Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

02.09.2024

Grała młodzież: Drugi zespół liderem

Nie zwalnia tempa nasz drugi zespół. Jasno postawiony przed rozgrywkami cel sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Kowalskiego rozpoczął rozgrywki z animuszem i jest skuteczny. Jako jedyny w naszej grupie ma komplet zwycięstw i prowadzi w tabeli. Bez zdobyczy punktowej w ten weekend pozostały nasze zespoły juniorskie. Blisko powodzenia byli zwłaszcza podopieczni Krzysztofa Janczaka prowadząc już 2:0 nie zdobyli jednak w Lubinie nawet punktu.

5. liga Pomorska - grupa Gdańsk I  – 4. kolejka

Orzeł Trąbki Wielkie - Arka II Gdynia 1:3 (1:1)

Bramki: 14' - Jakubczyk 13', da Silva 73', Gohlike 90'

Arka II: Lewandowski - Bień (46' Szwajcer), Górecki, Azacki, Zacharewicz - da Silva, Adrian Łyszkiewicz-Dustet (Gozdecki 60'), Jurkiewicz - Jakubczyk (60' Gohlike), Ratajczyk (82' Kowalski), Stenka(46' Piasecki)

Trener Łukasz Kowalski:

Jeśli chodzi o przebieg meczu, to był on bardzo podobny do tego z Osiczanką, gdy rywal oddał praktycznie jeden strzał na bramkę i niestety dało to gola. Podobnie było tutaj. Przez cały mecz praktycznie była jednak pełna nasza dominacja, bez zagrożenia ze strony rywala. Dobrze jednak się bronili, byli  agresywni. Nam czasami brakowało prostych rozwiązań i chcieliśmy za wszelką cenę przedostać się centralną strefą przez zawodników drużyny przeciwnej.

Centralna Liga Juniorów U19 –  4. kolejka

Arka Gdynia U19 - Legia Warszawa  0:2 (0:1)

Bramki: 36', 80'

Arka U19: Derc - Wiśniewski, Elwart, Wereszczak (87' Wierciszewski), Kozoduj, Kaczmarek (72' Bełz), Piotrowski (76' Freiberg), Artur Łyszkiewicz-Dustet (57' Stępień), Laszczyk (87' Niklasiński), Kotow (64' Walczak), Sawicki (84' Zakrzewski)

żółte kartki: Kotow, Bełz, Elwart, Kozoduj x 2

czerwona kartka: Kozoduj (71 min.)

Trener Robert Wilczyński:

Były 3 kluczowe momenty w  tym meczu, które zaważyły o naszej porażce. To niewykorzystane bardzo dobre sytuacje bramkowe w pierwszej połowie, niepodyktowany ewidentny karny dla nas oraz druga żółta kartka i gra w dziesięciu od 71 minuty. Niestety punktów wciąż nie zdobywamy. Popełniamy na tym etapie zbyt dużo błędów i gramy za nerwowo. Są momenty dobrej gry i musimy zwiększać te proporcje w meczu na naszą korzyść.

Centralna Liga Juniorów U17 – 3. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia U17  3:2 (0:1)

Bramki: 63', 70', 78' - Pionk 2 (3', 60')

Arka U17: Krzebietke - Kaj (65' Rawlik), Kowalski, Naczk, Szymczak, Żabiński, Urbański, Strygała (65' Czerowałow), Pietrak (70' Supiński), Superson, Pionk (71' Kamiński)

Trener Krzysztof Janczak:

Już w 3 minucie po rzucie rożnym Pionk zdobył bramkę głową. W 9 minucie Krzebietke obronił karnego. W tej części meczu dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku mieli Strugała i Superson. W drugiej połowie w 60 minucie po kontrze Pionk strzelił drugą bramkę i wydawało się, że będziemy mieli mecz pod kontrolą. Niestety 3 minuty później Zagłębie zdobyło bramkę kontaktową. W 68 minucie Strugała uderzył w poprzeczkę, a potem to gospodarze zdobyli kolejne dwie bramki, które dały im wygraną. Niestety prowadząc 2:0 nie powinniśmy tak łatwo stracić wypracowanej przewagi. Zabrakło w końcówce doświadczenia i koncentracji.