13.04.2013

Arka - Termalica 0:1. Jeden strzał gości, zero punktów Arki.

Do Gdyni przyjechał lider i wygrał. Nie oznacza to jednak, że Termalica była w tym meczu zespołem lepszym. Jedna akcja po błędzie gdynian i jeden strzał na bramkę wystarczył, aby trzy punkty pojechały do Niecieczy.

23. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)
Bramki: Sobczak 60'

Arka: Miszczuk - Krajanowski, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Rzuchowski (67' Szwoch), Pruchnik (74' Zwoliński) - Kuklis (64' Surdykowski), Grzelak, Radzewicz - da Silva

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz - Pawlusiński, Kaczmarczyk, Lipecki (59' Rybski), Pleva, Piotrowski (46' Jarecki) - Sobczak (78' Ceglarz)

Żółte kartki: Radzewicz, da Silva, Zwoliński - Lipecki, Kaczmarczyk, Pleva
Czerwona kartka: Jarecki (80' za faul)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 4050

Kulisy meczu jak zwykle w ARKA-TV

0 min - słońce nad stadionem. Oby zaświeciło dla Arki!

2 min - Kaczmarczyk dośrodkowuje, a Piotrowskiemu zabrakło kilku centymetrów, żeby siegnąć piłki! Ostatecznie wybija futbolówkę Miszczuk.

4 min - błyskawiczny wypad Marcina Radzewicza, który przejął piłkę w środku pola, plaskie dośrodkowanie do którego dochodzi Kuklis! Niestety nie wyszedł strzał naszemu pomocnikowi.

10 min - niezły, szybki mecz w Gdyni jak do tej pory. Zawodnicy z obu stron próbują dużo wymieniac podań, unikając przy tym najprostszego zagrania w postaci długich podań do napastników.

12 min - Radzewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka, choć nie leciała na wysokim pułapie, nie padła łupem żadnego zawodnika.

16 min - Pawlusiński minął Radzewicza, a nasz zawodnik w rewanżu sfaulował zawodnika Termaliki. Żółta kartka.To trzecie takie upomnienie Marcina w sezonie.

21 min - znów doskonałe podanie Radzewicza w pole karne i najpierw da Silva, a chwilę później Kuklis rozminęli się z tym zagraniem! Ładna akcja Arki!

22 min - Grzelak doskonale minął rywala w polu karnym, ale przegapił moment w ktorym powinien uderzać i chwilę później stracił piłkę!

31 min - Pruchnik stracił piłkę w środku pola i mieliśmy sytuację 3 na 3. Na szczęście Kaczmarczyk zdecydował się na strzał z 23 metrów, który poszybował wysoko nad bramką.

32 min - Radzewicz oddał strzał prawą nogą z 18 metrów, ale lekko i niecelnie.

38 min - Spadło tempo spotkania. Piłka rzadko opuszcza środkową strefę boiska, gdzie zaczęły mnożyć przewinienia.

40 min - najlepsza okazja Arki! da Silva posłał dokładną piłkę na 5 metr przed bramkę Nowaka, a tam wślizgiem sięgnął jej Kuklis, który trafia w słupek!

44 min - żółta kartka dla Kaczmarczyka. Trybuny sa jednak niezadowolone, bo faul na Kuklisie był już dawno po tym, jak ten pozbył się piłki.

PRZERWA - niezła pierwsza połowa za nami. Arka przeważa i stwarza groźne sytuacje, ale do tej pory nie znalazła sposobu na pokonanie Nowaka.

47 min - płaskie dogranie Pawlusińskiego z rzutu wolnego nie doszło do żadnego z piłkarzy Termaliki

53 min - da Silva oddał swietny strzał zza pola karnego, który przed siebie odbił Nowak. Nadbiegającemu Radzewiczowi zabrakło kilku centymetrów, aby głową siegnąć piłkę i skierować ją do siatki

57 min - da Silva zdecydował się tym razem na strzał z bardzo ostrego kąta. Piłka skierowana była w światło bramki, lecz Nowak nie dał się zaskoczyć.

60 min - gol dla Termaliki! Niespodziewanie Jarzębowski puścił piłkę lecącą za jego plecy, z którą zabrał się Sobczak. Miszczuk nie zdecydował się na wyjście z bramki i w starciu z napastnikiem Termaliki nie miał większych szans...

67 min - Arka przeważa, Arka próbuje atakować i to ona kreuje grę w tym meczu. Cóż z tego, skoro prowadzi zespół z Niecieczy, który do tej pory nie potrafiła oddać celnego strzału...

71 min - rzut rożny wykonywał Pawlusiński, ale zanim kopnął piłkę upłynęła chyba minuta. Nie ma się co dziwić, przy takim rezulatacie. W polu karnym Arki mocno się zakotłowało, ale ostatecznie udało się piłkę wybić.

75 min - strzał Tomasika z ok. 18 metrów pada łupem Nowaka

80 min - czerwona kartka dla Jareckiego za bardzo niebezpieczne zagranie! Czy 10 minut gry w przewadze wystarczy Arce na wyrównanie?

81 min - czerwona kartka wyraźnie zdekoncentrowała gdynian, którzy dopuścili Rybskiego do czystej sytuacji! Na szczęście piłka minęła bramkę!

85 min - Arka gra bardzo nerwowo, a przy tym niedokladnie. W ten sposób ciężko będzie choćby wyrównać!

87 min - doskonała okazja dla Zwolińskiego, który z kilku metrów uderzył obok słupka. Bardzo dobrze podawał mu Radzewicz.

KONIEC - Arka dominowała, dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej posyłała piłki w pole karne gości, ale z boiska zeszła pokonana. Prosty błąd defensywy pozwolił Temalice oddać jeden celny strzał na bramkę i nawet kończąc mecz w 10-tkę odnieść kolejne zwycięstwo w lidze.