17.07.2014

Sparing nr 6: Arka walczyła, lecz przegrała. Apoel wygrywa 2:1.

Mecze z atrakcyjnymi rywalami to znak firmowy obecnych przygotowań. Po Panathinaikosie czas na mistrza i zdobywcę Pucharu Cypru! Trener Dariusz Dźwigała wciąż szuka optymalnego ustawienia. Nieco psują mu to urazy kilku zawodników. Dzisiaj mimo ambitnej gry lepszy okazał się rywal z Wyspy Afrodyty.

Sparing nr 6 - Lato 2014

Arka Gdynia - Apoel Nikozja  1:2 (0:2)

Bramki: Warcholak 57' - Manduca - 2 (33' , 43' k)

Arka: Kędra (46' Miszczuk) - Kowalski (86' Glauber) , Marcjanik (86' Szur), Sobieraj ,  Warcholak -  Jagiełło (86' Brzuzy) ,  Łukasiewicz (83' Gałecki), Nalepa (58' Calderon), Wojowski (81' Sulewski) -  Lech, Abbott (86' Koziara)

Apoel:  Pardo - Sérgio, Guilherme, Carlao, Ioánnou - Gomes, Vinícius, Morais, Nektários - Manduca, Sheridan

II połowa: Chiotis - Sérgio (81' Djamas), Guilherme, Carlao (61' Kaka),  Antoniádes - Gomes (61' Pieros), Charalambídes, Morais (61' Artymatas), Nektários (61' Efrem) -  Manduca (61' Adorno), Alex

żółte kartki: Jagiełło - Vinicius

0 - W Gniewinie dziś upalnie. Czy lepiej będą czuli się goście ? Oby Arka zagrała ambitnie! Na ławce jest Calderon, który może pokaże się w 2 połowi. W bramce od początku Dawid Kędra.

2 min - groźną akcją prawą stroną przeprowadzili Cypryjczycy. Nektarios ograł 2 obrońców , lecz uderzył w boczną siatkę. Było groźnie.

7 min - teraz gra skupiła się w środku pola. Dwa faule Lecha w odstępie minuty i upomnienie od sędziego.

9 min - groźne dośrodkowanie  Sheridana, wybija Sobieraj.

15 min - próby Arki powstrzymywane na linii pola karnego rywali

16 min - Manduca ogrywa przed "16stką"  Sobieraja  i potężnie uderza nad prawym okienkiem bramki Arki. Wcześniej strata Warcholaka.

22 min - wreszcie groźna akcja Arki. Najpierw mocny strzał po indywidualnej akcji oddał Jagiełło. Po odbiciu piłki przez bramkarza dopadł do niej Wojowski, lecz strzelił obok prawego słupka.

24 min - z wolnego Sergio zagrał na skrzydło do Sheridana. Jego dośrodkowanie na rzut rożny wybił Warcholak.

25 min - w polu karnym Arki padł Vinicius. Zamiast karnego dla Apoelu żółta kartka dla zawodnika drużyny cypryjskiej

26 min - Arka odpowiada groźną akcją lecz strzał Lecha zablokowany

27 min - tym razem żółta kartka dla Jagiełły, który nieprzepisowo powstrzymał szybki atak rywali

30 min - dośrodkowanie Sergio i strzał głową nad bramką Nektariosa

32 min - sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

33 min - tuż po wznowieniu prostopadłe podanie do Manduki, ten  strzela obok wychodzącego z bramki Kędry. 0:1

36 min - dobra wrzutka z autu Warcholaka, lecz sędzia dopatruje się faulu Lecha w polu karnym

40  min - w ferworze walki faul Nalepu na Viniciusie, który chwilę leży na boisku, a następnie schodzi za linię boczną

43 min - niewidoczny niemal faul Sobieraja na Manduce i karny dla Apoelu

44 min - pewny strzał poszkodowanego i 2:0 dla Cypryjczyków

45 min - dobre dośrodkowanie Jagiełły w pole karne lecz strzał naszego zawodnika zablokowany i sędzia kończy 1 połowę. Przegrywamy 0:2.

46 min. - w Arce jedna zmiana. W bramce za Kędrę Miszczuk.

52 min - akcja Arki lewą stroną zakończona strzałem Lecha nad bramką.

55 min - strzał Gomesa zza pola karnego i dobra parada Miszczuka.

57 min - rzut rożny dla Arki. Akcję zamyka Warcholak  i z bliska pakuję piłkę do siatki dając radość licznie zgromadzonym kibicom na trybunie Areny Mistrzów!

69 min - bramka Calderona lecz sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną

76 min - rozpoczyna się ostatni kwadrans meczu. Czekamy na bramkę wyrównującą.

78 min - dobra kontra Arki zakończona niestety niecelnym dograniem Abbotta.

86 min - w końcówce kolejne zmiany w obu zespołach. Arka osiągnęła przewagę w końcowym fragmencie spotkania i ambitnie dąży do wyrównania

90 min - tuż przed końcem groźna akcja rywali w odpowiedzi, powstrzymana przez Szura. Koniec. Arka po ambitnej walce przegrywa minimalnie z mistzrem Cypru 1:2.