19.09.2012

Polonia Bytom - Arka 0:1. "Tolek" przerywa złą serię!

Arka skromnie, ale jak najbardziej zasłużenie wygrywa w Bytomiu i przywiezie do domu trzy punkty. Tym razem obyło się bez horroru w końcówce, którą zespół Nemeca rozegrał wzorowo, a Polonia jedynie bramkarzowi może zawdzięczać utratę zaledwie jednego gola.

8. kolejka I ligi

Polonia Bytom - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramki: Krajanowski 19'

Polonia: Mika - Kulpaka (69' Białkowski), Baran, Broniewicz, Michalak, Gamla (80' Walesa), Alancewicz, Górkiewicz, Płókarz (61' Kaczor), Szkatuła, Cempa

Arka: Szlaga - Tadrowski,  Sobieraj, Jarzębowski, Dettlaff -  Krajanowski, Rzuchowski (85' Brodziński), Pruchnik,  Tomasik  - Szwoch (59' da Silva) -  Górski (70' Formella)

Żółte kartki: Alancewicz, Górkiewicz, Broniewicz, Białkowski - Rzuchowski, Formella

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

2 min - groźna akcja Płókarza prawą stroną przyniosła Polonii na szczęście tylko kornera

3 min - Broniewicz trafił głową w boczną siatkę!

7 min - coraz dłużej Arka utrzymuje się przy piłce na połowie Polonii. Na razie jeszcze brakuje nam dokładności w okolicach pola karnego, aby móc stworzyć sytuację strzelecką

8 min - o mały włos Alancewicz stanąłby oko w oko ze Szlagą, ale ofiarną interwencją popisał się Sobieraj!

11 min - Szwoch z rzutu rożnego, ale radzą sobie gospodarze. A tymczasem do historycznego wydarzenia doszło z Świnoujściu, gdzie Flota straciła pierwszego gola w sezonie w meczu GKS Katowice.

16 min - Arka zaprzepaściła doskonałą okazję na bramkę! Tomasik naciskany przez obrońcę spudłował z 5 metrów, po tym jak świetnie dograł mu z boku piłkę Krajanowski!

19 min - GOOOLLL dla Arki! Krajanowski posyła piłkę tuż przy słupku z ok. 14 metrów! Dogrywał mu piłkę Tomasik, a reżyserem całej sytuacji był Szwoch!

20 min - trzeba przyznać, że Krajanowski jak do tej pory jest najlepszym zawodnikiem na placu gry

25 min - Pruchnik starał się oddać strzał głową z 15m, ale to było zbyt daleko, aby zaskoczyć Mikę

27 min - Górski uderzył z 22m, ale będzie tylko rzut rożny

28 min - centra Tomasika spadła na głowy obrońców, ale niewiele zabrakło, aby Górski wyprzedził Mikę tuż przed złapaniem przez niego piłki

35 min - znów świetna okazja zmarnowana przez Tomasika! Nasz skrzydłowy uprzedził Mikę i trącił piłkę, ale ta przeleciała obok słupka!

39 min - kapitalny strzał Tomasika z rzutu wolnego z 25 metrów! Piłka niechybnie wpadła byłaby w samo okienko bramki Polonii, ale Mika fantastyczną interwencją ratuje swój zespół!

45 min - Szkatuła bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego z 25m, ale na medal spisał się Szlaga!

45+1 min - rzut rożny sprawił sporo problemów arkowcom. Nieco przyblokowany przez własnych obrońców Szlaga jedynie przedłużył lot piłki, a zawodnik Polonii na szczęście nie zdołał skierować piłki do siatki

45+2 min - bardzo mocny strzał Rzuchowskiego zza pola karnego poszybował nad bramką

PRZERWA - gdyby nie dość nerwowa końcówka, możnaby podsumować pierwszą połowę jako stojącą pod znakiem dominacji Arki. Bez wątpienia bohaterem naszego zespołu jak do tej pory jest Krajanowski, nie tylko strzelec gola, ale pracujący na całej długości boiska. W Polonii na uznanie zasługuje Mateusz Mika, który bardzo dobrymi interwencjami uchronił gospodarzy przed utratą większej ilościi bramek.

54 min - rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonał Tomasik. Mocna piłka najpierw minimalnie minęła Górskiego, a po chwili słupek bramki Polonii!

55 min - po rzucie rożnym w polu karnym mocno sie zakotłowało! Dwie próby strzału zablokowali nasi obrońcy!

58 min - Polonia próbuje rozgrywać piłkę, ale bez większych efektów. Arka będzie próbowała kontrować i z myślą o tym na boisku melduje się da Silva za zmęczonego Szwocha

61 min - próba akcji na jeden kontakt w wykonaniu gdynian mogła przynieść efekt, ale ostatnie zagranie do Rzuchowskiego było niedokładne

63 min - strzał z dużej odległości bytomian poleciał wysoko nad bramką

65 min - Pruchnik coraz częściej chwyta się na nogę, chyba będzie konieczna zmiana. Szkoda, bo dziś Radek rozgrywa dobre zawody.

67 min - mogło byc groźnie po zagraniu w pole karne Jarzębowskiego. Przedłużył głową tą piłkę Górski, a strzał oddawał Rzuchowski. Mika dobrze jednak interweniował.

71 min - na boisku pojawia się Formella, ale zmienia nie Pruchnika, lecz Górskiego

74 min - Tomasik z rzutu wolnego z 30m, ale Mika na posterunku

75 min - kolejna w tym meczu ładna akcja ofensywna Dettlaffa i zagranie w środek pola karnego, ale połapali się w tym bytomianie

76 min - Krajanowski znów mógł zdobyć gola! Ładnie ograł rywala na 20m przed bramką, oddał płaski strzał, lecz Mika znów nie dał się pokonać!

82 min - Tomasik dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, ale za głęboko i piłka wpada w ręce Miki

84 min - Formella do Rzuchowskiego na 15m, ale strzał pomocnika zbyt lekki i znów bez problemów Mika

90 min - nie udało się podwyższyć prowadzenia, więc znów czeka nas nerwowa końcówka!

91 min - szybka kontra Arki, da Silva do Brodzińskiego na 17m, świetny strzał naszego obrońcy broni Mika!

90+4 min - Krajanowski niczym Włodzimierz Smolarek do narożnika boiska!

KONIEC - Nareszcie! W pełni zasłużone zwycięstwo podopiecznych Petra Nemca, choć momentami bywało nerwowo. Krajanowski swój świetny występ udokumentował bramką i dał naszemu zespołowi upragnione trzy punkty.