Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2024-09-12  - Autor: tr  - Źródło: własne

Projekt #StadionyBezBarier zawita do Gdyni podczas najbliższego meczu żółto-niebieskich. Podczas meczów 7. i 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz 8. i 9. kolejki Betclic 1. Ligi przeprowadzana jest akcja #StadionyBezBarier.

 

Podczas rozgrywek dostępna będzie audiodeskrypcja dla osób niedowidzących i niewidomych. W Gdyni podczas meczu Arka Gdynia - Kotwica Kołobrzeg aktywnie uczestniczyć będzie Stowarzyszenie Klubu Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego oraz Sekcja Futsal Klubu Gdyńskiego Kibica NiepełnosprawnegoZawodnicy obu drużyn wyjdą w asyście eskorty złożonej z osób niepełnosprawnych w różnym wieku i z różnymi niepełnosprawnościami z promocyjnym banerem STADIONY BEZ BARIER. Drużyny wraz z sędziami ustawią się do wspólnego zdjęcia. Zaproszone zostaną przez Stowarzyszenie nowe osoby niewidome i niedowidzące,  aby "zobaczyły" mecz dzięki audiodeskrypcji.

 

 

 [z uwagi na duży rozmiar pliku, zapraszamy na www.arka.gdynia.pl w celu obejrzenia materiału video]

 

Szósta już odsłona akcji ma na celu promocję polskich stadionów jako dostępnych, bezpiecznych i przyjaznych dla wszystkich kibiców, niezależnie od stanu zdrowia, specjalnych potrzeb czy ewentualnych dysfunkcji.

 

– Nasze stadiony i kluby są dostępne dla wszystkich, dlatego zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami do uczestnictwa w meczach i wspólnego przeżywania piłkarskich emocji na trybunach. W styczniu tego roku, wspólnie z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych, zaprezentowaliśmy program „Klub Bez Barier”, który ma na celu rozpowszechnienie idei dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jego celem jest wskazanie dobrych praktyk oraz podniesienie świadomości na temat dostępności infrastruktury i usług na meczach piłki nożnej. To się ciągle zmienia, co bardzo mnie cieszy, gdyż sportowe emocje nie mają barier. Zapraszamy na stadiony!  – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

– Świat piłkarski zna wiele przykładów pokazujących, że żadne niepełnosprawności nie stanowią przeszkody w kibicowaniu ulubionym drużynom. Przed laty kibice wspierali się wzajemnie, by pomagać pokonywać bariery tym, którzy mają trudności z dostaniem się na mecz. Obecnie możemy być dumni, że nowe obiekty Ekstraklasy są stadionami bez barier, projektowanymi i budowanymi w taki sposób, by były przyjazne dla wszystkich kibiców. Od lat dostosowywane są także starsze obiekty w całej Polsce i kluby na bieżąco dbają, aby stadiony były otwarte i przyjazne dla wszystkich poprzez udostępnianie zaawansowanych rozwiązań, pozwalających pokonywać różnorodne przeszkody, nie tylko ruchowe. Cieszymy się z kolejnej edycji akcji „Stadiony bez barier”, która pomaga promować uczestnictwo w meczach wśród osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale też edukuje przez dobry przykład podmioty nie tylko ze świata sportu, jak ważne jest dbanie o wyrównywanie szans – komentuje Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy SA.

 

 Cieszy i napawa wielką dumą fakt, że szósta już edycja akcji „Stadiony Bez Barier” cieszy się coraz większą popularnością i zaangażowanych jest w nią wielu interesariuszy. Polskie kluby oraz organizacje skupione wokół kibiców z niepełnosprawnością przewidują wiele akcji, które podkreślą istotę udziału osób ze specjalnymi potrzebami w sporcie, a w szczególności w meczach piłki nożnej. Akcje takie jak ta przynoszą chlubę zarówno w Polsce, jak i w Europie. Są kolejnym dowodem na to, że stadiony są miejscem dla wszystkich. O jej efektach będziemy z pewnością z radością i dumą opowiadać na zbliżającej się międzynarodowej konferencji dotyczącej kibiców z niepełnosprawnością – dodaje Michał Fitas, Prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

 

 

Spotkajmy się #NaStadionie!

 


 

SPONSORZY MECZU


 



 

 
 
img