08.10.2011

Arka - Zawisza 5:2. Zapachniało Anglią!

Lekka mżawka i przyjemna temperatura, czyli warunki niczym w angielskiej Premiership, a do tego wszystkiego dostosowali się piłkarze obu drużyn, którzy stworzyli fantastyczne widowisko. Arka rozbiła lidera i beniaminka zarazem, Zawiszę Bydgoszcz 5:2!

13. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 5:2 (4:2)

Bramki: Benat 10' Arifović 28' Jarzębowski 31', Flis 36' 71' - Błąd 29', Klofik 37'

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski (79' Kasperkiewicz) - Kowalski, Benat, Arifović (75' Surdykowski) - Flis (83' Szwoch)

Zawisza: Witan - Ilków-Gołąb, Hrymowicz, Jankowski, Cuper - Majkowski (61' Jackiewicz), Ekwueme, Zawistowski, Błąd, Klofik (76' Masłowski) - Wójcicki

Żółte kartki: Krajanowski - Ilków-Gołąb, Jankowski, Zawistowski, Klofik, Hrymowicz, Jackiewic, Cuper

Sędzia: Radziszewski (Warszawa).

Widzów: 6880

0 min - zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek efektownie zaprezentowali się kibice Arki

3 min - obie drużyny rozpoczęły, widać że boją się popełnić na początku błąd

4 min - przed polem karnym Zawiszy ewidentnie faulowany Flis, ale gwizdek sędziego milczy!

10 min - Arka obejmuje prowadzenie! Flis świetnie rozegrał piłkę z Radzewiczem, wbiegł z lewej strony w pole karne, zagrał do Benata, a ten z 8m pakuje piłkę do siatki!

16 min - dobra kontra Arki. Piłkę wyprowadził Benat, odegrał na skrzydlo do Kowalskiego, a jego dośrodkowanie minimalnie było za wysokie dla Kuklisa.

17 min - Zawisza udowadnia, że należy do najbardziej ostro grających w całej lidze. Jego zawodnicy mają już trzy żółtka!

20 min - Jarzębowski stracił piłkę w środku pola i Zawisza wyszedł z kontrą. Na szczęście zagranie na piaty metr Wójcickiego nie doszlo do żadnego z jego kolegów.

25 min - znów szybka akcja gospodarzy, strzał Benata z 25 na rzut rożny zbija Witan.

26 min - Cuper oddaje zaskakujący strzał z 35 metrów, Juszczyk bał się złapać mokrą piłkę  i wybił na róg

28 min - 2:0 dla Arki! Fantastyczna kontra żółto-niebiskich - Flis zagrywa do wychodzącego na czystą pozycję Arifovića, a ten podwyższa wynik!

29 min - już po minucie kontaktową bramkę zdobywa Błąd, po nomen omen błędzie naszych obrońców. Asystę zalicza Majkowski.

31 min - Kowalski dosrodkował z rzutu wolnego spod linii środkowej, Jarzębowski wyskakuje przed bramkarzem i już jest 3:1! Ależ kapitalny mecz!

32 min - Benat móg rozłożyć Zawiszę na łopatki, ale jego strzał z 14 metrów w ostatniej chwili zablokowali obrońcy!

34 min - Arifović przepchnął obrońcę, piłka trafia na 20 metr do Jarzębowskiego, a ten uderza celnie, ale skutecznie broni Witan

36 min - Niewiarygodne! 4:1 dla Arki! Kolejna kontra Arki, Kowalski wykłada piłkę Flisowi, a ten nie daje szans bramkarzowi z Bydgoszczy!

37 min - bramki padają częściej niż  punkty w koszykówce! Przepiekny strzał Klofika z 30 metrów i Juszczyk bezradny!

45 min - po krótko rozegranym rzucie rożnym sprytnego strzału sprzed pola karnego spróbował Jankowski i niewiele się pomylił

PRZERWA - takiego meczu nie widziano w Trójmieście od lat!

46 min - Juszczyk instynktownie broni uderzenie głową z 5 metrów!

54 min - Jarzębowski spróbował strzału z 25m metrów, ale wyraźnie spudłował

56 min - kolejny kontratak Arki - Benat odgrywa na prawo do Arifovića, Bośniak chciał mu ją oddać, ale odrobinę za mocno ją zagrał i padła łupem Witana

57 min - z rzutu wolnego piłkę w szesnastkę wrzuca Radzewicz, głową przedłuża ją Flis i zabrakło milimetrów, a sięgnąłby jej Jarzębowski

63 min - Jackiewicz przenosi piłkę 10 metrów nad poprzeczką po podaniu Ekwueme

64 min - błąd Mazurkiewicza i Jackiewicz strzelając z ostrego kąta do pustej już bramki nieznacznie chybił

67 min - błędy tym razem Krajanowskiego, Mazurkiewicza i Juszczyka dały okazję strzału na pustą bramkę Klofikowi. Szczęście znów było przy Arce, bo futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka!

71 min - dobrze rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Kowalskiego i głową do siatki kieruje piłkę Flis!

81 min - Zawisza bije rekordy w kolekcjonowaniu żółtych kartek. To już siódmy kartonik dla Bydgoszczan!

85 min - Surdykowski dostał przypadkowo piłkę na 16m i od razu uderzył. Chyba niepotrzebnie, bo bez problemu chwycił piłkę Witan

88 min - znów szansę miał Surdykowski - skutecznie oszukał obrońcę, ale nieczysto uderzył

KONIEC - fantastyczny mecz w Gdyni i wielki występ drużyny Nemeca. Oby tak w każdym meczu!

Relacja: Arkadiusz  Skubek.