Serafin Szota z nowym kontraktem

21 czerwca 2026

Serafin Szota z nowym kontraktem

Autor: Tomasz Rybiński

Serafin Szota podpisał nowy kontrakt z Arką Gdynia i zameldował się również na zgrupowaniu w Opalenicy. Jego umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2026/27 i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 4 marca 1999 roku w Namysłowie do Arki dołączył przed rundą wiosenną ub. sezonu w styczniu. Rozegrał 10 spotkań.

Przygodę z piłką zaczynał w Starcie Namysłów, potem dołączył do Lecha Poznań.Tam przchodził przez kolejne szczeble juniorskie, a w wieku niespełna 18-lat trafił do zespołu Zagłębia Lubin U19 występującego w Centralnej Lidze Juniorów.

Debiut seniorski zapisał właśnie w barwach Miedziowych. 16 lipca 2017 roku zagrał w drugim zespole w Pucharze Polski przeciwko Gryfowi Wejherowo.

W pierwszym zespole swoje premierowe minuty w karierze rozegrał w barwach Odry Opole. Grał również dla Wisły Kraków, Stomilu Olsztyn, Widzewa Łódź i Śląska Wrocław.

W Arce jego doświadczenie przyda się w walce na pierwszoligowych boiskach.

Arka Gdynia FacebookArka Gdynia FacebookArka Gdynia InstagramArka Gdynia InstagramArka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia YouTubeArka Gdynia YouTubeArka Gdynia TikTokArka Gdynia TikTokArka Gdynia LinkedInArka Gdynia LinkedIn

Sponsorzy