TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.11.2010

Koniec 'rundy jesiennej'. Zatrzymać Śląsk!

Arka nie przegrała u siebie w lidze 8 spotkań z rzędu, Śląsk nie przegrał z kolei w lidze 7 spotkań: 3 remisy i 4 wygrane. Czy trener Dariusz Pasieka ogra ponownie w Gdyni nestora polskich trenerów Oresta Lenczyka, tak jak uczynił to wiosną ub. sezonu wygrywając z prowadzoną przez niego wówczas Cracovią 2:0?

Zapewne kibice nie mieliby nic przeciwko powtórzeniu takiego wyniku. Śląsk wyprzedza Arkę o 3 punkty i w kontekście ostatnich dwóch wyjazdowych porażek zwycięstwo zespołowi i gdyńskim kibicom jest niezwykle potrzebne! Wszak to oficjalnie ostatnia kolejka rundy jesiennej i dobrym akcentem wypadałoby ją zakończyć przed ...pierwszą kolejka rundy wiosennej zaplanowaną już na następny weekend. Wtedy rzeczywiście piłkarze zawieszą na miesiąc "buty na kołku", a do gorączkowej pracy przystąpią działacze klubowi analizujący wszystkie plusy i minusy mijających miesięcy. Niewątpliwie do dobrego klimatu dalszej pracy na budową zespołu Arki przydałyby się punkty w obu pozostałych do zakończenia roku meczach.

Nie będzie łatwo. Śląsk jest wyraźnie na fali, a Wisła wydaje się odbudowywać swój niemały potencjał.My jednak mamy nadzieję, że w obu spotkaniach w Gdyni ponownie zobaczymy Arkę bojowo usposobioną od pierwszej do ostatniej minuty! Na to w wykonaniu piłkarzy czekamy!

Przed wyjazdem na zgrupowanie do Hotelu Wieniawa późnym popołudniem odbył się trening na którym obecnych było 21 zawodników wliczając w to 4 bramkarzy i Mateusza Laskowskiego z Łomży, który zakończył dzisiaj testy oraz Macieja Szmatiuka który musi pauzować za kartki.

Po wstępnej rozgrzewce i rozruchu połączonym z elementami koordynacji ruchowej przeprowadzonej pod okiem Grzegorza Witta, zespół tradycyjnie przed dniem meczowym ćwiczył doskonalenie podań i strzałów po dośrodkowaniach. W tym elemencie treningu czynnie uczestniczył trener Dariusz Pasieka, który ze środka wytyczonego pola gry rozdzielał piłki do zawodników. Imponowały strzały Josepha Mawaye oraz Pawła Zawistowskiego.

Widzieliśmy u zawodników sporo energii, sprzyjała temu także niska temperatura powietrza. O tym przekonali się dobitnie piłkarze, a zwłaszcza Tadas Labukas, który po wstępnej rozgrzewce zmienił buty i dał werbalnie do zrozumienia jak jest ...chłodno. Jutro mecz rozpocznie się wcześniej niż dzisiejszy trening, ale na wyraźne podniesienie temperatury nie ma co liczyć, więc takie "termiczne" przetarcie też się przydało. Na koniec nie zabrakło także stałych fragmentów gry.

Mimo, że zabraknie Macieja Szmatiuka pauzującego za żółte kartki liczymy, że takie zagrożenie mogą stworzyć inni obrońcy z Emilem Nollem i Ante Rozicem na czele. Liczymy na podtrzymanie dobrej passy występów w Gdyni przez Tadasa Labukasa!Kadra na mecz ze Śląskiem:

Bramkarze:
33 Norbert Witkowski
39 Hieronim Zoch

Obrońcy:
2 Ante Rozic
8 Michał Płotka
20 Emil Noll
22 Marciano Bruma
28 Krystian Żołnierewicz

Pomocnicy:
7 Paweł Zawistowski
10 Marcin Budziński
19 Miroslav Bożok
31 Paweł Czoska
37 Wojciech Wilczyński

Napastnicy:
11 Tadas Labukas
18 Giovani Vemba Duarte
21 Joseph Mawaye
26 Rafał Siemaszko
27 Mirko Ivanovski

tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia