09.11.2013

Olimpia - Arka 1:3. Gol życia Rzuchowskiego!

Fantastyczny sukces Arki w Grudziądzu! Choć zespół Pawła Sikory przegrywał do przerwy, w drugiej połowie zdobył trzy gole i pewnie wygrał. Okrasą tego meczu był nieprawdopodobny gol Michała Rzuchowskiego z ponad 40 metrów!

16. kolejka I ligi

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 1:3 (1:0)

Bramki: Gawęcki 13'- Aleksander 53', Tomasik 77', Rzuchowski 87'

Olimpia: Fabiniak - Woźniak, Piter-Bućko, Bielawski, Kłus, Smoliński (70' Banasiak), Gawęcki, Ruszkul, Szczot (70' Frańczak), Cieśliński.

Arka: Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek (46' da Silva), Tomasik - Jarzębowski, Pruchnik - Rzuchowski, Szwoch (81' Szubert), Radzewicz  -  Aleksander

Żółte kartki: Gawęcki, Bielawski

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Kulisy meczu wyjazdowego z Olimpią Grudziądz w ARKA-TV

0 min - pierwsze, co rzuca się w oczy na stadionie w Grudziądzu to fatalny stan murawy. Nie da się ukryć, że to może być większy problem dla Arki, która pokazała w meczu z Koroną, że jej dużym atutem potrafi być operowanie piłką. Dziś ten element może zostać całkowicie wyeliminowany.

2 min - Olimpia od początku bardzo ostro, gdyby nie fakt, że to pierwsze minuty meczu, sędzia z pewnością sięgnąłby po kartki

5 min - pierwsza, ładna i składna akcja Arki. Szwoch wyłożył piłkę Jarzębowskiemu, a ten uderzył z 20 metrów, ale nie trafił w światło bramki

7 min - faul Rzuchwskiego przy linii bocznej i będzie dośrodkowanie w pole karne, na nasze szczęście zupełnie nieudane w wykonaniu Kłusa

8 min - Tomasik uprzedza Szczota, który wbiegał w pole karne i był bliski zagrożenia Szromnikowi.

10 min - piękne podanie Pruchnika na przeciwległą stronę boiska w kierunku Budki, a ten umiejętnie ją przyjął i uderzył na dalszy słupek. Niewiele się pomylił!

12 min - Smoliński wykonał rzut wolny z ok. 28 metrów, ale dobrze spisał się mur ustawiony przez arkowców

13 min - gol dla Olimpii! Strzał z dystansu oddał Smoliński, piłka po rykoszecie leciała tuż pod poprzeczkę, Szromnik zbił ją na poprzeczkę, ale nie zdołał jej utrzymać w rękach, co wykorzystał Gawęcki i wepchnął futbolówkę do siatki!

18 min - Radzewicz przyjął piłkę z lewej strony pola karnego, zszedł z nią kilka metrów do środka i oddał niecelny strzał

22 min - bardzo dobra strzału Pruchnika zza pola karnego, minimalnie niecelne!

23 min - ależ fura szczęścia Arki! Cieśliński idealnie zagrał na szósty metr do Ruszkula, a ten zupełnie bez asysty obrońców spudłował w wymarzonej sytuacji! Piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka!

27 min - Tomasik uderzył z 18 metrów nad poprzeczką po tym, jak piłkę po rzucie rożnym wybili obrońcy gospodarzy

28 min - znów Ruszkul znalazł się na pozycji strzeleckiej w polu karnym Arki!, Tym razem z odległości ok. 14 metrów strzelił ponad poprzeczką! Arka musi szybko znaleźć sposób na zatrzymanie składnych akcji gospodarzy, bo sytuacja w każdej chwili może zrobić się zdecydowanie bardziej niekorzystna. Nie będzie to łatwe, bo boisko w Grudziądzu uniemożliwia wymianę kilku dokładnych podań w szybkim ataku.

39 min - niezła próba zagrania Aleksandra do Szwocha walczącego z z dwoma obrońcami 7 metrów od bramki Fabiniaka. Niestety górą gospodarze.

43 min - Pruchnik dobrze dośrodkował w pole karne, a tam Jarzębowski próbował strzelić za kołnierz Fabiniakowi. Na szczęście dla gospodarzy, ich bramkarz nie dał się zaskoczyć.

44 min - potężny strzał Ruszkula bardzo dobrze broni Szromnik!

