03.08.2014

Żółto-niebiescy zaczęli sezon: W Ząbkach bez bramek.

Trener Dariusz Dźwigała postawił w debiucie ligowym na sprawdzony podczas letnich sparingów skład. Wrócił do bramki Łukasz Skowron, którego podczas leczenia kontuzji zastępował ostatnio Jakub Miszczuk. Mimo znakomitych okazji z obu stron w upalnych Ząbkach obie ekipy podzieliły się punktami remisując 0:0.

1 kolejka 1 ligi:

Dolcan Ząbki  - Arka Gdynia  0:0

Dolcan: Kryczka -  Cichocki, Klepczarek, Długołęcki - Prejs (63' Mazek), Łuszkiewicz, Matuszek, Piesio, Świerblewski (84' Jakubik) - Wiśniewski, Chałas (55' Mikita).

Arka: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak -   Łukasiewicz, Ława - Jagiełło (90' Brzuzy), Lech (60' Wojowski), Calderon (77' Nalepa) -  Abbott

żółta kartka : Mikita, Matuszek

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

0 min. - Przed meczem: Testem dla obu zespołów nie będzie tylko kwestia formy sportowej, ale także odporność na upał jaki dzisiaj ponownie panuje i w samo południe nie będzie sprzymierzeńcem zawodników.

0 min. - W ub. sezonie Arka dwa razy przegrała z Dolcanem, bez zdobycia bramki. Nie ma już jednak w zespole z Ząbek Dariusza Zjawińskiego, który 3 razy trafiał do naszej siatki. Dziś w roli trenera podobnie jak w Arce debiutuje Marcin Sasal.

1 min - Arka zaczęła i przeprowadziła pierwszą groźną akcję.

2 min. - strzał Łukasza Kowalskiego  mija bramkę gospodarzy.

10 min. - pierwsze 10 minut wyrównane, na razie brak dokładności w wykończeniu akcji z obu stron. Tak było m.in. przy rzucie wolnym dla Arki, wykonywanym przez Calderona.

13 min. - po dobrej akcji Jagiełły rzut wolny dla Arki jednak bez zagrożenia bramki gospodarzy.

15 min. - faul na Calderonie, bez kartki, ale tym razem po dośrodkowaniu Warcholaka, było groźnie pod bramką  Kryczki. Na piłkę czekali Lech i Abbott.

16 min. - tym razem fauluje Łukasiewicz, ale także bez konsekwencji kartkowych.

17 min. - dobre dośrodkowanie Ławy i obrońcy zdejmują piłkę przed Abbottem.

18 min.  - Arka na razie bez wsparcia swoich kibiców, którzy stojąc w korkach dotarli dopiero pod stadion.

20 min. - strzelał na bramkę Skowrona Piesio.

21 min. - mamy co oczywiste , pierwszą przerwę na uzupełnienie płynów.

23 min - po wznowieniu akcja gospodarzy. Dośrodkowanie i Chałasa uprzedza Sobieraj.

26 min. - Skowron wygrywa pojedynek z Cichockim, który z 5 metrów trafia w naszego bramkarza!

27 min. - strzał Świerblewskiego wysoko nad bramką Arki.

29 min - kolejna groźna akcja Dolcanu. Ponownie nasi obrońcy uprzedzają Chałasa.

32 min. - Arka przełamuje ataki gsopodarzy. Ława dogrywa do  Lecha, ale uprzedza go bramkarz Dolcanu.

34 min. - po rzucie rożnym Arkę ratuje poprzeczka po strzale Piesia! Piłka odbija się tuż przed linią!

35 min. - kibice Arki w swoim sektorze. Oby doczekali się bramki dla żółto-niebieskich!

36 min - faulowany Ława, po interwencji Marka Gaduły wraca do gry.

38 min. - Abbott w walce o piłkę fauluje Kryczkę.

40 min. - kolejne zagrożenie pod bramką Arki i kolejna dobra interwencja "Sobiego".

42 min - kapitalna okazja Jagiełły, który z 3 metrów trafia w nogi bramkarza! Dogrywał Abbott ze skrzydła.

45 min - sędzia dolicza 2 minuty.

45 +1 min - Wiśniewski tuż nad bramką Skowrona.

45 + 2 min. - koniec 1 połowy. Emocji nie brakowało. W "setkach" 1:1, na razie bez bramek.

46 min. - po przerwie oba zespoły bez zmian.

50 min. - strzał Lecha wysoko nad bramką.

52 min. - w odpowiedzi Chałas z Wiśniewskim próbowali dwójkową akcją zagrozić bramce Arki. Zabrakło dokładności.

54 min. - strzał z 20 metrów Łukasiewicza broni Kryczka.

55 min. - właśnie Chałas jako pierwszy opuszcza plac gry.  W jego miejsce Mikita.

59 min. - Abbott w idealnej sytuacji!  Jego strzał  o centymetry mija słupek bramki gospodarzy.

60 min. - zmiana w Arce. Wojowski zmienia Lecha.

61 min. - uff bramka dla gospodarzy, ale pozycja spalona.

62 min. - Wojowski zaznacza swoją obecność strzelając jednak nad bramką po podaniu Abbotta.

63 min. - druga zmiana w Dolcanie. Mazek za Prajsa.

64 min. - żółta kartka dla Mikity.

67 min - przerwa na uzupełnienie płynów. Chwila oddechu.

69 min. - tym razem po wznowieniu dobra akcja Wojowskiego, którego dośrodkowanie nie znalazło jednak adresata.

70 min. - Niecelny strzał głową Mikity po dośrodkowaniu Piesio.

72 min. - ponownie Mikita. Tym razem "zawinął rogala" , na szczęście piłka minęła słupek bramki Skowrona.

75 min. - lekka przewaga gospodarzy na kwadrans przed końcem spotkania.

76 min - Kowalski blokuje strzał Piesia.

77 min. - w Arce debiutuje podobnie jak wcześniej wszyscy nowi gracze Michał Nalepa.  Zmienia Calderona.

78 min - przewrotką po rzucie rożnym Skowrona próbował pokonać  Matuszek.

80 min. - pokazał się Nalepa. Dośrodkowanie z rzutu wolnego piąstkuje jednak Kryczka.

82 min - Matuszek głową nad bramką Arki.

84 min - Jakubik za Świerblewskiego.

86 min - kartka dla Matuszka po faulu na Skowronie.

88 min. - zbyt mocne podanie Jagiełły do Wojowskiego. Była szansana dobrą okazję...

89 min. - w końcówce oba zespoły szanują piłkę.  Faulowany przez Klepczarka Abbott.

90 min. - sędzia dolicza 3 minuty!

90 + 2 min. - zmiana taktyczna. Brzuzy za Jagiełłę.

90+ 3 min. - koniec spotkania. Arka zdobywa punkt w Ząbkach. Tym razem mimo sytuacji z obu stron bramki nie padły.  Czekamy teraz na 3 punkty w meczu z Sandecją w sobotę o 14.45.

Przypominamy, że trwa 3 etap sprzedaży karnetów.