Do Kielc po kolejne punkty!

23 sierpnia 2018

Do Kielc po kolejne punkty!

Arkowcy wyjechali dzisiaj do Kielc, gdzie jutro zmierzą się z miejscową Koroną.

Korona ma w tabeli 2 punkty więcej. Do tej pory zanotowała jedną porażkę, przegrywając u siebie z Legią 1:2. Arka na wyjazdach spisuje się bardzo dobrze. W 5 kolejkach w 3 meczach wyjazdowych zdobyła 5 oczek.

Mimo ogólnego bilansu spotkań na korzyść gospodarzy, Arka w ostatnich 3 potyczkach z kielczanami nie przegrała. Ostatnio w grudniu 2017 pokonała gospodarzy 3:0, a ozdobą meczu była bramka Mateusza Szwocha.

Zdobycie 3 punktów pozwoli na kierunek w stronę pierwszej ósemki.

To będzie wyjątkowy mecz dla trójki zawodników z kadry Zbigniewa Smółki. Nabil Aankour oraz Goran Cvijanović występowali w meczach przeciwko Arce w poprzednim sezonie w barwach Korony. Michał Janota grał w Kielcach w sezonie 2013/14 i jesienią 2014/15.

Zawodnicy przed tego typu meczami mówią o szacunku i sentymencie do poprzedniego klubu, ale reprezentują teraz barwy Arki i będą chcieli w Kielcach wygrać.

W ostatnim meczu Arki w Płocku bramki zdobywali napastnicy. Odblokowanie dla Macieja Jankowskiego, Aleksa Koleva i Rafała Siemaszki powinno pozytywnie ich nastawić do pojedynku w Kielcach niezależnie od tego, na kogo trener postawi od pierwszej minuty.

Mamy nadzieje, że jutro wieczorem będziemy świadkami dobrego meczu i zdobyczy punktowej żółto-niebieskich.

Poniżej przypominamy skrót meczu z ub. sezonu.

tr

BILETY NA MECZ Z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC

Do Kielc po kolejne punkty!-image
Do Kielc po kolejne punkty!-image
Arka Gdynia FacebookArka Gdynia FacebookArka Gdynia InstagramArka Gdynia InstagramArka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia YouTubeArka Gdynia YouTubeArka Gdynia TikTokArka Gdynia TikTokArka Gdynia LinkedInArka Gdynia LinkedIn

Sponsorzy