20.05.2012

Polonia - Arka 1:3. Pocałunek śmierci.

Jeśli ktoś liczył, że Arka odda punkty Polonii, mocno się przeliczył. Gdynianie wykorzystali bezwzględnie błędy gospodarzy i pewnie wygrali w Bytomiu 3:1 po trafieniach Brodzińskiego, Flisa i Kowalskiego. Tym samym po raz drugi w tych rozgrywkach gdynianie zadecydowali o przykrym losie swoich rywali.

33. kolejka I ligi

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 (1:0)
Bramki: Mąka 15' - Brodziński 57', Flis 66', Kowalski 86'

Polonia: Cabaj - Wilczyński, Dubra, Tanżyna, Michalak, Hermes (46' Kobylik), Alancewicz (59' Maliszewski), Mąka, Paulista (64' Szkatuła), Białkowski, Trytko.

Arka: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jędrzejowski (76' Kowalski), Pruchnik, Jarzębowski, Radosavljević, Kuklis (79' Szwoch) - Flis (84' Niedziela).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

1 min - dziś spodziewamy się zdecydowanych ataków Polonii, która w ostatnich meczach pokazuje pełną determinację w walce o utrzymanie. Arkowcy będą chcieli wykorzystać odważne ataki rywali.

1 min - jakby na przekór naszych słów pierwszą groźną akcję stworzyła Arka. Z ostrego kąta niecelnie uderzał Jędrzejowski!

4 min - czujność zachował Szromnik, który uprzedził dobrze znanego w Gdyni Przemka Trytkę

5 min - znów pokazał się Jędrzejowski - tym razem zagrana przez niego w pole karne piłka pada łupem Cabaja.

6 min - piłkarze Arki dobrze asekurowali Trytkę, do którego próbował podawać Paulista.

10 min - tym razem to Cabaj wyjściem z bramki uprzedza napastnika Arki. Dziś jest nim od pierwszej minuty Flis.

11 min - Pierwsza naprawdę groźna akcja Polonii! Białkowski uderza z pierwszej piłki pod poprzeczkę, ale Szromnik fantastycznie przenosi futbolówkę nad bramkę!

13 min - motywacja gospodarzy może jeszcze bardziej wzrosnąć, bo do Bytomia dotarły bardzo dobre dla nich wieści z innych stadionów

15 min - gol dla Polonii! Mąka świetnie odnalazł się w polu karnym Arki i pootrzymaniu piłki od Białkowskiego nie miał problemów z pokonaniem Szromnika!

16 min - Arka mogła i powinna wyrównać! Kuklis z siedmiu metrów przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką!

22 min - znów było groźnie pod naszą bramką. Trytko przeniósł piłkę nad Szromnikiem, ale o asekuracji nie zapomnieli gdyńscy obrońcy.

24 min - minęła połowa pierwszej odsłony meczu, a ponieważ meczowi towarzyszy bardzo wysoka temperatura, sedzia pozwolił obu zespołom na krótką przerwę celem uzupełnienia płynów

28 min - Wilczyński udaremnił powodzenie akcji swoich niedawnych kolegów, przecinając podanie Jędrzejowskiego do Radzewicza

29 min - wygląda na to, że już dziś poznamy pierwszego z nowych zespołów Ekstraklasy. Piast prowadzi w swoim meczu, a Termalica konsekwentnie przegrywa w kolejnym spotkaniu na finiszu rozgrywek...

37 min - były piłkarz Polonii, dziś grający w barwach Arki Marcin Radzewicz popisał się ładną akcją indywidualną, zakończoną celnym strzałem z prawej nogi, lecz wprost w Cabaja.

40 min - Mąka był bliski zdobycia drugiego gola! To on wykonał rzut wolny z 18m podyktowany za faul na Trytce i pomylił się zaledwie o kilkanascie centymetrów!

42 min - w końcówce pierwsze połowy natarła Arka! Dośrodkował Radzewicz, a głową uderzył Prcuhnik - piłka zatrzymała się na słupku!

