25.08.2008

ME: Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Dziś kilka minut po godzinie 11 rozpoczęło się spotkanie inaugurujące rozgrywki Młodej Ekstraklasy przy ulicy Olimpijskiej. Piast Gliwice wygrał w nim z Arką 2:0.

Spotkanie rozpoczęła drużyna gości. Przez długi czas zarówno Arka jak i Piast raziły nieporadnością przy konstruowaniu akcji ofensywnych. W 6. minucie podanie z głębi pola otrzymał wysunięty napastnik żółto-niebieskich Mateusz Kołodziejski. Przegrał jednak wyścig z Łukaszem Ponichterą. Z upływem czasu zarysowała się przewaga gości. Obie drużyny nie radziły sobie z ofensywą, popełniając okropne kiksy.

W 18. minucie dwójkowa akcja Daniela Iwana i Piotra Petasza. Ten drugi jest faulowany w polu karnym przez Konrada Urbaniaka, a jedenastkę płaskim strzałem w lewy róg brmki wykorzystuje Tomasz Podgórski.

Strata gola wyraźnie podrażniła gospodarzy, którzy coraz częściej byli obecni pod bramką Piasta. Szczególnie groźnie było po rzutach wolnych z prawej strony wykonywanych przez Michała Kowola. W 20. minucie do piłki po dośrodkowaniu nie doszedł Konrad Urbaniak. Ten sam zawodnik minimalnie niecelnie uderzał głową w 34. minucie. Wcześniej ładną indywidualną akcję przeprowadził Łukasz Jaszczyk, jego strzał był jednak słaby i nie sprawił kłopotu bramkarzowi. Najlepszą szansę na wyrównanie miał Wojciech Wilczyński, który minimalne niecelnie uderzał w zamieszaniu podbramkowym.

Druga połowa zaczęła się od niestety wciąż nieskutecznych ataków Arki. W 51. minucie ładnie prawą stroną urwał się Wilczyński, ale znajdującego się w polu karnym Krzysztofa Bułkę uprzedził obrońca. Dwie minut później arkowców skarcił Kamil Glik, który popisał się kapitalnym strzałem w prawy górny róg z 20 metrów i nie dał szans Hieronimowi Zochowi. Goście prowadzili 2:0.

W 68. minucie bliski uzyskania kontaktowej bramki był wprowadzony po przerwie Przemysław Kazimierczak. Jego dośrodkowanie z lewej strony trafiło w poprzeczkę bramki Piasta.

W 74. minucie w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem był Marek Gładkowski. W ostatniej fazie zwolnił jednak i pod naciskiem obrońców Arki oddał niecelny strzał. W 80. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Kowol. Jego mocne uderzenie zostało szczęśliwie wybite przez Ponichteręna rzut rożny. Przewaga Arki rosła, chwilę później indywidualne szarżował Krzysztof Bułka. Akcję zakończył jednak niecelnym strzałem. W 83. minucie dwójkowe rozegranie piłki między Bułką a Kowalczykiem. Nasz zawodnik w sytuacji sam na sam uderzył mocno nad poprzeczką.

W drugiej połowie Arka zdecydowanie przeważała. Zabrakło jednak zimnej krwi naszych młodych napastników i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta 2:0.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Tomasz Podgórski 19' (k), Kamil Glik 53'

Arka: 88. Hieronim Zoch - 26. Wojciech Wilczyński, 5. Konrad Urbaniak, 7. Piotr Robakowski, 21. Michał Kowol, 14. Wojciech Barnik, 25. Łukasz Krzemiński (46', 18. Adrian Sulima), 8. Paweł Czoska (64', 24. Przemysław Kazimierczak), 9. Mateusz Kołodziejski (89', 10. Paweł Dziubiński), 16. Łukasz Jaszczyk (57', 15. Bartłomiej Kowalczyk), 19 Krzysztof Bułka.

Piast: 12. Łukasz Ponichtera - 14. Mariusz Adamek, 8. Piotr Petasz (84', 15. Wojciech Sienkiewicz), 19. Michał Szczyrba (46' 13. Bartłomiej Wazelin), 7. Tomasz Podgórski, 10, Marek Gładkowski (90', 18. Patryk Pabiniak), 2. Mateusz Burda, 4. Łukasz Cetera, 5 Wojciech Dziewianowski, 11. Daniel Iwan, 9. Kamil Glik (78', 3. Marcin Grolik).

żółte karki: Jaszczyk, Barnik - Iwan, Szczyrba, Grolik.

sędziował: Paweł Dreshler (Gdynia)..