Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2024-07-10  - Autor: tr  - Źródło: własne

W rozegranym na obiektach Randers FC meczu kontrolnym Arka Gdynia przegrała z gospodarzami 1:2 (1:1).

Sparing nr 3 - lato 2024

Randers FC - Arka Gdynia 2:1 (1:1)

Bramki: Ubandoma 28', Danho 77' - Sobczak 15'

żółta kartka: Navarro

Arka I połowa: Węglarz - Stolc, Górecki, Marcjanik, Lipkowski - Gaprindaszwili, Zieliński, Borecki, Ratajczyk - Sobczak, Czubak

Arka II połowa: Lenarcik - Navarro, Górecki (60' Azacki), Marcjanik, Lipkowski (60' Gojny) - Staniszewski - Gaprindaszwili (60' Oliveira), Vitalucci, Jakubczyk, Ratajczyk - Czubak (60' Adamczyk).

Gospodarze zapraszali na to spotkanie, przy okazji organizując piknik rodzinny. Sprzyjała temu pogoda, która od 2 dni poprawiła się w Danii i można powiedzieć, że Arka trafiła idealnie... W tym samym czasie w Gdyni, w trakcie 2 połowy rozpętała się burza i zapewne taki mecz musiałby być przerwany...

W wyjściowym składzie znalazł się oficjalnie świeżo potwierdzony kontraktem Tornike Gaprindaszwili.

On asystował przy pierwszej bramce w tym meczu. W 15. minucie faulowany na prawej stronie był Wojciech Zieliński. Na wysokości pola karnego Arka wykonywała rzut wolny. Dośrodkowanie Tornike wybił na róg głową obrońca gospodarzy. Pierwsze dośrodkowanie po ziemi, ponownie wybili obrońcy, ale przy drugiej centrze, piłka spadła na środku pola bramkowego. Tam w zamieszaniu sprytniejszy od obrońcy był Szymon Sobczak, który niemal będąc już w parterze uderzył po ziemi i Arka objęła prowadzenie.

W 28. minucie gospodarze wyrównali. Dokładna centra z lewej strony, mimo asysty naszych dwóch zawodników, dotarła w pole karne na głowę Ubandomy, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Węglarzowi.

Tuż przed końcowym gwizdkiem na przerwę Randers oddało groźny strzał głową, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką bramki Węglarza.

W przerwie nastąpiły zmiany, a także zmieniło się ustawienie naszego zespołu. W 49. minucie szybką akcję przeprowadzili  gospodarze.  Zagranie z prawej strony w pole karne skutecznie wybił na róg wracający za zawodnikiem rywali Tornike. Chwilę później mógł być bohaterem akcji ofensywnej Arki.

W 51. minucie akcja Arki prawą stroną zakończyła się dynamicznym wejściem w pole karne i uderzeniem Gruzina w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze na linii bramkowej i wyszła w pole. Było tak blisko…

Po kilku minutach dobrą okazję miał Karol Czubak, lecz jego uderzenie głową było nieprecyzyjne.

W 77. minucie walkę o piłkę w środku boiska, po wznowieniu przez Lenarcika, wygrali gospodarze. Piłka trafiła na lewe skrzydło do wchodzącego w pole karne Danho, który z ostrego kąta pokonał naszego bramkarza płaskim strzałem po ziemi.

W 85. minucie mieliśmy dobrą, składną akcję Arkowców lewą stroną. Po rozegraniu Adamczyka z Gojnym, piłka trafiła do Vitalucciego, który uderzył silnie, lecz nad bramką.

Do końca wynik nie uległ zmianie i na koniec zgrupowania Arka ulega gospodarzom 1:2.

Ostatnim sprawdzianem naszej drużyny przed ligą będzie sparing z Olimpią Grudziądz, który zostanie rozegrany na płycie głównej Stadionu Miejskiego w sobotę o godz. 17.00. Dla kibiców udostępniony będzie sektor A na trybunie Olimpijska. Wstęp wolny.