4. liga: Arka II wygrała z Gromem

28 października 2021

4. liga: Arka II wygrała z Gromem

W środku tygodnia została rozegrana część spotkań w ramach 13. kolejki 4. ligi RWS Investment Group. Arka II Gdynia pokonała na wyjeździe Grom Nowy Staw 1:0 po bramce Kornela Przyborowskiego.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 13. kolejka

Grom Nowy Staw - Arka II Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: Przyborowski 80'

Arka II: Molenda - Ślesicki, Mirończuk, Skręta, Capar - Własny (63' Baranowski), Rusnak - Przyborowski, Ryk, Soboczyński (80' Plackowski) - Trela (76' Parulski)

Mecz w Nowym Stawie był bardzo wyrównany. Arkowcy skutecznie przeciwstawili się silniejszemu fizycznie przeciwnikowi, co zaowocowało zdobyciem kompletu punktów. Dobra gra naszego młodego zespołu, którzy przeważali pod względem umiejętności technicznych, pozwoliła stworzyć kilka sytuacji, ale początkowo nie udało się ich zamienić na bramki. Trzeba oddać, że szanse miał także Grom, lecz na posterunku był Molenda. Wynik meczu rozstrzygnęła akcja z końcówki. W 80 min. żółto-niebiescy wykorzystali błąd obrońcy rywali, a w sytuacji "sam na sam" bramkarza pokonał Przyborowski. Asystę zanotował wprowadzony kilka minut wcześniej z ławki Parulski, który obsłużył strzelca prostopadłym podaniem. Pomimo prób gospodarzy, podopieczni trenera Cieślika do końca zagrali dobrze w obronie, dzięki czemu rezultat nie uległ już zmianie i po ostatnim gwizdku mogli oni unieść ręce w geście triumfu.

W następnej kolejce Arka II zagra 6 listopada u siebie z Lechią II Gdańsk.

4. liga: Arka II wygrała z Gromem-image
Arka Gdynia FacebookArka Gdynia FacebookArka Gdynia InstagramArka Gdynia InstagramArka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia YouTubeArka Gdynia YouTubeArka Gdynia TikTokArka Gdynia TikTokArka Gdynia LinkedInArka Gdynia LinkedIn

Sponsorzy