31.08.2012

Nasi rywale w liczbach: Zawisza Bydgoszcz

Ostatnie dwa spotkania wyjazdowe, przypomniały niestety bolączkę z poprzedniego sezonu, czyli tracone bramki w końcówkach spotkań. Jednak następny mecz już w sobotę, a rywalem będzie bydgoski Zawisza. Pozostaje mieć nadzieję że w tym spotkaniu żółto- niebiescy także nawiążą do poprzedniego sezonu, kiedy to wygrali 5:2 po bardzo dobrym spotkaniu. Obecnie Zawisza zajmuje drugie miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie.

W drużynie prowadzonej przez Jurija Szatałowa w przerwie letniej doszło do zmian w składzie. Do zespołów z Ekstraklasy odeszli Paweł Oleksy do Piasta Gliwice, Martins Ekwueme do Zagłębia Lubin, oraz Paweł Strąk do Górnika Zabrze. W ich miejsce sprowadzeni zostali zawodnicy o uznanych nazwiskach: Paweł Abbott, Kamil Drygas, Hermes, Wojciech Kaczmarek, Daniel Mąka, oraz Jacek Popek. Czy takie efektowne transfery przełożą się na efektywną grę przekonamy się w trakcie rozgrywek.

Bilans spotkań Zawiszy Bydgoszcz w sezonie 2012/2013: 3 zwycięstwa  – 1 remis – 0 porażek
U siebie: 1 zwycięstwo – 1 remis – 0 porażek
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek

Sezon Zawisza  rozpoczął od zwycięstwa nad Sokołem Aleksandrow Łódzki na wyjeździe 5:0. W kolejnym spotkaniu bydgoszczanie rozpoczęli rozgrywki ligowe w równie imponującym stylu pokonując na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 5:0. W kolejnym spotkaniu w ramach 1/16 Pucharu Polski przyszła kolej na  porażkę na własnym stadionie z Cracovią 0:2. W 2 kolejce 1 ligi Zawisza zremisował na własnym stadionie bezbramkowo z beniaminkiem GKS Tychy. W drugim wyjazdowym pojedynku w lidze, podopieczni Jurija Szatałowa wygrali z innym beniaminkiem Miedzią Legnica 2:1. W 4 kolejce  wygrali na własnym stadionie z Okocimskim KS 4:0.

Bilans bramek: 11 strzelone – 1 stracone
U siebie: 4 strzelona – 0 straconych
Na wyjeździe: 7 strzelone – 1 stracona

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 9                                      Bramki stracone z akcji: 0
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                     Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 1                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 4                          Bramki stracone w 1. połowie: 1

Bilans bramkowy zespołu z Bydgoszczy jest imponujący, 11 bramek strzelonych przy tylko 1 bramce straconej. Co ciekawe skuteczniejszy Zawisza jest na wyjazdach gdzie zdobył 7 bramek. Jedyna bramka stracona padła po rzucie karnym w meczu z Miedzią Legnica. Jedną bramkę piłkarze Jurija Szatałowa zdobyli z rzutu karnego, jedna bramka zdobyta była także za sprawą gola samobójczego. Zawisza skuteczniejszy jest w drugich częściach spotkań, natomiast jedyna bramka stracona padła w pierwszym kwadransie spotkania w Legnicy.