Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2024-04-30  - Autor: tr  - Źródło: własne

Na boiskach CLJ tym razem tylko jedna wygrana, ale za to jakże cenna. Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrywają w derbach z Lechią 2:1 i dają sobie szansę na utrzymanie opuszczając strefę spadkową. Aż szkoda słabej jesieni, gdyż teraz ta sytuacja byłaby jeszcze bardziej komfortowa.Miejmy nadzieję, że ta wygrana napędzi nasz zespół na trudne mecze wyjazdowe, które przed nim. Osłabieni brakiem aż sześciu zawodników skierowanych na inne fronty ligowe juniorzy starsi przegrali u siebie z Koroną. Wciąż bez wygranej od kilku spotkań pozostaje drugi zespół.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 26. kolejka

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 2:1 (2:1)

Bramki: 27', 32' - Jurkiewicz 42'

Arka II: Depka, - Branicki,, Bełz, (45' Abramowicz), Górecki, Zacharewicz (80' Brodnicki), Rymaniak, Łyszkiewicz-Dustet,, Sawicki (45' Gohlike), Jurkiewicz, Laszczyk (45' Kolasa), Kukuruza,

Trener Maciej Cieślik:

Mecz z Jaguarem okazał się bardzo trudnym pojedynkiem dla naszej drużyny. W początkowych fragmentach meczu stworzyliśmy kilka sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. W 27 i 32 minucie Czychowski zdobył dwie bramki do Jaguara i musieliśmy odrabiać dwubramkową stratę. W 42. min Adrian Jurkiewicz zdobył kontaktowego goła i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie zmarnowaliśmy kilka okazji na zdobycie kontaktowego goła i niestety do końca meczu utrzymał się wynik korzystny dla Jaguara.

Centralna Liga Juniorów U19 –  25. kolejka

Arka Gdynia U19 - Korona Kielce 0:3 (0:1)

Bramki: 13', 20', 87'

Arka U19: Semmerling - Ozimek (80' Czarnecki), Wereszczak, Sikora, Barbugli (74' Kozoduj), Laszczyk, Sawicki, Kotovw (53' Bełz), Klimczuk, Tuliszka (66' Stępień), Walczak (76' Żmuda)

żółte kartki: Walczak, Sikora

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Niestety brak aż sześciu zawodników z podstawowego składu był zbyt wyraźny. Chcielimy wzmocnić drugi zespół na 4 ligę. Granie na dwóch frontach jest jednak trudne dla młodych zawodników. Cele są inne. Przy naszej porażce cieszy nas zwycięstwo I zespołu i przede wszystkim gra w kolejnym meczu Staniszewskiego oraz Szymańskiego. Dodatkowo na ławce rezerwowych usiadł bramkarz Depka, któremu wróżę i życzę wysokiego poziomu gry

Centralna Liga Juniorów U17 – 26.kolejka

Arka Gdynia U17 - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramki: Bień 70',  Małkowski 73' - 81' k

Arka U17: Derc - Wiśniewski, Wierciszewski, Kowalski , Freiberg, Kaczmarek ( 80' Ziółkowski), Wyszomierski, Klockowski  (65' Bień), Strugała (71' Małkowski), Piasecki (46'Pasternacki), Zakrzewski ( 61' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Derby to prestiż i dużo walki. Było to widać szczególnie w pierwszej połowie. Presja i stawka chyba sparaliżował mój  zespół, który tworzył mało sytuacji bramkowych. Zmieniło się to w drugiej połowie. Zaczęliśmy lepiej grać i utrzymywać się dłużej przy piłce. W efekcie po ładnych akcjach strzeliliśmy dwie bramki. Najpierw Bień z bliskiej odległości wbił piłkę sparowaną przez bramkarza Lechii, a 3 minuty później Małkowski uderzył z pola karnego precyzyjnie w samo okienko.

Końcówka była nieco nerwowa, po stracie niepotrzebnej bramki. Chłopakom należą się jednak duże brawa, że  po stracie bramki na 2:1, byli skoncentrowani i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.