43 min - Radosavljević dochodzi do piłki po rzucie rożnym, oddaje strzał, ale niestety niecelny!

45 min - rzut wolny z ok. 25 m od bramki Cabaja. Arka próbowała rozegrać piłkę i niewiele brakowało, a jej akcja zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie odważnie wychodzący z bramki Cabaj.

PRZERWA - Polonia realizuje swój plan, bo prowadzi do przerwy, podczas gdy jej rywale w walce o utrzymanie przegrywają swoje spotkania. Nadzieję na korzystny wynik dla Arki daje końcówka pierwszej odsłony, gdy żółto-niebiescy zaatakowali zdecydowanie odważniej i byli bliscy wyrównania.

46 min - drugą połowę dobrze rozpoczęli Arkowcy. Na początek uderzył Pruchnik, tyle że niecelnie.

49 min - znakomita sytuacja dla Arki! Znów zaprzepaścił ją Kuklis, który tym razem przegrał pojedynek z Cabajem! Świetnie podawał Pruchnik.

51 min - Arka nie ustaje w atakach. Strzelał Radosavljević, lecz został zablokowany.

53 min - goście praktycznie nie wychodzą z pola karnego Polonii. Biją kolejne rzuty rożne, ale bytomianie wciąż szczęśliwie się bronią.

55 min - zabójcza kontra mogła pokarać Arkę, lecz trytko skiksował w idealnej okazji!

57 min - GOOOOOLLLLL dla Arki!! Zdecydowana przewaga gdynian wreszcie została udokumentowana golem, którego autorem jest Brodziński! Nasz obrońca najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Polonii i mamy wyrównanie! Pierwszy gol Brodzińskiego w pierwszej drużynie Arki!

59 min - Arka mogła pójść za ciosem, ale Mazurkiewicz nie był w stanie opanować piłki po zagraniu Kuklisa!

64 min - Polonia zdążyła już przeprowadzić komplet zmian. Trener Fornalak robi, co może, aby odwrócić losy tego meczu

65 min - znów Arka bliska gola! Cabaj mija się z dośrodkowaniem Radzeiwcza, a Pruchnik, który był bliski zamknięcia tej akcji nie sięgnął futbolówki!

66 min - GOOOOOLLLLLLLLL!!! Flis daje prowadzenie Arce po kolejnym błędzie Cabaja!

68 min - Polonia zaczyna sięgać po rozpaczliwe środki. Z dystansu uderzał Szkatuła, ale ta próba nie miała szans powodzenia.

69 min - i znów do głosu dochodzi Arki. Akcję Flisa i Kuklisa tym razem dobrze "odczytał" Cabaj.

71 min - Szromnik dobrze zachował się przy uderzeniu Mąki, a przy próbie Trytki nie zawiedli gdyńscy obrońcy.

73 min - wyniki na innych stadionach wymarzone dla Polonii, ale okazało się, że Arka nie odda za darmo punktów w tym meczu i bytomianie mają niewiele ponad kwadrans na podtrzymanie swoich szans na utrzymanie.

77 min - kolejny strzał rozpaczy, tym razem autorstwa Wilczyńskiego

83 min - wszystko wyglada tak, jakby poloniści już nie wierzyli w utrzymanie...

86 min - GOOOOOLLLLLL dla Arki! Kowalski pogrąża Polonię! Wykorzystuje sytuację sam na sam Cabajem i zdobywa trzeciego gola dla gdynian!

88 min - Kowlaski postraszył Cabaja strzałem z dystansu.

90 min - znamy już wszystkich spadkowiczów. Pasjonująca będzie walka o awans, bo jedno z miejsc zostanie rozdzielone dopiero w ostatniej kolejcie, a Arka będzie znów w roli rozjemcy, bo zagra z jednym z kandydatów do awansu - Pogonią.

KONIEC - Mecz w Bytomiu może nie zachwycił swoim poziomem, ale emocji, dobrych akcji i bramek nie zabrakło. Arka była zespołem lepszym i udowodniła to końcowym rezultatem. Polonia niestety następny sezon spędzi na boiskach II ligi.