Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2021-04-21

Drugi zespół Arki pokonał na wyjedzie po rzutach karnych Chojniczankę II i awansował do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski.

Regionalny Pucharu Polski  1/8 finału

Chojniczanka II Chojnice - Arka II Gdynia 1:1 (1:1), k. 3:4
Bramki: Kołtonowski 23' - Kamiński 17' (k.)
Rzuty karne: Marszałkiewicz, Emche, Szopiński - Faltyński, Zieliński, Kamiński, Rusnak

Arka II: Skowronek - Parulski, Stec, Skręta (46' Skrobański), Tomczak, Książkiewicz, Dobek (69' Zieliński), Nowicki (46' Rusnak), Żuber (46' Milachowski), Faltyński, Kamiński

Żółte kartki: Boniecki - Stec, Parulski, Rusnak, Zieliński

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego powrócili do gry o stawkę po przerwie spowodowanej zawieszeniem rozgrywek ze względu na pandemię. Losy rywalizacji w Chojnicach rozstrzygnęły się w rzutach karnych, gdyż po 120 minutach gry był remis 1:1. Bramkę dla Arki zdobył w 18 min. Kamiński z rzutu karnego, a 5 minut później wyrównał Kołtonowski. W dogrywce to gospodarze mieli "jedenastkę", ale piłka po strzale Szopińskiego trafiła w poprzeczkę.

W serii "jedenastek" skuteczniejsi byli Arkowcy. Bohaterem został nasz bramkarz Marcin Skowronek, który obronił dwa rzuty karne. Golkipera rywali pokonali z kolei Faltyński, Zieliński, Kamiński i Rusnak, dzięki czemu nasz zespół awansował do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek zostały zaplanowane na 12 maja.