TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

06.06.2011

Zakończenie sezonu. Młoda Ekstraklasa wróci za rok?

Dziś po najlepszym w historii sezonie piłkarze zespołu Młodej Ekstraklasy spotkali się ze sztabem szkoleniowym i udali się na wakacje. W szczegółowym podsumowaniu analizowaliśmy dzisiaj przebieg równego bardzo sezonu podopiecznych Dariusza Mierzejewskiego. Ocena tego zespołu dokonywana jest jednak także przez pryzmat zawodników, którzy stanowią bezpośrednie zaplecze i uzupełnienie kadry pierwszej drużyny. Po spadku seniorów do I ligi zespół przestaje jednak istnieć. Wszyscy mają nadzieję, że tylko na rok.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4478_877779192aa9ad1cb463627d97aa2f85.jpg

 

Z większością młodych piłkarzy (kilku zawodników zabrakło z powodu kontuzji lub pobytu na kadrze) spotkali się trener koordynator młodzieży Jacek Dziubiński oraz szef skautingu Czesław Boguszewicz. Obecni byli trenerzy ME oraz zespołów juniorskich: Dariusz Mierzejewski, Arkadiusz Gaffka, Stanisław Mikołajczyk, Arkadiusz Zagórski, Robert Wilczyński, Krzysztof Janczak, Artur Górski, Tytus Smoliński oraz kierownicy Jerzy Rumian i Dariusz Ulanowski. Jak widać pion sportowy "Młodej Arki" stawił się w komplecie co potwierdza dobry klimat wzajemnej współpracy czego efektem było przenikanie do składu młodych najbardziej utalentowanych juniorów. Arka grała bowiem w tych rozgrywkach najmłodszym składem.

 

Co prawda w tym sezonie grało także sporo zawodników z pierwszej drużyny, ale trzeba przyznać, że trener Dariusz Mierzejewski umiejętnie komponował skład i za wyjątkiem wysokiej porażki z Ruchem nasz zespół nie ustępował innym drużynom.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4468_8880758f02916f84cdfff7760ae92b38.jpg

 

Dariusz Mierzejewski podziękował zawodnikom i wspólpracownikom za zaangażowanie i profesjonalne wykonywanie powierzonych obowiązków.  Na kwestię przebudowy pierwszej drużyny i w tym kontekście szansę zaistnienia większej ilości młodych graczy uwagę zwrócił trener Jacek Dziubiński. Wskazał także na aspekt przywiązania do barw klubowych i kierowania swoimi karierami w miarę samodzielnie, z unikaniem obiecujących "złote góry" menadżerów. Podkreślił, że nawet ci najzdolniejsi powinni się skupić na treningach. "Przed każdym z Was jeszcze ciężka praca, ale ten sezon pokazał, że warto. Teraz należy się Wam odpoczynek, a potem powrót do treningów!"

 

Młodych graczy dowartościował także Czesław Boguszewicz. "Działam w piłce w różnych rolach od wielu lat. Uważam, że na tle swoich kolegów z innych drużyn rozgrywek ME nie macie się czego wstydzić".

 

Ilu zawodników trafi do kadry pierwszego zespołu, kto zagra w zespole rezerw w IV lidze zobaczymy po ustabilizowaniu się sytuacji w drużynie seniorów. Warto dodać, że kilku zawodników wróci z wypożyczeń z innych klubów, a więc pole manewru będzie spore. To już jednak rola sztabów szkoleniowych aby "zagospodarować" wszystkich zawodników stosownie do ich poziomu sportowego.

 

Na końcu po prezentacji fragmentów spotkań z minionego właśnie sezonu przygotowanych przez Arka-TV wręczono pamiątkowe upominki trzem zawodnikom:

 

Bartoszowi Brodzińskiemu - za bardzo dobre wypełnianie roli kapitana na i poza boiskiem.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4492ddd_127d04f630fddea5b5c2811071a9cd1d.jpg

 


Mateuszowi Szwochowi -  za udział we wszystkich meczach sezonu, nie zawsze w pełnym wymiarze, ale zawsze w wiodącej roli znamionującej już teraz sporą klasę. Podkreślono, że cieszy takze fakt iż przybyło mu 3 kg, ale jak widać na zdjęciu poniżej trenerzy dalej z troską podchodzą do tego aspektu stąd także pizza zamówiona dla zawodników.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4516_355f02c280f446454723ac7d187d17cd.jpg

 

 

Pawłowi Wojowskiemu - określonemu mianem "odkrycia" sezonu, najmłodszemu zawodnikowi z największą liczbą minut na boisku. Przy tej okazji Czesław Boguszewicz potwierdził bardzo dobry rozwój młodego zawodnika, wcześniej podopiecznego trenera Krzysztofa Janczaka i życzył z racji zbieżności pozycji na której on grał osiagnięcia jego śladem granicy 200 spotkań w Ekstraklasie w przyszłości.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4519_e0e2576814a406f8a678b4169fdad099.jpg

 

W szczególny sposób sztab Młodej Ekstraklasy dziękował za wszelką pomoc w "obiegu papierków' paniom z sekretariatu klubu. Do szczególnego wyrażenia podziękowań Paniom Artemidzie i Małgosi zobowiązał się kierownik Jerzy Rumian. Młodzi gracze nagrodzili je rzęsistymi oklaskami.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4532_3ee87c319681346570b3e699eb27828f.jpg

 

 

Uroczystość odbył się zgodnie z nową tradycją, w gościnnych progach restauracji "Olimpijska 5" Państwa  Alicji i Andrzeja Szewczyk.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW4534_1bd61de26f8e59e4988bb9dd669cdbb4.jpg

 

Zawodnicy wrócą do klubu 28 czerwca.

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia