Adrian Purzycki na pokładzie Arki

9 czerwca 2022

Adrian Purzycki na pokładzie Arki

Adrian Purzycki został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. Pomocnik podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku. Zawiera ona opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony 2 sierpnia 1997 roku w Siedlcach zawodnik występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W poprzednim sezonie w barwach Górnika Polkowice rozegrał 31 spotkań w na zapleczu Ekstraklasy i zdobył dwie bramki.

Wcześniej bronił barw Miedzi Legnica, do której trafił z holenderskiej Fortuny Sittard. Na Dolnym Śląsku występował od wiosny 2018 do wiosny 2021 roku. Łącznie zebrał 80 meczów (w tym 17 w Ekstraklasie).

Gdy miał pięć lat wraz z rodzicami wyjechał do Anglii. Występował tam w zespołach młodzieżowych Wigan Athletic FC. Przez kilka miesięcy był także zawodnikiem Polonii Warszawa. Latem 2016 odszedł z Wigan i podpisał kontrakt z Fortuną Sittard, która grała w drugiej klasie rozgrywkowej w Holandii. W pierwszym zespole rozegrał tam 10 meczów, sześć razy wystąpił zaś w zespole do lat 21. Następnie trafił do Miedzi Legnica.

- Adrian to zawodnik wciąż rozwojowy (1997 rocznik - red.), a jednocześnie dojrzały piłkarsko i ograny na poziomie 1 ligi. Liczę, że wzmocni rywalizację w środku pola - skomentował przyjście do Arki 24-latka prezes Arki Michał Kołakowski.

Purzycki posiada polskie i angielskie obywatelstwo. W latach 2014-16 był regularnie powoływany do reprezentacji Polski U18, U19 i U20. Co ciekawe, w 2015 roku, w kadrze U19 prowadzonej wówczas przez Rafała Janasa, regularnie grali zawodnicy powoływani także z angielskich klubów. Jednym z nich był Adrian Purzycki z Wigan Athletic, a drugim... Hubert Adamczyk z Chelsea. Dzisiaj ich drogi ponownie zejdą się w Arce Gdynia.

Witamy na pokładzie!

Arka Gdynia FacebookArka Gdynia FacebookArka Gdynia InstagramArka Gdynia InstagramArka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia YouTubeArka Gdynia YouTubeArka Gdynia TikTokArka Gdynia TikTokArka Gdynia LinkedInArka Gdynia LinkedIn

Sponsorzy