TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.05.2011

Młoda Ekstraklasa: O trzy punkty z Koroną Kielce.

Arka Gdynia występująca w Młodej Ekstraklasie rozegra w niedzielę o godzinie 11:00 mecz z Koroną Kielce. Ostatnie zawirowania w seniorskim zespole żółto - krwistych miały także odzwierciedlenie w drużynie z Młodej Ekstraklasy, ponieważ dotychczasowy  trener Włodzimierz Gąsior objął stanowisko szkoleniowca pierwszego zespołu. Korona Kielce ME zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów i z małymi szansami na poprawę swojej pozycji.

 

Bilans spotkań Korony Kielce ME: 5 zwycięstw – 2 remisy – 19 porażek
U siebie:  3 zwycięstwa – 0 remis – 10 porażek
Na wyjeździe:  2  zwycięstwa – 2 remisy – 9 porażek

 

Drużyna z Kielc w tym sezonie wygrała tylko 5 spotkań oraz 2 zremisowała. Na własnym boisku zawodnicy Korony są bezkompromisowi, jako jedynie nie zremisowali spotkania na własnym obiekcie.  U siebie odnieśli 3 zwycięstwa a 10 spotkań przegrali. Wśród wygranych spotkań znajduje się mecz z Arką z 12 kolejki. Wtedy to złocisto- krwiści pokonali Arkę Gdynia 1:0 po golu Mateusza Dziubka w 67 minucie. W spotkaniach wyjazdowych kielczanie zdobyli 8 punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa i dwa remisy. Wygrana w 4 kolejce z Cracovią 3:1 oraz w 7 kolejce ze Śląskiem Wrocław 2:1. Od tego czasu Korona nie przywiozła kompletu punktów z obcego terenu, udało się zremisować jedynie dwa mecze z Jagiellonią Białystok 1:1 oraz Lechem Poznań 0:0. Remis z Kolejorzem był ostatnim zdobytym punktem przez kielczan, potem nastąpiła seria 10 przegranych spotkań, która trwa nadal. Korona Kielce ME ma najwięcej porażek w całej lidze, oraz najwięcej porażek na własnym stadionie.

 

Bilans bramek:  22 strzelone – 58 straconych,
U siebie:
  11 strzelonych – 29 straconych,
Na wyjeździe:
  11  strzelonych – 29 straconych.

 

Bramki strzelone w 1. połowie:  7
Bramki strzelone w 2. Połowie:
 15

 

Najwyższe zwycięstwo: Cracovia Kraków ME  1:3 Korona Kielce ME (4. Kolejka).

 

Najwyższa porażka:   Wisła Kraków ME 7:1 Korona Kielce ME (21. Kolejka).

 

Zarówno pod względem bramek strzelonych jak i straconych Korona Kielce ME ma najgorszy bilans bramkowy w lidze. Co ciekawe rozkłada się on równomiernie pomiędzy spotkania na własnym obiekcie jak i mecze wyjazdowe – po 11 bramek strzelonych i 29 straconych. Aż o 8 bramek więcej stracili Kielczanie od Cracovi- wicelidera tej niechlubnej klasyfikacji . Jednak gdy Korona już strzela bramkę to zdecydowanie częściej, i to ponad dwukrotnie, zdarzało się to w drugich częściach spotkań. Najwyższe zwycięstwo jak i najwyższa porażka przyszły w Krakowie. W 4 Kolejce Korona wygrała z  Cracovią na wyjeździe 3:1, nie strzeliła również dwóch karnych w tym spotkaniu. Najwyższa porażka przyszła w 21 kolejce w spotkaniu z Wisłą Kraków. Biała gwiazda w tym meczu wypunktowała kielczan 7:1, a aż 4 bramki w tym spotkaniu zdobył Andres Rios – zawodnik pierwszego zespołu Wisły.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej występów:

 

Andrzej Paprocki  – 25 meczy  (1197 minut),
Artur Cebula – 21 meczy (1632 minuty),
Jakub Bąk – 21 meczy (1524 minut).

 

Najlepszy strzelec:

 

Jakub Bąk – 4 bramki,
Maciej Stróżak – 3 bramki,
Mateusz Janiec, Piotr Malarczyk, Marek Nowak, Bartłomiej Strzębski – po 2 bramki.

 

Najostrzej grający:

 

Karol Zych – 5 żółtych i 1 czerwona kartka,
Damian Chrzanowski – 5 żółtych kartek,
Piotr Malarczyk – 4 żółte kartki i 1 czerwona kartka,
Artur Cebula – 4 żółte kartki.

 

Najwięcej występów w zespole Korony Kielce ME zaliczył Andrzej Paprocki. Młody napastnik złocisto- krwistych jednak nie strzelił żadnej bramki.  Wśród graczy z największą liczbą występów znajdują się również napastnik Jakub Bąk oraz obrońca Artur Cebula, co ciekawe każdy z tych zawodników spudłował w tym sezonie z 11 metrów.  Najlepszym strzelcem drużyny jest właśnie Jakub Bąk, strzelił dotychczas 4 bramki. Drugi w tej klasyfikacji Maciej Stróżak strzelił 3 bramki, dwukrotnie były to gole na wagę trzech punktów dla kielczan. Zdobywca 2 bramek – Piotr Malarczyk ma również 9 występów w seniorskiej drużynie. Wśród najostrzej grających wyróżnia się Karol Zych który został ukarany 5 razy żółtą kartką oraz 1 raz czerwoną.

 

W niedzielę młodych arkowców czeka pojedynek z outsiderem rozgrywek Koroną Kielce ME. Jednak bardzo zła seria  10 przegranych spotkań nie może uśpić żółto- niebieskich. Zwycięstwo przed własną publicznością w niedzielę może dać Arce kontakt z 7-8 drużyną Młodej Ekstraklasy.

 

oprac. Sebastian Jędrzejewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia