Ostatni sprawdzian przed ligą. Arka gromi Concordię!

Arka efektownie pokonuje Concordię Elbląg 6:2 w ostatnim sparingu przed ligą.

Sparing

Arka Gdynia - Concordia Elbląg 6:2 (1:2)
Bramki: Ślusarski 3', 80'(k), Szwoch 63', Rzuchowski 68', Wojowski 84', Juraszek 89' - Song 5', 28'

Bramki z meczu sparingowego w ARKA-TV

Arka: Szromnik - Budka (75' Wojowski), Cichocki (61' Juraszek), Sobieraj, Radzewicz (46' Cienciała) - Tyszczenko (61' Kowalski), Szwoch, Pruchnik (46' Rzuchowski), Tomasik (46' Oleksy) - Aleksander (61' da Silva), Ślusarski

Concordia: Hrynowiecki (46' Matłoka) - Nakatani, Broniarek (80' Pawłowski), Munoz, Bogdanowicz - Juanma, Burzyński (46' Hero), Okada (70' Lewandowski), Faura (64' Adolfo) - Fujikawa (83' Galeniewski), Song (46' Zapata)

Żółte kartki: Sobieraj - Broniarek(2x), Munoz
Czerwone kartki: Broniarek (80' za dwie żółte)

3 min - Ślusarski! Przyjmuje piłkę w polu karnym i ze spokojem posyła piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Concordii!

5 min - i mamy remis! Song uciekł naszym obrońcom, dopadł precyzyjnie zagranej piłki i strzałem z bliskazdobył bramkę!

13 min - ładne dośrodkowanie Ślusarskiego dotarło do Aleksandra, ale najskuteczniejszy napastnik Arki jesienią nie zdołał skierować piłki w światło bramki

14 min - w rewanżu gdyńskim kibicom przypomniał się Tomoki Fujikawa. Będąc w okolicach narożnika pola karnego, zwodem oszukał Budkę i strzelił w kierunku dalszego słupka. Szromnik obronił to uderzenie z najwyższym trudem!

16 min - Okada trafia w poprzeczkę! Przyjął piłkę w okolicach 25 metrów od naszej bramki i zdecydował się na strzał, przy którym Szromnik mógł być bezradny!

20 min - i znów groźnie pod bramką Arki. Okada odważnie wszedł w pole karne i potężnie uderzył z 15 metrów, lecz nieznacznie chybił!

22 min - Pruchnik mógł dać Arce prowadzenie. Szybką akcję wyprowadził Aleksander, spod linii końcowej zagrał do Ślusarskiego, ten podał do Pruchnika, a nasz pomocnik nieco "spod siebie" uderzył, ale w środek bramki i nie sprawił większych kłopotów bramkarzowi

25 min - Tomasik po ziemi do wchodzącego w pole karne Tyszczenki, ten uderzył zewnętrzną częścią stopy, ale znów Hrynowiecki nie dał się zaskoczyć.

28 min - Concordia obejmuje prowadzenie! Fujikawa miękko dośrodkował w okolice dalszego słupka, a tam Song nie miał problemów ze zdobyciem drugiej bramki!

33 min - cięzko upilnować ruchliwego i silnego Songa. Sobieraj musiał uciec się do faulu i otrzymał żółtą kartkę.

40 min - niezłe dośrodkowanie Okady z rzutu rożnego, ale najwyżej wyskoczył Cichocki i zażegnał niebezpieczeństwo.

44 min - Szwoch wyłożył piłkę Aleksandrowi, a ten spróbował technicznego uderzenia w okolice okienka bramki i nieznacznie się pomylił!

PRZERWA - niespodziewanie do przerwy prowadzą elblążanie. Międzynarodowy skład Concordii zademonstrował bardzo żywiołową, ambitną grę i efekcie mogą się cieszyć z prowadzenia. Arka gra zdecydowanie spokojniej, skupiając się bardziej na dokładności w swoich poczynaniach.

49 min - Budka silnie uderzył z narożnika pola karnego, ale Matłoka nie dał się zaskoczyć

54 min - Oleksy miał sznasę dośrodkować z rzutu wolnego, ale zbyt mocno kopnął piłkę i ta opuściła boisko

56 min - tym razem Szwoch zacentrował z rzutu wolnego. Wybiegający zza obrońców ALeksander omal nie sięgnął piłki!

59 min - Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego, głową uderzył Aleksadner, ale zbyt słabo aby zaskoczyć bramkarza z Elbląga

63 min - gol dla Arki! Szwoch wykorzystał błąd gości w okolicach 30m od własnej bramki, rozegrał piłkę ze Ślusarskim i pewnym strzałem zdobywa gola!

68 min - 3:2 dla Arki! Po centrze z rzutu wolnego Szwocha piłka trafiła pod nogi Rzuchowskiego stojącego na 14 metrz, który mocnym strzałem nie daje szans Matłoce na interwencję!

69 min - Okada uderzył z 25 metrów, ale Szromnik czujnie odbił ten strzał na rzut rożny!

73 min - Ślusarski nieomal nie przedarł się z piłką w pole karne, ale zatrzymał się dopiero na ostatnim obrońcy! Próba efektownego zagrania do Szwocha też zatrzymana!

77 min - Wojowski powalczył o piłkę pod linią końcową, zagrał do Ślusarskiego, a ten uderzył w środek bramki!

80 min - 4:2 po golu Ślusarskiego z rzutu karnego! W polu karnym faulowany był Szwoch, a drugą żółtą kartkę za to przewinienie otrzymał Broniarek. Goście kontynuują grę w jedenastu, bo na boisku pojawia się Pawłowski.

84 min - Arka rozbija Concordię 5:2! Wojowski tym razem pokonuje bramkarza gości po tym, jak efektownym zagraniem w pole karne popisał się Ślusarski.

86 min - Munoz równo z trawą ścina Marcusa da Silvę i ogląda żółtą kartkę. Na szczęście da Silva po interencji medycznej wraca do gry!

89 min - 6:2! Juraszek precyzyjnie główkuje po dośrodkowaniu Szwocha z rzutu rożnego!

KONIEC - druga połowa pokazała, kto gra klasę wyżej. Dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy Arki, po których można sobie wiele obiecywać w rozgrywkach ligowych.