20.10.2013

Arka - Kolejarz 3:1. Nadzieja wróciła do Gdyni.

Złe dobrego początki widzieliśmy dziś w meczu z Kolejarzem. Goście objęli prowadzenie i widmo kolejnej porażki zajrzało w oczy Arce. Na szczęście zespół Pawła Sikory zdołał się podnieść i wyrównał jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie udowodnił swoją wyższość zdobywając dwa gole i odnosząc zasłużoną wygraną.

13. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Kolejarz Stróże  3:1 (1:1)

Bramki: Tomasik 42', Jarzębowski 49', Aleksander 75' - Bajdur 15'

Arka: Szromnik - Glauber, Sobieraj, Juraszek, Tomasik (90' Wojowski) -  Jarzębowski, Pruchnik - da Silva (66' Budka), Szwoch, Radzewicz - Aleksander (87' Jamróz)

Kolejarz:  Radliński - Szufryn, Bajdur, Stefanik, Markowski, Bocian, Cichy, Gryźlak, Trochim (86' Leśniak), Niane, Wolański (64' Rocki)

Zółte kartki: Tomasik

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 2749

3 min - pierwsza dobra akcja w tym meczu. Radzewicz zacentrował na 8 metr przed bramkę Radlińskiego, a tam da Silva o mały wlos nie wyprzedził obrońcy!

4 min - fatalny błąd popełnił Glauber, ale Bajdur nie potrafił z niego skorzystać i wybiegł z piłką za linię końcową boiska...

8 min - zawodnicy ze Stróż nie przebierają w środkach i raz po raz sprowadzają arkowców do parteru. Pora najwyższa, aby ukrócił to arbiter, bo taka gra może zakończyc się kontuzją.

9 min - bardzo blisko powodzenia był da Silva! Piekna akcja przy linii bocznej Szwocha i Radzewicza, a centra tego drugiego dotarła do Brazylijczyka, którego strzał został zablokowany! Powinien być rzut rożny, ale sędzia uznał inaczej...

15 min - gol dla Kolejarza! Trochim zagrywa pomiędzy obrońców, a Bajdur wybiegł zza ich pleców i nie dał szans Szromnikowi! Konsternacja na stadionie w Gdyni!

19 min - rzut wolny dla Arki z odległości 30 metrów. Sędzia pozwala ustawić mur jakieś 6 metrów od piłki, ale Pruchnik odegrał do Tomasika, który oddał silny celny strzał! Radliński odbija piłkę do boku!

22 min - znów niezła próba Tomasika zza pola karnego, tym razem piłka nieznacznie minęła światło bramki!

26 min - Glauber po raz kolejny nie radzi sobie z Bajdurem i sprokurował rzut wolny z bocznej strefy boiska. Na szczęście Trochim zacentrował w ręce Szromnika.

27 min - Arka mogła odpowiedzieć już kilka sekund później, bo Radzewicz znalazł się z piłką na 18 metrze przed bramką, ale uderzenie lewą nogą kompletnie mu nie wyszło!

33 min - była szansa, aby Radzewicz zabrał się z piłką w polu karnym, ale Szufryn przytomnie w ostatniej chwili to uniemożliwia!

37 min - Jarzębowski sprytnie trącił piłke głową i Radliński ratuje swój zespół wybijając na korner!

38 min - Radzewicz centruje na dalszy słupek, gdzie głową da Silva odegrał do czekającego na piłkę Aleksandra. Napastnika Arki dobrze przypilnowali jednak obrońcy ze Stróż.

40 min - Pruchnik dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie tym razem zupełnie bez opieki pozostawiony był Aleksander, ale w doskonałej sytuacji zawodnik Arki nie trafił w piłkę!

42 min - gooooollll dla Arki! Piekna akcja, którą zainicjował Sobieraj, później na wolne pole zagrał Aleksander, a Tomasik będąc sam na sam z Radlińskim nie zaprzepaścił okazji!

44 min - błędu obrony Kolejarza, o mały włos nie wykorzystał Aleksander! Przy podaniu Szwocha był jednak na spalonym!

PRZERWA - fatalnie układała się pierwsza połowa meczu, ale udało się wreszcie sklecić gdynianom składną akcję, która przyniosła im wyrównanie. Być może pierwszy gol w tym sezonie strzelony przed przerwą na własnym boisku okaże się zwiastunem lepszej gry Arki, na którą wszyscy w Gdyni tak tęsknimy!

49 min - goooollll dla Arki! Radzewicz zagrał od linii końcowej boisk, piłka trafiła do Jarzębowskiego stojącego na 17. metrze, a nasz kapitan piłkę przyjął i uderzył nie do obrony!

53 min - piłka w bramce Arki, ale Bajdur przed strzałem był na spalonym

54 min - kilka celnych podań w polu karnym Kolejarza dało okazję na strzał da Silvie, ale Marcus po raz kolejny w tym meczu został zablokowany i tylko rzut rożny!

55 min - Pruchnik zacentrował z kornera na 6 metr pred bramką, tam najwyżej wyskoczył Aleksander, ale główkował niecelnie!

57 min - znów do linii końcowej z piłką dobiegł Radzewicz, ale tym razem jego centra trafiła do Radlińskiego.

61 min - Kolejarz przegrywa, więc ruszył do przodu i zmusza Arkę do obrony we własnym polu karnym. Znów strzałem postraszył Bajdur, ale Szromnik spokojnie kontrolował lot piłki i pozwolił jej opuścić boisko.

66 min - odważna próba Cichego z 30 metrów poszybowała tuż nad poprzeczką!

69 min -  a tymczasem mżawka, którą mamy od kilkudziesięciu minut w Gdyni, przeobraziła się w dość obfite opady deszczu

73 min - kolejna dobra centra Pruchnika z rzutu rożnego, ale tym razem dobrze zachowali sie zawodnicy gości. Chwilę później dobra próba z dystansu Glaubera, ale na posterunku był Radliński.

75 min - goooollll dla Arki!!! Szwoch strącił piłkę głową po dalekim wybiciu piłki przez Szromnika, do piłki doszedł Aleksander wygrał pojedynek z dwoma obrońcami i podcinką posłał piłkę nad Radlińskim do siatki!

84 min - Arka kontrolije przebieg wydarzeń na boisku. Od czasu do czasu próbuje wykorzystać odsuniętego od wlasnego pola karnego Kolejarza, tak jak przed chwilą, gdy Tomasik zagrał bardzo dobre podanie do Aleksandra i niewiele zabrakło, a napastnik Arki znów znalazłby się sam przed bramkarzem gości.

88 min - korner wykonywał Pruchnik i tym razem Szwoch o włos od zdobycia gola!

90 min - znów Szwoch był bliski zdobycia gola, ale tym razem jego próba strzału z pola karnego została zablokowana!

KONIEC - Druga połowa to już zupełnie inaczej grająca Arka. Wreszcie w naszych piłkarzach była wiara we własne umiejętności, a ich gra stała się dokładniejsza. To zaowocowało zdobytymi bramkami i nareszcie zasłużonymi brawami od swoich kibiców.