16.02.2013

Wygrany sparing rezerw w Tczewie.

W sparingowym meczu rozegranym w Tczewie, Arka II Gdynia pokonała miejscowy Gryf 2009 3:1 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Zenik, Wesołowski i Matys.

Sparing – rezerwy:

Gryf 2009 Tczew – Arka  II Gdynia 1:3 (1:1)

Bramki: ?? (45’) – Zenik 40’, Wesołowski 65’  – karny, Matys 80’

Arka II: Kamola (46' Kędra) – Sulewski (46’ Haberka), R. Robakowski (46’ Marcjanik), P. Robakowski (60’ Strzelecki), Strzelecki (46’ Dampc) – Stolc (46’ Matys) – Brzuzy (46’ Kowalczyk), Kwaśnik (46’ Nalepa), Słowiński (46’ D. Patelczyk), Róg (30’ Zenik; 60’ Wesołowski) – Wardziński (46’ Fierka)

W pierwszej części gry stroną dominującą były nasze rezerwy, jednak w decydujących momentach brakowało skuteczności pod bramką rywala. Dopiero w 40 min. Patryk Zenik otrzymał podanie od Łukasza Kwaśnika, wpadł z piłką w pole karne i precyzyjnym strzałem po ziemi w krótki róg zdobył prowadzenie dla Arki. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego.

W drugiej połowie przewaga podopiecznych trenera Grzegorza Witta była jeszcze bardziej wyraźna, czego efekt stanowiły zdobyte dwie bramki. W 65 min. Kewin Wesołowski skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany na faul na nim samym. Wynik na 3:1 ustalił w 80 min. spotkania Damian Matys.

Trener Grzegorz Witt po końcowym gwizdku był zadowolony z gry swoich piłkarzy:

- Mieliśmy zdecydowaną przewagę przez cały mecz, jednak w pierwszej połowie zabrakło nam skuteczności i dokładności. Poza bramkami, stworzyliśmy sobie jeszcze 2-3 dobre sytuacje i mogliśmy wygrać  wyżej.