
25 czerwca 2026
Oskar Kubiak przechodzi do Slavii Praga
Autor: Michał Kruszyński
Oskar Kubiak w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Arki Gdynia. Skrzydłowy przenosi się do czeskiej Slavii Praga.
19-latek trafił do Arki w czerwcu 2025 roku z trzecioligowej Wdy Świecie. Następnie został wypożyczony do drugoligowego Sokoła Kleczew, gdzie w rundzie jesiennej rozegrał 18 spotkań, w których zdobył 14 bramek i zanotował 5 asyst.

Bardzo dobra postawa na szczeblu centralnym zaowocowała udziałem w zimowym zgrupowaniu pierwszego zespołu w Turcji, po którym skrzydłowy na stałe wrócił do Żółto-Niebieskich. W barwach Arki rozegrał 14 spotkań, zdobywając 3 bramki i notując jedną asystę. Jego trafienie w Derbach Trójmiasta zostało wybrane golem miesiąca PKO BP Ekstraklasy.
Oskar, dziękujemy za grę w Arce Gdynia i życzymy powodzenia w dalszej karierze! Podbijaj świat!