07.03.2014

Nasi rywale w liczbach: GKS Tychy.

Po długiej, zimowej przerwie zawodnicy pierwszoligowych klubów wznowią ligowe rozgrywki. Żółto - niebiescy zainaugurują mecze o punkty, wyjazdowym spotkaniem z GKS - em Tychy. Cel "Arkowców" na ten rok jest jasny, natomiast najbliższy rywal gdynian zajmuje 13 miejsce w tabeli, z 2 punktami przewagi nad strefą spadkową.

W zespole prowadzonym przez Jana Żurka w przerwie zimowej doszło do kilku zmian w kadrze. Do zespołu włączono kilku zawodników z zespołu juniorów, ponadto zakontraktowano kilku piłkarzy znanych z polskich boisk. Największym wzmocnieniem powinien być Mariusz Zganiacz, doświadczony pomocnik który ma na swoim koncie ponad 170 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto do drużyny dołączył Marcin Wodecki, oraz Mateusz Bukowiec. Do Tych przyjechało także dwóch zawodników zza południowej granicy, Czech - Tomas Docekal oraz Słowak - Pacol Ruskovsky.

Drużynę opuścił natomiast m.in. doświadczony Krzysztof Bizacki, który zakończył karierę, oraz znany z występów w Gdyni - Bartosz Flis.

Bilans spotkań GKS- u Tychy w sezonie 2013/2014: 5 zwycięstw – 6 remisów – 7 porażek

U siebie: 4 zwycięstwa – 2 remisy – 3 porażki

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 4 remisy – 4 porażki

Tyszanie po 18 spotkaniach mają na koncie 21 punktów, zdecydowaną większość z nich zdobyli na własnym stadionie. Na wyjeździe GKS wygrał zaledwie jedno spotkanie, oraz 4 zremisował.

Na inaugurację tego sezonu, pod koniec lipca, GKS wygrał z Górnikiem Łęczna 2:0. W kolejny meczu, na wyjeździe, ulegli w Gdyni Arce 0:3. Gole dla żółto - niebieskich zdobyli Arkadiusz Aleksander, Michał Rzuchowski oraz Marcus da Silva. Po wygranej z Łęczną, tyszanie czekali ponad dwa miesiące na kolejną wygraną w lidze! Po drodze przegrywając z Dolcanem, Kolejarzem, Olimpią Grudziądz, Termalicą, GKS - em Bełchatów, oraz remisując z Energetykiem, Puszczą, Chojniczanką i Stomilem. Drużyną która uległa GKS-owi była Wisła Płock, natomiast w następnym meczu wygrali swoje pierwsze i póki co jedyne spotkanie wyjazdowe w lidze z Flotą Świnoujcie. W kolejnych meczach rundy jesiennej GKS wygrał z Sandecją oraz GKS - em Katowice oraz zremisował dwa wyjazdowe spotkania z Okocimskim oraz Miedzią. W meczu rundy wiosennej, rozgrywanym awansem jesienią, "Górnicy" z Łęcznej zrewanżowali się za lipcową porażkę i wygrali z tyszanami 2:0.

Bilans bramek: 16 strzelonych – 27 straconych

U siebie: 12 strzelonych – 13 straconych

Na wyjeździe: 4 strzelonych – 14 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 14                                 Bramki stracone z akcji: 25

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                  Bramki stracone z rzutów karnych: 1

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 6                        Bramki stracone w 1. połowie: 8

Bramki strzelone w 2. połowie: 10                      Bramki stracone w 2. połowie: 19

Bilans bramkowy GKS - u jest ujemny, aż 11 bramek więcej straconych niż zdobytych. Bilans bramkowy w meczach wyjazdowych wygląda fatalnie, tyszanie w meczach wyjazdowych zdobyli zaledwie 4 bramki i jest to najgorszy wynik w lidze ! Dwie bramki zostały zdobyte z rzutów karnych, natomiast jedna bramka została stracona w ten sposób. Więcej bramek zdobytych jak i straconych pada w drugich połowach.