44 min - w odpowiedzi Radzewicz dośrodkowuje, a Pruchnik zdołał skierować piłkę głową w światło bramki, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Olimpii.

PRZERWA - niestety zasłużone prowadzenie Olimpii do przerwy. Jej gracze są wyraźnie szybsi, lepiej się poruszają na fatalnej murawie w Grudziądzu, ale taki już jest przywilej gospodarzy. Aby coś w tym spotkaniu wywalczyć, żółto-niebiescy muszą przyśpieszyć swoją grę, zmusić rywali do błędów, choć dziś Olimpia jest dobrze dysponowana i zadanie stojące przed Arką nie należy do najłatwiejszych.

46 min - ofensywna zmiana w Arce. da Silva zmienił Juraszka, więc do obrony przesunie się Jarzębowski, a na jego miejsce z prawej strony zejdzie Rzuchowski.

47 min - piłka w bramce Olimpii, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej strzelającego Szwocha.

50 min - niecelna próba strzału Szczota zza pola karnego

51 min - teraz sprzymierzeńcem Arki jest wiatr, który wcześniej pomagał gospodarzom i niewykluczone, że był jednym ze współautorów bramki, którą strzaciliśmy w pechowej 13. minucie

53 min - goooollll dla Arki! Rzuchowski posłał piłkę w pole karne, a Aleksander kapitalnie zmienił kierunek jej lotu i nie dał szans Fabiniakowi!

55 min - bardzo ładnie wyszli od własnego pola karnego z kontrą zawodnicy Olimpii. W ostatniej chwili doskonale spisał się Sobieraj, który zablokował Cieślińskiego!

59 min - zły pomysł na rozegrani akcji przez da Silvę. Choć koledzy pokazywali mu sięna wolnych pozycja, Brazylijczyk posłał piłkę... do nikogo.

60 min - Budka wyłożył piłkę Pruchnikowi do strzału, ale bardzo nieudana próba uderzenia naszego środkowego pomocnika.

65 min - dośrodkowanie Smolińskiego z rzutu wolnego stało się okazją dla Arki na kontrę. Akcja gdynian została skasowana ok 40 metrów od bramki Fabiniaka

68 min - zgrana piłka da Silva przed pole karne padła łupem Budki, który uderzył bez zastanowienia. Strzał bardzo mocny, ale też niecelny.

70 min - zbyt łatwo w posiadanie piłki w polu karnym Arki wszedł Ruszkul po rzucie rożnym. jego próbę uderzenia udało się zablokować!

73 min - seria błedów w obronie umożliwiła dośrodkowanie w nasze pole karne, które szczęśliwie nie dotarło do żadnego z zawodników Kafarskiego

75 min - bardzo groźnie w naszym polu karnym! Ofiarna interwencja duetu Budka - Szromnik ratuje nas przed stratą gola!

77 min - gooolll dla Arki!! Tomasik precyzyjnym strzałem z dystansu pokonuje Fabiniaka! Asystę zalicza Szwoch!

79 min - groźna sytuacja pod naszą bramką. Dośrodkowanie z rzutu wolnego dobrze wybił Jarzębowski!

80 min - ładna akcja Arki - dośrodkowanie da Silvy odbili obrońcy, ale piłka znalazła się pod nogą Radzewicza, który uderzył jednak bardzo wysoko nad bramką

82 min - mocno poturbowany Pruchnik przez Banasiaka, ale żółtą kartkę otrzymał za dyskusję Gawęcki

85 min - tym razem żółto dla Bielawskiego za ostry faul na Aleksandrze

87 min - gol życia Rzuchowskiego!!! Fenomenalnie uderzył z 40 metrów za kołnierz Fabiniaka!!!

88 min - Aleksander bliski dobicia rywala! Kontra Arki zakończona strzałem, ale też dobrą interwencją Fabiniaka!

90 min - Olimpia szuka jeszcze kontaktowej bramki, ale Arka dobrze się broni.

KONIEC - wielkie zwycięstwo Arki w Grudziądzu! Zupełnie odmieniona drużyna Pawła Sikory wyszła na drugą połowę i w pełni wykorzystała silny wiatr tym razem wiejący im w plecy i zasłużenie pokonuje Olimpię! Takimi zwycięstwami można wygrać tą ligę! Na długo zapadnie w pamięci ten mecz kibicom Arki, także za sprawą kapitelnego gola Michała Rzuchowskiego