TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

06.08.2012

Tadrowski młodzieżowcem - wykładnia PZPN.

W nawiązaniu do informacji o ewentualnym walkowerze dla Arki za mecz z Wartą informujemy, że Arka przed rozpoczęciem rozgrywek otrzymała informację potwierdzającą uznanie Juliena Tadrowskiego jako zawodnika młodzieżowego.

 

Departament prawny  reprezentowany przez Pana Łukasza Wachowskiego przesłał w tej sprawie stosowne oświadczenie, które cytujemy w całości:

 

Zgodnie z Uchwałą nr VIII/123 z dnia 16 czerwca 2011 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie określenia liczby zawodników młodzieżowych uczestniczących w meczach I i II ligi w sezonie 2011/2012 i następnych:
 
Zawodnikami młodzieżowymi są zawodnicy szkoleni w klubach zrzeszonych w PZPN, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego ukończyli 21 rok życia oraz zawodnicy młodsi.


Jednocześnie  Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN  oznacza zawodnika, który – bez względu na swoją narodowość lub wiek – był lub może być zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończy 21 rok życia).
 

Jednocześnie informuję, iż wykładnia PZPN w sprawach tożsamych ze sprawą zawodnika Juliena Tadrowski jest taka, iż jeśli zawodnik posiada obywatelstwo polskie, a nie był szkolony przez polski Klub, to mimo powyższego uznaje się, iż w przypadku spełnienia pozostałych kryteriów, jest uznawany za zawodnika młodzieżowego.
 
 Taką wykładnie otrzymał także Departament Rozgrywek PZPN przed sezonem.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia