TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.11.2011

Dziś wspominamy :Chico".

Dziś mija 64 rocznica urodzin legendy Arki - śp. Zbigniewa Bielińskiego popularnie nazywanego "Chico".

 

Urodzony  17 listopada 1947 roku w Gdyni zmarł 20.06.2007 roku. Był wychowankiem Floty Gdynia, dla której także do ostatnich dni biło jego serce. W Arce znalazł się w 1966 roku, ale na stałe zawitał 3 lata później i gral w żółto-niebieskich barwach do 1982 roku. W latach 1983- 84 został trenerem  asystentem w Arce. Przez wiele lat do niego należał rekord wystepów i ilości sezonów. Dopiero Dariusz Ulanowski przebił te liczby! Pozostał klubowym rekordzistą jeśli chodzi o występy w Ekstraklasie - zaliczył ich aż 190! Był współautorem dwóch awansów doi ligi, zdowbywcą Pucharu Polski, uczestnikiem spotkań pucharowych z Beroe. Jego numer na koszulce (5) został zastrzeżony w uznaniu zasług dla klubu!

 

Debiutował  19 czerwca1966 roku z Unią Racibórz, a ostatni występ w Arce 2.10.1982 roku z Olimpią Elbląg. Ogółem rozegrał 397 spotkań, w których zdobył 10 bramek.

 

Z ciekawostek co nie umknęło naszemu dokumentaliście Maciejowi Witczakowi, warto odnotować fakt, iż Zbigniew Bieliński zaliczył także występ w bramce grając przeciwko Zawiszy Bydgoszcz w 1973 roku!

 

Był niezwykle lubianym człowiekiem zarówno w klubie jak i w każdym środowisku, które go znało.

 

tr








Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia