27.05.2012

Arka - Pogoń 0:2. Smutny koniec sezonu.

Smutny koniec sezonu w Gdyni, bo Arka przegrała przed własną publicznością z Pogonią. Teraz nadejdzie czas podsumowań i wyciągania wniosków, aby przyszły sezon był dla nas zdecydowanie bardziej radosny.

34. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
Bramki: Noll 41', Budka 89'

Arka: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Jarzębowski, Radzewicz - Jędrzejowski (56' Kowalski), Pruchnik (84' Benat), Radosavljević, Kuklis, Tomasik - Nwaogu (71' Flis).

Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Hernani, Golla, Noll - Kolendowicz, Ława, Edi (75' Budka), Akahoshi, Frączczak - Sotirović.

Żółte kartki: Radzewicz, Kuklis - Noll, Edi, Akahoshi

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 3412

Przed meczem byliśmy świadkami bardzo miłej uroczystości, w której nagrody za zwycięstwa w swoich rozgrywkach odebrali Juniorzy Starsi Arki oraz triumfatorzy w rozgrywkach IV ligi zespół rezerw.

Nagrody odebrali również Dariusz Formella za brązowy medal Mistrzostw Europy U-17 oraz Jakub Kowalski jako najlepszy piłkarz żółto-niebieskich w głosowaniu internautów.

1 min - ruszyli od samego początku goście. Dobrze jednak zachowują się obrońcy Arki i nie dopuszczają do oddania strzału rywali.

3 min - już w trzeciej minucie żółtą kartkę powinien otrzymać Ława po brutalnym faulu na Kuklisie, ale warszawski arbiter na taki krok się nie zdecydował.

7 min - Arka ma problem z opuszczeniem własnej połowy, ale Portowcy nie potrafią przeprowadzić żadnej składnej akcji

12 min - Nwaogu poturbowanya pada tuż przed polem karnym Pogoni, ale gwizdek sędziego milczy.

15 min - wydaje się, że Arka wreszcie przebija się do ofensywy. Dosrodkowanie Radzewicza w pole karne pada łupem obrońców Pogoni.

16 min - koronkowa akcja Pogoni kończy sie pierwszym celnym strzałem Pogoni. Jego autorem był Sotirović, ale Szromnik bardzo dobrze odbija piłkę na rzut rożny!

20 min - po faulu Hernaniego na Nwaogu rzut wolny spod linii bocznej wykonuje Kuklis. Dosrodkowanie w pole karne wybite zostało na 20 metr, a tam bez zastanowienia uderzył Tomasik. Szkoda, że niecelnie.

24 min - poprzeczka ratuje Pogoń! Nwaogu powalczył w swoim stylu z obrońcami Pogoni i choć ewidentnie faulowany zdołał oddać strzał!. Poprzeczka, ale Arce należał się rzut karny!

26 min - Radosavljević strzela z 23 metrów, ale piłka w bezpiecznej odległosci mija bramkę Janukiewicza.

28 min - katastrofalna próba strzału Ediego Andradiny

31 min - dwa rzuty rożne egzekwowali goście, ale nie zdołali zagrozić Szromnikowi.

34 min - Tomasik pada w polu karnym Pogoni, ale sędzia znów nie zdecydował się przeznać gdynianom rzutu karnego!

35 min - dobra, szybka akcja Jędrzejowskiego, lecz jego zagranie do Nwaogu niezbyt celne

41 min - dziwna decyzja sędziego przyznająca rzut wolny Pogoni spod linii końcowej. Edi zagrywa piłkę wprost w Szromnika, a ten nie łapie piłki i z jednego metra do bramki zapakował ją Noll!

44 min - z rzutu rożnego zagrywał Kuklis, a do strzału złożył się Jarzębowski. Zagrana przez niego piłka bardziej była podaniem do bramkarza niż strzałem.

45 min - niecelny strzał Ławy z ok. 25 metrów.

PRZERWA - po początkowej przewadze gości, potem bylismy już świadkami wyrównanego meczu, w którym groźniejsze akcje potrafili stworzyć Arkowcy. Jednak to gospodarze tracą bramkę niemal na własne życzenie i wierzymy, że są w stanie doprowadzić do wyrównania, a później ograć Pogoń, bo ta niczym dziś nie zachwyca. Po zespole grającym o awans spodziewaliśmy się mimo wszystko czegoś wiecej.

49 min - początek ostatnich 45min. tego sezonu nie pozostawia wątpliwości, że Pogoń skupi się na szanowaniu piłki i będzie starać się utrzymać ten wynik

51 min - osamotniony Nwaogu próbował w pojedynkę poradzic sobie z trójką obrońców Pogoni, ale był bez szans.

53 min - niegroźny wydawało się strzał Ediego odbił jeszcze Jarzębowski i szczęśliwie piłka mija słupek bramki, w której Szromnik był juz w drugim narożniku

59 min - bardzo dobra próba dośrodkowania Kowalskiego, do którego starał się dojść Tomasik, ale akcję przerwał sędzia dopatrując się spalonego.

65 min - szybka akcja Arki zakończyła się pewnym chwytem piłki przez Janukiewicza

73 min - swietna akcja na skrzydle Radzewicza, który wystawił idealną piłkę Tomasikowi, a strzał naszgo skrzydłowego został zablokowany

79 min - mogło byc bardzo groźnie, gdyby tylko znów sędzie nie dopatrzył się spalonego przy dośrodkowaniu Radzewicza i wybiegajacych zza pleców obrońców gdynian.

81  min - Radzewicz z rzutu rożnego, a piłka spada na głowę Jarzębowskiego. Kapitan Arki ma czego żałować, bo jego uderzenie nie bylo czyste.

84 min - Budka uderza z ok. 18 metrów bardzo wysoko nad poprzeczką

87 min - Budka doskonale zachował się w polu karnym Arki, połozył już Szromnika, ale piłkę zagraną do pustej bramki w ostatnij chwili wybija Brodziński!

89 min - gol dla Pogoni. Budka ogrywa Radzewiczaii dokladnym strzałem nie daje szans Szromnikowi.

KONIEC - Pogoń wywalczyła w Gdyni awans, a Arka będzie o nim marzyć w przyszłym sezonie. Dziś goście byli bardziej zdeterminowani i dlatego mogą dziś szczęśliwi wracać do Szczecina. W Gdyni teraz dojdzie do podsumowań, ocen i wyciągania wniosków, aby za rok móc przeżywać to, co stało się udziałem Portowców.