23.08.2014

Stomil - Arka 1:0. Arka grała, Stomil wygrał.

Arka atakowała od pierwszej do ostatniej minuty, ale bramki nie zdobyła. Stomil do zdobycia bramki wykorzystał Kowalskiego i zgarnął trzy punkty. Mamy poczucie niesprawiedliwości, ale nie zmienia to faktu, że bez strzelania goli meczu się wygrać nie da.

4. kolejka I ligi

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramki: Kowalski 23 (s)'

Stomil: Skiba – Bucholc, Berezowskij, Szymonowicz, Wełna, Wełnicki (56' Czarnecki), Darmochwał, Pi. Głowacki (76' Koval), Jegliński, Marchulenko, Meskhiia (71' Pa. Głowacki).

Arka: Skowron – Kowalski (53' Glauber), Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Jagiełło (56' Calderon), Ława, Łukasiewicz, Lech (69' Nalepa), Wojowski – Abbott.

Żółte kartki: Wełna - Nalepa

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

2 min - obrońcy obu drużyn pozwolili zapoznać się futbolówką swoim bramkarzom.

4 min - Marcjanik próbował zagrać bezpośrednio pod pole karne gospodarzy i uruchomić Abbotta, ale ten nie był w stanie opanować piłki

6 min - pierwsza próba dośrodkowania ze stałego fragmentu gry przez Stomil. Poradzili sobie z nią zawodnicy Dźwigały.

7 min - Abbott przyjął piłkę ręką po zagraniu Warcholaka. Szkoda, bo na czystą pozycje wychodził już Ława.

10 min - Arka stara się prowadzić grę w pobliżu pola karnego Stomilu. Kilka zagrań z autu, a teraz rzut rożny dla gdynian

11 min - bardzo dobre dośrdkowanie Ławy, ale bardzo uważnie pilnujący arkowców gospodarze wyekspediowali piłkę z własnej szesnastki.

14 min - Kowalski w akcji oskrzydającej dośrodkował piłkę wprost na nogę obrońcy

16 min - piłka praktycznie opuszcza arkowców. Szkoda, że jak do tej pory nie owocuje to sytuacjami po bramką Skiby i strzałami

17 min - Abbott mocno powalczył z Bierezowskim w polu karnym i był bliski powodzenia, ale ostatecznie znów nie odnotowaliśmy uderzenia na bramkę.Wcześniej dobra centra Jagiełły.

19 min - Grzegorz Lech szukał podaniem w pole karne Abbotta i ten znów był bliski poważnego zagrożenia bramkarzowi gospodarzy

22 min - Kowalski znów pod polem karnym Stomilu, tym razem swoją akcję zakończył niecelnym strzałem. Ładnie dostrzegł go Abbott, który wyłożył mu piłkę na 16 metr.

23 min - gol dla Stomilu! Nic nie wskazywało na taki obrót wydarzeń w Olsztynie, ale wystarczyło jedno dośrodkowanie z rzutu rożnego, Bierezowskij mocno powalczył z naszymi obrońcami i piłka wpadła do siatki! Ostatni piłki dotknął Kowalski i to na jego konto trzeba zapisać tego gola.

26 min - ciężko uwierzyć w to, co się stało trzy minuty temu. Do tego momentu Stomil nawet się nie zbliżył pod nasze pole karne, ale jednak udało się gospodarzamo zdobyć gola z niczego!

27 min - dośrodkowanie w pole karne Stomilu spada na głowę Abbotta, ale ten musiał bardzo się odchylić do tyłu aby sięgnąć piłkę i to nie mogło zagrozić bramce gospodarzy.

30 min - Sobieraj do Ławy w pole karne, a ten mimo ostrego kąta groźnie uderzył! Górą Skiba!

32 min - Wełna sfaulował Wojowskiego z prawej strony pola karnego Stomilu.Dośrodkował Ława,z problemami, ale poradzili sobie obrońcy z Olsztyna. Po chwili znów Ława posłał piłkę pod bramkę, powstało ogromne zamieszanie, ale i tym razem Arka nie zdołała oddać strzału!

36 min - Wojowski uderzył z 18 metrów w kierunku dalszego rogu, ale wyciągnięty Skiba chwycił piłkę!

39 min - drugi raz w tym meczu piłka znajduje się w polu karnym Arki. Do zbyt mocnego dośrodkowania nie doszedł jednak Głowacki.

42 min - kapitalna kombinacja Arki. Lech i Ława "poklepali" przed polem karnym, Ława sprytnie zagrał do Abbotta, a ten wydaje się być sfaulowany w pole karnym! Cóż z tego, skoro gwizdek arbitra milczy?

44 min - Abbott tym razem uderzył zza pola karnego, ale mocno niecelnie.

45 min - Darmochwał znalazł się z piłką przed polem karnym i zdecydował się na strzał, ale niecelny

45+1 min - wspaniałą bramkę mógł zdobyć Jagiełło! Przyjął piłkę w polu karnym i zagrał ponad obrońcą, potem dziubnął piłkę w kierunku bramki, ale ta minęła spojenie!

