał tego dokładnie i piłka nie dotarła do zawodnika Arki

67 min - tym razem Marcjanik uruchomił na skrzydle da Silvę, ten tym razem precyzyjnie dośrodkował do Abbotta, ale napastnik Arki nie uderzył dokładnie głową, choć sytuację do oddania strzału miał idealną!

72 min - Abbott znalazł się w sytuacji sam na sam z Ferrą, ale strzelił obok słupka!

74 min - w odpowiedzi Fierka wyszedł na sytuację sam na sam z Miszczukiem, ale napastnik Gryfa nie zmarnował swojej szansy! Na usprawiedliwienie arkowcy mają fakt, że chwilę wcześniej w naszym zespole zaszły aż cztery zmiany i nie wszyscy zdążyli się prawidlowo ustawić.

83 min - arkowcy szukają okazji do stworzenia składnej akcji pod bramką Gryfa, ale to gryfici w sotatnich minutach dłużej utrzymuja się przy piłce.

87 min - ładna wymiana podań między Gałeckim a Lomskim. Gałecki oddał strzał, ale skutecznie zablokowany przez obrońcę.

89 min - ładny strzał Czoski z 16 metrów! Piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę Miszczuka. Z perspektywy trybun tak się nam wydawało, jednak okazało się że, Kuba dotknął piłkę zmierzającą w samo okienko.