09.07.2014

Arka - Panathinaikos 0:1.Utytułowany rywal minimalnie lepszy od Arki.

Słynny Panathinaikos okazał się lepszy o jedną bramkę od Arki Gdynia. Jedyne trafienie dla ateńczyków przypadło w udziale Mladenowi Petrićowi. Żółto-niebiescy pokazali się z dobrej strony na tle utytułowanego rywala i może z optymizmem kontynuować przygotowania do nowego sezonu.

Sparing nr 4 - Lato 2014

Arka Gdynia - Panathinaikos Ateny 0:1 (0:1)
Bramka:  Petrić 37'

Arka: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak -  Łukasiewicz, Nalepa (89' Gałecki), Odunka (60' Wojowski),  Lech (86' Koziara) -  Calderon (73' Abbott), Jagiełło (81' Sulewski).

Panathinaikos: Kotsolis (62' Kotsaris)- Spyropoulos (62' Bourmpos), Chouchomis (46' Koutroumpis), Triantafyllopoulos (46' da Silva), Lagos (46' Klonaridis), Berg (46' Zeca), Ajagun (46' Donis),  Risvanis (46' Karelis), Petrić (46' Nano), Myrthianos (46' Ntinas),Ymerai (46' Neumann)

Żółte kartki: Ymerai, Myrthianos

Sędzia: Paweł Dreschel

Widzów: 4940

3 min - Neumann zacentrował zbyt g łęboko w pole karne Arki i Skowron spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem aż ta opuściła boisko

6 min - akcja Nalepy przynosi Arce rzut rożny

6 min - po krótkim rozegraniu kornera zaskakujący strzał pod poprzeczke oddał Calderon! Kotsolis świetnie jednak broni!

8 min - Warcholak bardzo mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale żaden z gdynian nie zmienił jej lotu

9 min - Warcholak wykonał rzut wolny z 23 metrów. Jego strzał trafił jednak prosto w mur!

11 min - znów Warcholak w roli głównej. Dwukrotnie dośrodkował z lewej strony i za kazdym razem Grecy mieli problem z oddaleniem niebezpieczeństwa!

12 min - imponują wyrzuty z autu Warcholaka, które niczym nie ustępują rzutom wolnym - z taką siłą piłkę w pole karne posyła ten piłkarz!

13 min - silny strzał Lecha z 18 metrów mimo asysty obrońcy! Piłka przeleciała jednak metr nad bramką!

18 min - plaskie zagranie Berga w nasze pole karne, ale Skowron bez klopotu przejął piłkę.

26 min - znów z dystansu strzelał Calderon, ale tym razem pomylił się znacznie

28 min -  centra Nalepyz rzutu wolnego spod linii bocznej. Dochodzącą piłkę do bramki skutecznie wypiąstkował Kotsolis.

31 min - za brzydki faul w środku pola żółtą kartkę obejrzał Ymerai

32 min - dobra akcja Arki sfinalizowana groźnym uderzeniem zza pola karnego w wykonaniu Lecha! Piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki ateńczyków!

33 min - i znów Calderon szczęścia szukał strzałem z dystansu, ale znów bez powodzenia

34 min - Jagiełło uciekł Myrthianosowi, a Grek zrewanżował mu sie faulem, za co obejrzał żółtą kartkę

37 min - gol dla Panathinaikosu! Petrić wykorzystał błąd naszej obrony, wpadł z piłką w pole karne i technicznym strzał chciał pokonać Skowrona. Piłka odbiła się od słupka, ale wprost na nogę Petrića, któy tym razem się nie pomylił!

38 min - mogła szybko odpowiedzieć Arka, ale strzał Kowalskiego w krótki róg bramki pewnie obronił Kotsolis

42 min - efektowna Ajaguna z Bergiem zakończona strzałem tego drugiego i dobrą interwencją Skowrona! To byla 100% okazja dla ateńczykow!

44 min - składna akcja Arki zakończyla się niecelnym strzałem Nalepy z 20 metrów

45 min - pomysłowe rozegranie rzutu rożnego przez Panathinaikos pozwolił Petrićowi oddać groźny strzał z 16 metrów, ale na szczęście piłka trafia w jednego z Greków!

PRZERWA

47 min - prosty błąd popełnił Skowron, ale szybko go naprawił i złapał piłkę, która skierowana byla do Karelisa

52 min - bardzo dobra indywidualna akcja Calderona od środka boiska aż pod pole karne. Szkoda, że nie udalo sie jej sfinalizować uderzeniem na bramkę.

55 min - Klonaridis uderzył z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie

56 min - Sobieraj stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Ntinasa, a Grek wbiegł w pole karne i oddał strzał w boczną siatkę!

58 min - rośnie przewaga ateńczyków. Strzał Klonaridisa na rzut rożny odbił Sobieraj.

61 min - dobre dosrodkowanie z naroznika boiska Calderona, ale poradzili z nim sobie goście z Aten

66 min - mnożą się składne akcje Panathinaikosu. Tym razem połapał się we wszystkim Sobieraj i wybił piłkę za linię końcową.

67 min - efektowny strzał przewrotką Karelisa i niemniej imponująca interwencja Skowrona!

73 min - na boisku melduje się Paweł Abbott, który zmienia Calderona

77 min - Skowron znów wygrywa pojedynek z Klonaridisem i ratuje Arkę! Grecy mogą imponować swoimi skladnymi akcjami.

84 min - sporo chaosu przy rozegraniu rutu wolnego w strefie bocznej przez Arkę, ale koniec końców Warcholak miał piłkę pod nogami w polu karnym i oddał strzał! Piłka po rykoszecie wpadła za poprzeczką!

88 min - Ntinas oddał strzał z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, ale pomylił się o ok. metr

89 min - Sobieraj wygrał pojedynek z Karelisem i wybił piłkę na rzut rożny.

90+2 min - efektowna akcja na sam koniec Sobieraja, ale kapitan Arki wypada jednak z piłką poza boisko!