PRZERWA - rzadko z tak dużym przekonaniem możemy napisać, że Arka niezasłużenie przegrywa w tym spotkaniu. Stomil nie zdołał poważniej zagrozić Skowronowi, a jednak zanotował trafienie po odbitej piłce od Łukasza Kowalskiego. Arkowcy natomiast nieustannie prowadzą grę pod polem karnym gospodarzy, zmuszając ich do czasem wręcz desperackiej obrony. Na dodatek sędzia nie zdecydował się na przyznanie rzutu karnego po faulu na Abbotcie. Żółto-niebieskim pozostaje po prostu poprawić skuteczność, aby z Olsztyna nie wyjechać z pustymi rękami.

46 min - Warcholak zacentrował w pole karne, a piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Skiby!

48 min - tym razem Wojowski posłał piłkę pole karne Stomilu, a Wełnicki nieomal nie wyrównał rezulatatu! Tylko rzut rożny dla Arki.

50 min - Arka, podobnie jak w pierwszej połowie, bardzo szybko odbiera piłkę rywalom. Gospodarzom jednak wciąż dopisuje szczęście w grze obronnej!

51 min - ależ okazja dla Stomilu! Darmochwał znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skowronem w naszym polu karnym i górą nasz bramkarz! Poważny sygnał ostrzegawczy dla naszej drużyny!

53 min - Kowalski zgłasza jakiś uraz i niedługo zastąpi go na boisku Glauber.

54 min - tym razem konieczna będzie zmiana w Stomilu. Wełnicki nie będzie w stanie kontynuować gry.

55 min - kolejny stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Lech, a głową zdołał oddać strzał Łukaszewicz! Broni Skiba.

56 min - zmiana taktyczna trenera Dźwigały - Calderon za Jagiełłę.

57 min - indywidualna akcja Darmochwała, strzał z ostrego kąta wprost w rękawice Skowrona. Ofensywne usposobienie Arki będzie pewniej coraz częściej prowokować kontrataki gospodarzy.

59 min - dwukrotnie w przeciągu kilku chwil piłkę tracił Ława i kontry próbowali wyprowadzić gospodarze. Na nasze szczęście nie popełnili błędu nasi obrońcy.

60 min - zderzenie głowami Łukaszewicza z Meskhiią. Potrzebna interwencja służb medycznych.

62 min - puszczają nerwy zawodnikom na boisku. Na razie arbiter nie zdecydował się temperować nastrojów kartkami.

63 min - Lech wykłada piłkę Ławie, ten uderza, ale piłka po nogach obrońcy mija bramkę Skiby!

64 min - świetne zagranie Lecha do Wojowskiego, ale sędzia przerwał tą dobrze zapowiadającą się akcję, dopatrując się pozycji spalonej! Naszym zdaniem to błąd arbitra!

66 min - Calderon zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Lepiej chyba było dośrodkowywać, bo futbolówka wyraźnie minęła słupek bramki Skiby.

69 min - Arka nie opuszcza połowy boiska rywali, ale wciąż skutecznie bronią się olsztynianie. A tymczasem Nalepa zmienia Lecha.

70 min - świetne podanie Ławy do Wojowskiego, ale ten nie potrafił się z nią zabrać w kierunku bramki, a przed sobą mógł mieć tylko Skibę!

73 min - Ława z rzutu wolnego zagrał do wbiegającego w szesnastkę Sobieraja, ale zagranie głową naszego kapitana poszybowało nad poprzeczką!

75 min - Ława zdecydował się na strzał z okolicy narożnika pola karnego. Piłka przelatuje ponad bramką!

77 min - Arka zamyka Stomil na 30 metrze przed ich bramką. Wciąż czekamy na zmianę wyniku!

81 min - Nalepa pada w polu karnym Stomilu, ale próbował naciągnąć arbitra na decyzję o rzucie karnym. Nalepa otrzymuje żółtą kartkę.

82 min - Wciąż Arce brakuje szczęścia i czasem odrobiny dokładności w wykończeniu swoich akcji.

85 min - Nalepa z piłką w polu karnym Stomilu minął dwóch obrońców, ale ostatecznie stracił panowanie nad futbolówką!

87 min - Marcjanik faulował pod polem karnym Stomilu i znów gospodarze mogą mówić o dużej dawce szczęścia.

89 min - Ława do Nalepy, a ten oddaj e groźny strzał z 18 metrów. Pewnie broni Skiba! Sędzia dolicza 4 minuty

90+2 - Arka rozpaczliwie atakuje, a Stomil rozpaczliwie się broni. Ten mecz tak wygląda od pierwszej do ostatniej minuty!

KONIEC - dawno nie widzieliśmy tak dziwnego spotkania. Arka praktycznie nie pozbywała się w tym meczu piłki, zamykała rywala w swoim polu karnym, ale bramki nie zdobyła. Szczęście za to uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy zanotowali jedno trafienie, nie oddając celnego strzału. Wniosek jest prosty - Arkę czeka poważna praca nad skutecznością.