24.09.2011

Arka - Bogdanka 2:2. Było dużo bramek i emocji, punkt jest jeden.

Nie zabrakło emocji w meczu z Bogdanką Łęczna. Arka dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale za każdym razem podopieczni Piotra Rzepki zdołali wyrównać.

11. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Bogdanka Łęczna 2:2 (1:0)

Bramki: Arifović 3', Mazurkiewicz 69' - Perez 66', Nildo 72'

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kowalski (77' Jarzębowski), Kasperkiewicz, Benat, Kuklis -   Słowiński (57' Flis), Arifović (83' Surdykowski)

Górnik: Prusak - Sołdecki, Perez, Nikitović, Pielorz - Zuber (90' Kusiak), Bartoszewicz, Łuczak (67' Jhonatan), Renusz (46' Oziemczuk) - Nildo, Pesir

Żółte kartki: Arifović - Nikitović, Bartoszewicz, Renusz, Pesir

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 4400

Zobacz materiał przedstawiajacy kulisy meczu w ARKA-TV

2 min - po faulu na Kuklisie rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonywał Kowalski. Obrońca z Łęcznej wybija piłkę na rzut rożny tuż obok słupka własnej bramki

3 min - Gol!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Radzewicz, piłkę przedłużył Słowiński, a z najbliższej odległości bramkę zdobywa Arifović! Opłaciły się do znudzenia doskonalone w tym tygodniu stałe fragmenty na treningach.

13 min - Radzewicz wypuszcza podaniem Słowińskiego w pole karne. Młody napastnik nie dostrzegł lepiej ustawionych kolegów i sam próbował skończyć akcję, co przerwał Perez.

15 min - Bogdanka wyraźnie zaskoczona przebiegem sporadycznie zbliża się w okolice pola karnego gospodarzy.

17 min - pierwsze zagrożenie pod bramką Juszczyka. Po rzucie rożnym spore zamieszanie w naszym polem karnym, strzał oddaje Pesir, broni Juszczyk, a obrońcy oddalają niebezpieczeństwo

23 min - rzut wolny tuż przy linii bocznej pola karnego, ale wykonujący go Łuczak przenosi piłkę nad bramką

26 min - piłkarze Rzepki mają coraz więcej do powiedzenia i częściej oglądamy akcje na połowie Arki

32 min - mnożą się faule, a siły medyczne już cztery razy gościły na murawie

36 min - do piłki na 16. metreze dochodzi Kasperkiewicz i bez namysłu oddaje strzał, szkoda że niecelny

37 min - trzecia żółta kartka dla piłkarzy z Łęcznej. Co ciekawe, trzecia za faul na Kowalskim

39 min - z rzutu wolnego z dwudziestu metrów uderzył Mazurkiewicz, a piłka i milimetry minęła okienko bramki Prusaka

PRZERWA - po bardzo ciekawych pierwszych dwudziestu minutach gra stała się mocno chaotyczna, a na boisku mieliśmy bardzo dużo fauli. Prowadzenie żółto-niebieskich jest jednak zupełnie zasłużone, bo to gospodarze częściej zagrażają swoim rywalom pod ich bramką.

49 min - Słowiński uderzył z 30m, ale wyraźnie niecelnie

54 min - pierwszy strzał w tym meczu oddaje lider klasyfikacji strzelców - Nildo. Piłka minimalnie mija... chorągiewkę w narożniku boiska.

55 min - Juszczyk pewnie chwyta piłka po jednym z lekkich strzałów rywali

57 min - Nildo na dwumetrowym spalonym, ale arbiter puszcza grę! Na szczęscie naciskany przez obrońców mocno pudłuje z 14m. Po akcji nasi obrońcy oblegają asystenta arbitra i mają ogromne pretensje o tą decyzję!

63 min - fenomenalna akcja Benata, który mija dwóch rywali i zagrywa spod końcowej linii do osamotnionego Arifovića, ale świetnie wyczuł go Prusak, który przeciął to podanie...

66 min - rzut rożny dla Bogdanki, główkuje Nildo, odbija piłkę Juszczyk, ale z 2m piłkę do siatki kieruje Perez

69 min - Gol! błyskawiczna odpowiedź Arki! Z rzutu rożnego dośrodkowuje Kowalski, a Mazurkiewicz pięknym szczupakiem przywraca prowadzenie swojej drużynie!

72 min - znów mamy remis! Sołdecki na prawym skrzydle mija Radzewicza i wykłada dokładnie do Nildo, który pakuje piłkę pod poprzeczkę!

76 min - Kowalski wrzuca z rzutu wolnego, piłka trafia do Arifovica, który z 16m minimalnie chybia!

79 min - rzut wolny dla Arki z 20m. Uderza Kuklis, a piłka szybuje metr nad poprzeczką.

85 min - znowu rzut rożny dla Arki i znów było blisko gola! Najpierw stojący na czwartym metrze Benat nieczysto trafia w piłkę, a chwilę później Mazurkiewicz z 10 metrów posyła piłkę nad poprzeczką...

90 min - po błędzie obrony gości strzał z ostrego kąta oddaje Radzewicz, a Prusak zbija ją na korner